gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113

Kısa İftar Duası

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

iftar duaları iftar duası Evet meleklerim Ramazan Ayı'nın gelmesine çok az bir süre kaldı. Tutacağımız Oruçlar şimdiden hayırlara vesile olsun. İftar zamanında sizlere okuyabileceğiniz kısa iftar duası vermek istiyorum.

"Allahumme leke sumtu ve bike amentu ve aleyke tevekkeltu veala rizkuke eftertu"

(Allah'ım senin rızân için oruç tuttum. Sana inandım. Sana güvendim.Senin rızkınla orucumu açıyorum)

CeMoŞ bunu beğendi.
Kısa İftar Duası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. iftar duası nasıl yapılır?

iftar duası nasıl yapılır?

iftar nerede yapılır iftar nasıl yapılır duası nasıl iftarda dua edilir İftâr duâsı nasıldır? İftâr duâsı, terâvîh kılmak gibi mühim sünnettir. Birkaç iftâr duâsı vardır. Meşhur olanı şöyle: (Zehebezzama' vebtelletil urûk ve sebet-el-ecr inşâallahü teâlâ.) [Müjdeci Mektûblar] Bir başka iftâr duâsı da şöyle: (Bismillah velhamdülillah, allahümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü...
  2. ***iftar duası***

***iftar duası***

İftar vaktinde şu duayı okumak sünnettir: "Allahümme leke sumtü, ve bike âmentü, ve aleyke tevekkeltü, ve alâ rızkıke eftartü, ve savmel'ğadi min şehri ramazane neveytü, fağfir lî ma kaddemtü ve mâ ahhartü" Anlamı: "Allahım, senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim, senin rızkınla orucumu açtım. Ramazan ayının yarınki...
  3. İftar Duası

İftar Duası

iftar duası iftar duasi duası sesli İftarda Yapılacak Duâ "Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin neveytu fağfir limâ kaddemtu vemâ ahhertu." Anlamı: "Allah'ım! Senin için oruç tuttum sana inandım sana dayandım Senin verdiğin rızıkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim benim geçmiş ve gelecek günahlarımı...
  4. İftar İçin Kısa Dua

İftar İçin Kısa Dua

iftar, dualar, iftar için dua, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Rabbim dualarımızı kabul eylesin, Rabbime açtığımız ellermizi boş çevirmesin inşallah melekler; İFTAR ANINDA VE İFTARDAN SONRA DUALAR Bismillahi vel hamdü lillâhi, allâhümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü ve aleyke tevekkeltü, Sübhâneke ve ni hamdike tekabbel minni, inneke entes semiul aliym. Manası:...
  5. Kısa İftar Sözleri mesajları

Kısa İftar Sözleri mesajları

İftar Sözleri Mesajları Kısa İftar Sözleri Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere ve ilgili tüm misafirlerimize en güzel iftar sözlerini ve iftar mesajlarını sunuyoruz. Güzel Anımlar paylaştıkça Ve Aynı Sofrada Oldukça Daha Güzel Olur Bu Güzel Ayda Anılar Kalıcı Sofranız Halil ibrahim Bereketinde Olsun Hayırlı iftarlar. Tuttuğunuz Oruç Kıldığınız Namaz iftar Sofranıza Bereketi...

Sayfayı Paylaş