kısa saçlar kısa sürede nasıl uzatılır??

Bence kkına kullanma cunku ssva vok ama cok zarsr veriyo hem dökülüyor hemde gucsux ve direncsiz çıkıyor

ben de bir ara şu yöntemi denemiştim şampuanımın içine çam terebentim yağından bir iki kapak dahil ettim ve saçlarımı her banyoda bununla yıkadım sonuç inanılmaz oldu kısa sürede kısacık saçlarımda bir hayli bir uzama gördüm hatta yakın çevremin bile dikkatini çekti kaynak falanmı yaptırdın dedi inanmayıp yakından inceleyip çekiştirenler bile oldu:))))

Kızlar benim de saçlarım kısacık. Belime değen güzelim saçlara kıydım. Uzun saçlarımdan sıkılmıştım, değişiklik olsun istedim, istemez olaydım. Kestireli iki ay oldu. Kendimi hiç beğenmiyorum. Kuaförden çıktığımda şekli falan güzeldi ama evde doğal hali hiçte hoş durmadı. Kendimi kel gibi hissediyorum.

Paylaşımlarınızı not ettim hepsini denemek istiyorum ve bir an önce bu kısa saçlardan kurtulmak istiyorum. Anladım ki, saç her şey demekmiş. Kısa saç dikkat çekici bir saç modeli fakat kullanışlı değil. Saçımı düzleştirmeyi, maşa yapmayı, toplamayı çok özledim. Uzun saçlı kızları çok kıskanıyorum. Aklı olan saçlarını kestirmesin. Kırık, dökük, yıpranmış saçlarla bile yaşamaya razı olun yine de saçlarınıza kıymayın.

Arkadaşlar selam. Bir ay önce depresyon sonucunda uzun olan saçlarımı kısacık kestirdim. Pişman mıyım değilim. Eski saçlarımın yıpranmış görüntüsüne daha fazla dayanamadım. Çalışan bir bayanım. Dolayısıyla hemen hemen her gün düzleştirici, maşa ya da fön makinesiyle saçlarımı şekillendiriyorum. İki ay oldu saçlarımı kestireli. İki aydan beri saçıma herhangi bir ısıtıcı uygulamıyorum.

Sağlıksız saçlarımı değil ama atkuyruğu ve topuz yapmayı çok özledim. Ben haftada iki kez saçıma soğan suyu ile masaj yapıyorum. Ayrıca saçıma badem ve Hint yağı karışımı sürüp yatıyorum. Bu maskeyi saçımda sabaha kadar bekletiyorum. Saçım kısa olduğu için çabuk ve kolay durulanıyor. Tabii bu arada zeytinyağını da unutmamak lazım; zeytinyağının da saçımıza çok faydası var.

Saçımı 2 sene önce sarıya boyatıp, bir de üstüne röfle yaptırdığım için saçlarım resmen yandı ve kopmaya başladılar. Artık hiçbir bakım saçlarımı kurtaramayacaktı. Bende saçlarımı kestirmeye karar verdim. Kuaföre gittiğimde saçlarımın boyutunun çok kısa olacağını söylediler. Bende başka çare olmadığını bildiğim için zor da olsa kabul ettim.

Aynaya bakmak bile istemiyordum. Erkekten hiçbir farkım yoktu. Şapkalar, bandanalar takarak bu durumu örtmeye çalıştım ama nereye kadar saklayacaktım. Sonra saçlarımı uzatmak için neler yapabileceğimi düşündüm. Karşıma bir maske tarifi çıktı ve kısa sürede saçlarım toka kullanabilecek kadar uzadı. Tarif çok basit. Yumurta akını, ılıtılmış zeytinyağı ile birlikte masaj yaptım, 1 saat bekledim.

Merhaba kızlar. Bende sizinle kendi yaşadığım tecrübemi paylaşıp, çare olmak istedim. Tamamen yanlış verilmiş bir karar sonucu imajımı değiştirmeye karar verdiğimde saçımın kısalığının beni bu kadar mutsuz edeceğini düşünmemiştim. Ama artık elimden de bir şey gelmiyordu. Sonra bu durumu telafi etmek adına farklı çözüm yolları aradım. Kaynak yaptırmak da aklımdan geçti ama yapay şeylerden pek hoşlanmadığım için vazgeçtim.

Sonra hem bakım yapan hem de saçı kısa sürede uzatan bir tarif ile kısa sürede saçlarım uzamaya başladı. Tarifte üç damla jojoba, sedir ağacı ve biberiye yağına kekik yağı ekleyerek ılık bir şekilde saç derinize masaj yaparak uygulayarak saçlarınızın uzamasını, parlamasını sağlayabilirsiniz.

Hepinize merhaba kızlar. Saçların bir bayan için çok önemli olduğunu bildiğimden sizlere çok etkili bir yağ önereceğim. Kardeşimin saçları hiç denecek kadar az uzuyordu ve her gün yılan yağı sürerek saç derisine masaj yaptı. Tabi doğal şampuan ve kremler kullanmak da katkı sağladı. Çok kısa süredeki değişime ben bile inanamadım. Açıkçası ben işe yarayacağını düşünmemiştim.

Yalnız bu gibi durumlarda sabır çok önemli. Herkes 1,2 defa kullanımdan sonra fark görmek istiyor. Bu kesinlikle hiçbir şey için bence geçerli değil. Bir de tabiki bol su tüketmek ve sağlıklı beslenmek de her şeye olumlu katkı sağlayan etmenler arasındadır. Saç için de dengeli beslenilmelidir

Geri