kısa saçlar kısa sürede nasıl uzatılır??

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında yaqmurcuk tarafından paylaşıldı.

1. yaqmurcuk

yaqmurcuk Yeni Üye

saç nasıl uzatılır saç nasıl çabuk uzar uzar saçlar çabuk hızlı -Saçları nasıl hızlı uzatabiliriz, hızlı ve çabuk saç uzatmak için ne yapılmalı? Hızlı saç uzatan bitkiler, formüller ve yöntemler.. Saçımızın torbaya benzeyen ve folikül adı verilen parçası kafa derimizin altında bulunur. Bu kısma saç kökü adı verilir ve saçın canlı olan kısmı burasıdır. Bu kökte bulunan saç hücrelerinin bölünmesiyle saç uzar. Her saç teli uzar, uzaması yavaşlar ve bir müddet sonra dökülerek yerine yeni saç teli çıkar. Bir saç telinin ortalama yaşam süresi 2-6 yıldır. Saç teli tek bir parça olarak görünse de alsında 3 parçadan oluşurlar, bunlar: Kütikül isimli dış katman, korteks isimli orta katman ve çekirdektir.....

-Saç teli bir ayda kaç cm uzar ve saç nasıl uzar?
    Saç telleri bir ayda yaklaşık 2,5 cm kadar uzarlar. Bu uzama dönemler halinde olur. Bu dönemler saç folikülünün uzaması ve dinlenmesi olmak üzere iki adettir. Dinlenme döneminde saç uzaması geçici bir süre durur. Buna klüp saç denir. Klüp saç bir sonraki uzama dönemine kadar dinlenme sürecinde kalır. Uzama döneminde yeni bir saç gelir ve saçı folikülden dışarı atarsa saç dökülür.
    Saç tellerinin uzunluğu o saç folikülünün uzama süresine bağlıdır. Genellikle foliküller 2 ila 6 sene aktif olarak yaşarlar.
    Kadınlarda saç uzamasının daha hızlı olduğu dönem 15-40 yaşlar arasında, en yoğun östrojen salgılandığı dönemdir. Saç uzama hızı biyolojik ve çevresel şartlara bağlıdır. Saçın uzamasını etkileyen birçok etken vardır. Bunlar yaş, beslenme, genel sağlık durumu ve hava durumundaki değişikliklerdir. ..
    Örneğin saç çocuklarda yetişkinlerden daha çabuk uzar. Ayrıca yaz mevsiminde saçın uzaması, kışa göre daha hızlıdır. Saçı ya da kılları kesmenin, traş etmenin daha sonraki uzaması veya daha hızlı uzaması üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.....

-Hızlı saç uzatma, çabuk saç uzatma kürü 1
    Civanperçemi, dövülmüş nar kabuları ve sinemakiyi suda 30 dakika kaynatın. Bu suyu süzüp, losyon kıvamına gelinceye kadar, susam yağı ve çırpılmış yumurta ilave ederek karıştırın. Hızlı saç uzatma sağlayan bu losyon ile saçınızı sık sık yıkayın.
    -Hızlı saç uzatma, çabuk saç uzatma kürü 2
    Karadur üsaresini bir tülbent ile süzüp, bulamaç haline gelinceye kadar, susam yağı ve yumurta ilave ederek karıştırın. Daha sonra bu karışımı 5 dakika ısıtın. Hazırlanan bu hızlı saç uzatma losyonu ile saçlarınızı iki günde bir yıkayın.

Hızlı saç uzatma, çabuk saç uzatma kürü 3
    Rendelenmiş turp, suda 30 dakika süreyle pişirildikten sonra süzülür. Elde edilen sıvıya yumurta sarısı ilave edilerek bulamaç haline gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan bulamaç ile saçlar sık sık ovularak yıkanır.

ben saçımı uzatmayı çok denedim ama bakamadım şimdi uzatmaya çalışıyorum en iyi çareyide sirkede buldum...belki hangi sirke diceksiniz..fark etmeyio yeter ki sirke olsun iste elma sirkesi ister üzüm sirkesi ya da başka bir sirke mutlak sirkeyi bulun..nasıl sürdüqüme qelince....kesinlikle sirkeyi olduqu qibi sürmeyin!her banyoda bulunan faraşın içine yarısına kadar su doldurun rengini bulana kadrd sirke koyun biraz dursun sonra (yapmadan önce burnunuzu bulduqunuz ilk şeyle tıkayın yoksa sirke kokusundan bitersiniz:deli:) kafanızı öne eğin ve sürmeye başlayın sürme işlemi bittikten sonr sirke biraz kafanızada dursun en son işlem olrak kafnızı sirkeden arındırın ve şampunlayarak yıkayın....(kesinlikle sonuç alıcaksınız):gathering:

2. xXxeminexXx

xXxeminexXx Yeni Üye

yHa kaç qünDe ßi uyquLuyum Sence Hemen uzamaSı qeRek ?_

3. 99karanfil

99karanfil Yeni Üye

bence sıık sık kesmezseniz uzar arkadaşlar ;)))))

4. tuqqce

tuqqce Daimi Üye

Uçlarından azıcık keserim ben haftada ama çok az.birde elma sirkesi ile yıkarım saçlarımı

5. askkkk

askkkk Yeni Üye

bu bilgiler aslında kişiden kişiye değişim gösterir arkadaşlar dolayısıyla aynı yöntem benim saçımı uzatırken diğer bir arkadaşınkini uzatmaya bilir

6. çatlak

çatlak Yeni Üye

ilk defa duydum denicem sağol:)

7. dolce vita

dolce vita Yeni Üye

denemek lazım

8. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

bu işlemi deneyen varsa yassın bende denicem ama bişey olur die korkuorum:D:D

Son düzenleme: 14 Ağustos 2010
    asksız kal bunu beğendi.
  9. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye

bende sirkeyle deniycem...!

10. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

Yha yumarta sarısı cok pis kokar baska yolu yokmu bunu ya sana

Son düzenleme: 29 Ağustos 2010
  11. nur3553

nur3553 Yeni Üye

ben saçımı çamterabentin ve badem yağıyla uzattım tavsiye ederim herkese....kullandığınız şampuana 2 sinden az dökün 1 2 aya sonucu görürsünüz....

12. ayminem

ayminem Yeni Üye

saçların uzama döngüsü ayda 1cm 1.5 cm daha faazla uzamaz.

13. Dişeps

Dişeps Yeni Üye

Çam terebentin ve badem yağı gerçekten faydalı sirke içinde söylenecek birşey yok saçları pırıl pırıl yapar tabi hakikiyse...ben aksoy saç bakım losyonu kullandım çok süper bi karışım içeriğini size yazıyım.faydalanmanızı istiyorum.fiyatı gayet ucuz.kullandığınızda bana teşekkür edeceksiniz. İÇERİĞİ - AKSOY SAÇ BAKIM ÖZÜ
    Isırgan, Laden, Ihlamur, Papatya, Akır-ı Karha, Biberiye, Civan Perçemi, Çitlembik, Sandal, Çam Terebenttin, Defne, Safran, Gül Yağı

AKSOY BİTKİSEL SAÇ BAKIM LOSYONU - FARKOLOJİK ETKİLERİ
    Doğadaki şifalı bitkilerden elde edilen saç bakım losyonu, etken maddesi, kan dolaşımını harekete geçirerek deri altındaki toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olmasından dolayı ilk kullanımda etkisini gösterme özelliğine sahiptir. ENDİKASYONLARI
    Dökülme, kepeklenme, saçkıran, kaşıntı gibi sorunları izole ederek zamanla zayıf olan tüylerin kıla dönüşümüne yardımcı olur. Tamamen bitkiseldir. Kimyasal Katkı maddesi içermez.
    Yan Etkileri

1. Aksoy Bitkisel Saç Losyonu tamamen bitki özleriden elde edildiği için herhangi bir aksi tesire meydan vermez. Cildin ve vücudun diğer bölgelerine nüfusunda ise herhangi bir alerjiye ve yan etkiye sebep olmaz. Birde bu üründe hoşuma giden şey sadece saç diplerine sürülmesi ve sürdükten sonra saçı yıkamaya gerek duyulmaması.çünkü saçı yağlandırmıyo kirletmiyo

14. Honeykiz

Honeykiz Yeni Üye

arkadaslar bu sirke les gibi kokuyo yaaaaaaa.ayak kokusu gibi resmen.midem kalkiyo.ciddi anlamda ise yariomu??yoksa kokuyla bayildighimizla kaliriz walla......

15. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye

Sirke bir çok şeye iyi geldiği gibi saçlarada gelmekte.... Düzenli kullanımda işe yarayacağına inanıyorum en azından benim kırıklarımın azalmasına neden oldu...

kısa saçlar kısa sürede nasıl uzatılır?? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. kısa sürede 4/4 makyaj

Ten Cildiniz donuksa kayısı ve bej tonlarında bir makyaj altı sürün. Göz altlarınızda morluklar, yüzünüzde sivilce ve kızarıklıklar varsa mutlaka bir kapatıcı (concealer) kullanın. Rengi cildinizden bir ya da iki ton açık olmalı. Kapatıcıyı parmaklarınızla cildinize iyice yedirin. Fondöteninizi uygulayın. Fondöten rengini cildinizle aynı tonda veya yarım ton daha açık seçin. Büyük bir...
  2. Tirnaklarinizi kisa sürede güclendirin

Kırılıyor, soyuluyor ve yumuşacık… haftada bir – iki kez yapacağınız bakımla, bu sorunlardan kurtulacak, güçlü tırnaklara sahip olacaksınız. 1. Sağlam bir zemin için 3 dakika Zemini sağlam olmayan bir araziye inşaat yapılabilir mi? Eğer güçlü tırnaklara sahip olmak istiyorsanız önce yüzeyini bakım için hazırlamalısınız. Bunun için önce, tırnak makasıyla tırnaklarınızı kesin (uzun tırnakları...
  3. Saçlar Nasıl Uzar? Nasıl Uzatılır? Gerekli İşlemler Nelerdir? Şifalı Bitkiler Nelerdi

kıvırcık saç nasıl uzatılır dalgalı sac nasıl uzatılır erkek saçı çabuk uzar kıvırcık saçlar uzar erkek saçları çabuk İnsan saçı çok çeşitlidir. Kıvırcık, düz, dalgalı, yağlı, kuru saç tipleri vardır. İnsan saçı bilimsel olarak ortalama aylık 2 – 2,5 santimetre uzar. Kadınlarda saçların en verimli olduğu dönemler vardır. Bu dönemler 15 ile 40 yaş arasındadır. Saç uzamasını sağlayabileceğimiz...
  4. Kısa sürede bronzlaşmanın yolları

kısa sürede bronzlaşmak hızlı bronzlaşmanın yolları bronzlaşmanın yolları evde çabuk bronzlaşmak için ne yapmalı Çok az bir tatil zamanınız var ama siz bu kısa sürede bronzlaşmak istiyorsunuz.İşte sizler için gerekli olan hızlı bronzlaşmanın yolları Güneşi çok seviyorsanız ama aynı zamanda hassas bir cildiniz varsa, güneşin cildinize vereceği zararları minimuma indirmek için bazı önlemler...
  5. kısa sürede lekesiz bir cilt için

lekesiz bir cilt için valensey yılan yağı sabunu lekesiz bir yüz için yılan yağı sabunu slmlar arkadaşlar size süper bir önerim olacak yüzümde çok leke yok ancak arada çıkan sivilcelerin sonradan yüzümde kalan izleri çok canımı sıkardı ve hep lekesiz bir cilt hayal ettim sonunda kavuştum bunu sizinlede paylaşmak istiyorum.valensey yılan yağı sabunu üstelik fiyatı çok iyi ben ilk başta hem böle...
  6. kisa sürede en az 5 kilo vermem gerek

Selam arkadaslar, benim kisa sürede (1 ayda) 5 kilo vermem gerek. Temuzda bütün fazlalarimdan kurtulmus olmaliyim. Ama nasil yapacagimi bilmiyorum. simdilik aksam yemegini protein agirlikli yapmaya basladim, bol su iciyorum ( günde 2-3l ). Isyerinde 8-9 saat calisiyorum ve bu sürede cok nadir hareket ediyorm. Sorunumda bu sanirim. :almi: bana cabucak kilo verdirecek diyet önerilerinizi...
  7. Kısa Sürede Saçlar Nasıl Uzar ?

Kısa Sürede Saçlar Nasıl Uzar ? çabuk saç uzatmak için ne yapmam lazım. Arkadaşlar, sizler bilirsiniz belki çünkü sizi takip ediyorum güzellik konularında sürekli araştırma yapıyorsunuz. Lütfen Kısa Sürede Saçlar Nasıl Uzar ? bilen varsa banada önerilerde bulunsun.
  8. Saçıımı kısa sürede nasıl uzatırım yardım

Ben saçımı kestirdim eskiden göğsüme geliyordu.Şimdi omzumda çokda kabarıyor saçım her gün ağlıyorum neden kestirdim diye hemen uzatmak istiyorum bu yüzden formül kullanacağım ancak annem kızıyor ama yine de en hizli en etkili en iyi formül hangisi tarifi ne ama evdeki malzemelerle yapılabilsin lütfen?
  9. Kısa Sürede Diş Ağrısından Kuntulmanın Yolu

bu konu evde diş ağrısına karşı yapılabilecek doğal yöntemler hakkında bilgiler içermektedir. Diş ağrısını çeken bilir. Ağrı bir geldi mi ne size uyku uyutur nede birşey yedirir. Diş ağrısının nerde ne zaman tutacağı hiç belli olmaz. Bir bakmışzınız gecenin bir yarısı ağrıyan dişiniz size geceyi kabusa çevirecektir. Bazen vakitsiz gelen ağrı karşısın da diş doktoruna gidecek zaman müsait...
  10. Kıvırcık Saçlar Kısa Sürede Nasıl Uzatılır?

kısa saç nasıl uzar, saçları kısa sürede uzatmak için, saçlar nasıl hızlı uzar Sevgili melekler, saçlarını ani bir kararla kestirip de pişman olanların en çok öğrenmek istedikleri şey saçların kısa sürede nasıl uzatılacağıdır. Saçlarınızın çabuk uzaması için bilmeniz ve yapmanız gereken ilk şey sabırlı olmaktır. Bunun yanında sağlıklı beslenmek de saçlarınıza iyi gelecektir. Unutmayın ki...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. saç nasıl çabuk uzar

,
  2. saç nasıl uzar

,
  3. saç nasıl hızlı uzar

,
  4. bebeklik saçları nasıl uzar,
  5. öndeki kısa saçlar nasıl uzar,
  6. saçlar nasıl daha hızlı uzar,
  7. sac uzama hizi,