gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kış çayı tarifi varmı sitenizde ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Malum havalar soğudu ve aksırıklar tıksırıklar, hapşurmalar, burun tıkanıklıkları ve akmaları da başladı. Çalıştığımız için daha çabuk hasta oluyoruz. Sizden ricam bana kış çayı tarifi vermeniz. Hani şu bol vitaminli, hastalıkalra karşı koruyucu özelliği olan..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Gereken Malzemeler (4 fincan çay için) : 1 küçük kök zencefil
    3 parça havlıcan
    2 yemek kaşığı ıhlamur
    8-9 adet karanfil
    iri dilimlenmiş 1 elma (kabukları ile birlikte)
    1 parça çubuk tarçın
    1 dilim limon (kabuğu ile birlikte)
    Yapılışı:
    Zencefil, havlıcan, ıhlamur, karanfil, elma parçalarını çaydanlığın demlik kısmına koyun.
    Çaydanlığın alt kısmındaki su kaynamaya başlayınca demlikteki karışımın üzerine sıcak sudan çok az döküp ıslanmasını sağlayın.
    1 dakika sonunda sıcak sudan demliği dolduracak kadar su döküp ateşi kısık duruma getirin.
    3 dakika sonra kabuk tarçın ve limonu ilave edip 1 dakika kadar daha kaynatın.
    Bardağa veya fincana boşaltıp bal veya esmer şekerle tatlandırın.

Kış çayı tarifi varmı sitenizde ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2009 kış çanta modelleri

2009 kış çanta modelleri

kaynak:türkmania
  2. portakal soslu kek tarifini arıyorum bulamıyorum sitenizde varmı

portakal soslu kek tarifini arıyorum bulamıyorum sitenizde varmı

Arkadaşta yedim ve bayıldım ama tarifi alamadan tayini çıktı gitti, portakal soslu kek tarifi olan varmı melekler aranızda :S
  3. kış çayı tarifi lazım kızlar..

kış çayı tarifi lazım kızlar..

Soğuklar bastırdı ve kış geldi artık.Kışın içebileceğimiz şöyle faydalı ve koruyucu kış çayı nasıl yapılır ?
  4. basit köfte tarifiniz varmı

basit köfte tarifiniz varmı

Yeni evliyim ve eşim köfteyi çok sevdiğinden yapmak istiyorum ama daha önce hiç köfte yapmadım.Bana kolayca yapabileceğim bir köfte tarifi verebilirmisiniz lütfenn :)
  5. dede korkut hakkında bilgi lazım varmı sitenizde ?

dede korkut hakkında bilgi lazım varmı sitenizde ?

Selam.Bir araştırma ödevim için dede korkut hakkında bilgi toplamam lazım.Hikayelerini araştırdım ama şimdi kendisiyle ilgili bilgilere ihtiyacım var. Yardım edermisiniz ?

Sayfayı Paylaş