gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kış lastiği taktırmamanın cezası var mı mecbur muyuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kış geliyor ve duyduğuma göre kış lastiği taktırmamak ceza yazdırıyormuş. >Nasıl yani artık trafikçiler milletin lastiklerinimi kontrol edecek :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan yapılan Kış Lastiği ile ilgili açıklamaya göre; Yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlarda her yıl 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanılması zorunlu olacak. Hava şartlarına bağlı olarak söz konusu süre Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca 1 ay artırılabilecek. Bu kurala uymayan araçların işletmecilerine 500 lira para cezası uygulanacak. Bu Yönetmelik, 12 Kasım 2012 tarihinde yürürlüğe girdi.

kış lastiği taktırmamanın cezası var mı mecbur muyuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Var mı - Yok mu ?

Var mı - Yok mu ?

Arkadaslar alttekıne soruyoruz. senın suyun veya buyun varmı. ? baslıyorum alttakı araban varmı ?
  2. Apartmanlarda Balkon Kapatmanın Cezası Var mı ?

Apartmanlarda Balkon Kapatmanın Cezası Var mı ?

Bu konu apartmanlarda balkon kapatmanın cezası var mı konusunda bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, apartman hayatı insanların bir arada huzur içinde, bazı kurallara uyarak yaşamak zorunda oldukları durumdur. Kimse kimseye saygısızlık etmeden, rahatsızlık vermeden yaşamak zorunda oldukları apartmanlarda bazen balkonlar pvc ya da cam pencerelerle kapatılır. Peki bu bir suç teşkil eder...
  3. kış lastiği takmak zorunlu mu ?

kış lastiği takmak zorunlu mu ?

Duyduğuma göre kış lastiği takmak zorunluymuş. Doğruluk payı var mı ? Bana ayrı eşimin arabasına ayrı biraz zor olacak gibi ama :S
  4. kış lastiği mecburi mi kızlar ?

kış lastiği mecburi mi kızlar ?

Kızlar kış lastiği taktırmak zorunlu mu ? Bizim arabada yok ama öyle birşey duyduk, var mı gerçeklik payı ?
  5. yaz lastiği ile kış lastiği arasında ne gibi farklar var

yaz lastiği ile kış lastiği arasında ne gibi farklar var

Selamlar arkadaşlarım. Kış geldi malum lastikleri değişmek gerek. Gerek te ben aslında tam da bilmiyorum, kıoş lastiği ile yaz lastiği arasında ne gibi farklar var? Açıklar mısınız..

Sayfayı Paylaş