gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kış aylarında kilo almamak için neler yapmalıyız

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler, kış geldi geleli kilo almışım ve daha fazla almak istemiyorum yardım edin ne olur, kış aylarında kilo almamak için nelere dikkat etmemiz gerekir :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Hanımların en büyük sıkıntılarından biri de kış mevsiminin gelişiyle birlikte oluşan kilo alma korkusudur. Kışın daha çok acıkmamızın en önemli sebebi hava sıcaklıklarındaki değişimdir. Kışın Daha çok üşüdüğümüz için vücutta bir enerji açığı oluşur.
    İŞte kış mevsiminde dengeli beslenmek ve herşeyden önce yazın verdiğimiz kiloları almamk çin bazı önlemler almak mümkün. İşte o önlemler:

Kışın gelen kilolara hazırlıksız yakalanmamak gerekir. Acıkmayı daha yoğun hissettiğimiz için ara öğünleri kuvvetlendirmeliyiz. Her ana öğünün arasında küçük ara öğünler koymak gerekir. Bu taze ve kuru meyve olabileceği gibi galeta, grisini gibi mide suyunu çekecek bir karbonhidrat gurubu da olabilir. Tabi tüketilen ölçü önemlidir. 2 porsiyon meyve veya 2-3 grisini ara öğün için yeterlidir. Ana öğünlerde bol karbonhidratlardan uzak durmak gerekir. Fazladan tüketilen ekmek, pilav, makarna tartıda artış olarak kendini gösterecektir.

Kış döneminin en önemli besinlerinden biri de balıktır. Omega-3 ve Omega-6 için zengin bir kaynaktır. Çocuklarımız için çok gerekli olan fosfor ve selenyumu da içerir. Taze balığı bol bulabildiğimiz şu mevsimde haftada en az 2 gün balık tüketmeliyiz. Tabi tüm bu olumlu etkilerinden maksimum fayda sağlayabilmemiz için pişirme şekli de önemlidir.

Tatlı ihtiyaçlarımız için mümkün olduğunca hafif olanlarını seçmek gerekir. Şerbetli, yağlı olanlarından uzak durulmalıdır. Muhallebi, sütlaç, kabak tatlısı, meyveli yoğurt hatta dondurma en uygun tatlılardır. Tabi bunları düzenli olarak her gün tüketmemelidir. Haftada 2-3 gün yeterlidir.

kış aylarında kilo almamak için neler yapmalıyız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hanımlar Gebelikte Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı

Hanımlar Gebelikte Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı

Kızlar ben henüz 4 aylık hamileyim ve kilo almaktan işin açıkçası çok tırsıyorum sizden bu konuda kendi önerilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum acaba Gebelikte Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı ?
  2. kilo almamak için ne yapmalıyım arkadaşlar

kilo almamak için ne yapmalıyım arkadaşlar

Melekler iştahımı kesemiyorum.Ben ne yapabilirim verdiğim kiloları almamak için?Hala iştahım var :S
  3. Hamileyim aşırı kilo almamak için ne yapmalıyım?

Hamileyim aşırı kilo almamak için ne yapmalıyım?

gebelikte ideal kilo,gebelikte kaç kilo almalı,hamilelikte ideal kilo kaç olmalı,gebelikte kilo almamak için ne yapmalı,gebelikte kontrollü kilo alımı hakkında bilgiler Fazla kilo, çocuk sahibi olmayı olumsuz etkiliyor Fazla kilo ile yumurtlama problemleri, kıllanma ve insülin resistansı arasında yakın bir ilişki olduğu ve bunların çocuk sahibi olmayı olumsuz etkilediği ispatlanmıştır....
  4. Bayramda Kilo Almamak İçin Neler Yapmalıyız?

Bayramda Kilo Almamak İçin Neler Yapmalıyız?

bayramda kilo almamak için, kilo almamak için, bayramda beslenme Sevgili melekler, bayramda yemeyi düşündüğünüz baklavalara, böreklere, çeşit çeşit ikramlıklara aman fazla dalmayın. Yoksa bayram sonu tartıda ummadığınız rakamlarla karşılaşabilirsiniz. Lezzetli tatlılar. börekler, çörekler şöyle dursun bakın diyetisyenler neler tavsiye ediyor... Ramazan ayında beslenme düzenimizdeki...
  5. Hamileyim fazla kilo almamak için ne yapmalıyım?

Hamileyim fazla kilo almamak için ne yapmalıyım?

hamilelikte fazla kilo,hamilelikte ideal kilo ,hamilelikte kaç kilo alınmalı,gebelikte kaç kilo alınmalı,gebelikte kilo alımı hakkında bilgiler Gebeliğin başından doğuma kadar normalde alınması gereken kilo 9-12 kilo kadardır. Hamileliğin başında zayıf olan anneler biraz daha fazla 15-17 kilo kadar alabilirler. Hamileliğin başında aşırı kilolu olan annelere de fazla kilo almaları önerilmez...

Sayfayı Paylaş