gebe
  1. LiKarBa

LiKarBa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

kısa ama öz...

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında LiKarBa tarafından paylaşıldı.

"...çocuğumuz düşüp kafasını masaya çarpınca biz hemen masayı döveriz, "he masa ehhhh sen niye orada duruyorsun" diye. Çocuk masa orada durmasa kafasını çarpmayacağını sanır ve büyüdükçe yaptığı her hatayı yükleyecek birini veya bir şeyi mutlaka bulur." Malum... Mesela, bizim Balkan harbinden kalma, dandik vagonlara 160 Kilometre hız yaptırdılar. İlk virajda sizlere ömür... Kimin üstüne kaldı?
    Makinistin. Mersin'de bayrağımız yakıldı, yırtıldı. Askere taş attılar, panzere molotof... Memleket ayağa kalktı.
    Kimin yüzündenmiş?......... İki veled...
    Gelene geçene ayran tost falan satan, kendi halinde sakin bir kasabaydı, Susurluk...
    İçişleri Bakanlığı, MİT, Jitem, generaller, özel tim polisleri, kumarhaneciler, bakanlar, milletvekilleri, işadamları... Bin kişi falan yargılandı. Her şey kimin başının altından çıkmış?
    Yeşil'in.
    Deprem oldu... 7 vilayette 50 bin kişi öldü. Binlerce bina yıkıldı, on binleri ağır hasarlı. Hepsinin sorumlusu olarak kimi kulağından tutup hapse tıktık? Veli Göçer'i.
    Edirne'de bebeler şakır şakır öldü... Hiç utanmadan bisküvi kolilerine koyup, gömdüler.
    "Araştırdık, ihmal yok" dediler. Peki neden öldü bu yavrular?
    Klima'dan... Dikkat isterim, klimacı bile değil, klima.
    Rakıdan öldük. O gün ile bu gün arasında ne değişti?......
    Kapağın rengi...
    Sanal "sorumlumuz" bile var...
    Yollarda her gün 20 insanımız heba oluyor.
    Trafik Canavarı'ndan...
    Dolar patlarsa?
    Enflasyon Canavarı'ndan...
    Hatta "sorumlu olmayan sorumlumuz" da var... Milli takım oynayıp yeniliyor.
    Suçlusu kim?
    Takıma alınmayan Hakan...
    Domatesleri Ruslara kakalayamıyoruz...
    Sinekten...
    Deli dana geliyor.
    İnekten...
    Millet hormonlu diye tavuk yemiyor.
    Erman Toroğlu'ndan.
    Evleri su basıyor.
    Yağmurdan.
    Ormanlar yanıyor.
    Sigaradan.
    Gemi batıyor.
    Dalgadan.
    İyi de kardeşim, uçak neden düşüyor?
    Rahmetli pilottan...
    Peki bu şartlarda hayatta kalmayı nasıl başarıyoruz?
    Allah'tan...

Sinem Pehlivan

2. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    çok haklısın canım

3. pelinezgi

pelinezgi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  4. düş macunu

düş macunu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sagol ciciş

5. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Peki bu şartlarda hayatta kalmayı nasıl başarıyoruz? Allah'tan...

Çok anlamlıydı.Vesselam 1 deli kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış neden haa neden...

Eeee kuyudan .:d050:

6. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Walla süperdi çokta haklıydı... canavarlarımız bile var ...

Birde altına kaçıran çocuk vardı barış...ucurtmayı vursunlar ' da
    -ben işemedim anne miki işedi....

Zaten hiç bir şeyi biz yapmayız hep bir suçlu hep bir günahkar vardır değil mi ..

kısa ama öz... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. burçlarımız ve kısa öz özellikleri

burçlarımız ve kısa öz özellikleri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Az ama Öz nickler...

Az ama Öz nickler...

az ve öz nickler kısa ve öz nickler kısa umrumda olmayan Az ama Öz nickler getirdim meleklerim :):):) Umarim begenirsiniz... :) Siz sakın garantisi oLmayan ßi mutLuLuk için kaLıcı şeyLeri yok etmeyin.. >.< Duvarlardan sıkıldım dünyayı solumam lazım. . . " HaLa Küçük ßir Kız Çocuğuyum " HaLa Yüksék Sésé KırıLır HaLa KoLumu Sértçé Tutarsan AğLarım ßana PahaLı...
  3. Serseri Sözleri kısa ve öz

Serseri Sözleri kısa ve öz

Kısa ve öz aynı zamanda anlamlı serseri sözleri veriyoruz arkadaşlarım. Serserilik yapmyın ama :D:D Giden dönüyorsa, sevdiğinden değil kaybettiğindendir Yaşayabileceğim en güzel aşkı yaşattığın için sana beni seninle karşılaştırdığı için Tanrıya seni görebileceğim için yarınıma şükrederek yatıyorum. Sevmek çaydır sevilmek şeker biz çayı hep şekersiz içeriz. вαηα qєLi$Lєяİη α¢ıLαяıηDαη...
  4. Sevgi sözleri kısa ve öz

Sevgi sözleri kısa ve öz

kısa ve öz sevgi sözleri 2012 sevgi sözleri kısa kısa sevgi sözleri Ahh sevgi ahh... Bazen öyle seversiniz ki karşınızdakini ( erkek yada kadın herneyse işte ) ona olan aşkınızı kelimelerle ifade etemeyeceğinizi düşünürsünüz. Daha doğrusu beyninizde bu kelimeler bir türlü toplanıp ta cümle haline gelemez melekler. İşte biz o kelimeleri topladık ve cümle, sevgi sözcükleri haline hatta...
  5. Kısa Öz Aşk Sözleri 2012

Kısa Öz Aşk Sözleri 2012

Kısa Öz Aşk Sözleri 2012 en güzel sözler 2012 istiyorum aşkıma söyleyeceğim de onu mutluluk delisi etsin istiyorum :)

Sayfayı Paylaş