gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113

Kısa süre önce sezeryen ile doğum yaptım Dikişler sorun çıkarır mı?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

sezeryan doğumdan sonra tekrar gebe kalma,sezeryan doğumdan sonra ikinci gebelik,sezeryan doğumdan sonra ikinci hamilelik hakkında bilgiler
    ss.jpg

Sezeryan ameliyatı öncesi ve sonrasında kadınların en büyük korkusu dikiş izlerinin kalıcı olması ve uzun süreli rahatsızlık yaratmasıdır. Sezeryan ameliyatlarında cilt ve cilt altı dokular farklı yöntemler kullanılarak dikilmektedir.
    Genellikle sık sorulan sorulardan biriside, kısa süre önce sezeryan ile doğum yaptım, tekrar hamileyim, dikişler sorun çıkarır mı şeklindedir. Yazımızda sezeryan ameliyatı ve sonrasında gebelikle ilgili bilgiler yer almaktadır.

Kısa süre önce sezeryan ile doğum yaptım. Tekrar hamileyim, dikişler sorun çıkarır mı?
    Sezeryan ile doğumda cilt, cilt altı, uterus ve fasya gibi dokulara dikişler atılmaktadır. Ameliyat sonrasında epitel tabakanın iyileşme sürecine girmesi 2-4 gün arası sürmektedir. Ancak dikiş sırasında kullanılan yöntem ve yapılan ameliyat, bu süreci etkilemektedir.
    Günümüzde en sık kullanılan yöntemler arasında tel zımba ve estetik dikiş yer almaktadır. Estetik dikişte kendiliğinden eriyebilen materyaller kullanılırken, tel zımba yönteminde ise tel zımba şeklinde ilmekler kullanılmaktadır.

Dikişlerin patlaması yada açılması
    Ameliyat sonrası atılan dikişlerin açılması çok sık karşılaşılan bir durum değildir. Ancak hangi dikiş yönteminin kullanıldığı ve hastanın bu süreçte kendine ne kadar baktığı belirleyici unsur olarak öne çıkar. Genellikle dikişlerin açılması durumunda birkaç dikiş atılması gerekebilir.
    Tekrar hamileyim, dikişler sorun çıkarır mı?
    Sezeryan ameliyatı sonrasında kadın doğum uzmanlarının yeniden gebe kalınması için önerdiği süre en az 2 yıldır. Bunun temel sebebi, sezeryan ile açılan dokuların tam manasıyla yerine gelmesinin ortalama iki yıl sürmesidir. Yaranın tam anlamıyla iyileşmeden baskıya uğraması bebek ve anne sağlığını riske atabilir.
    Sezeryan ile doğum sonrası tekrar gebe kalındıysa, mutlaka düzenli olarak doktor kontrolüne girmeniz gerekir.

Kısa süre önce sezeryen ile doğum yaptım Dikişler sorun çıkarır mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğum Dikişlerim düştü mü

Doğum Dikişlerim düştü mü

Merhabalar meleklerim haziran ayının 10 unda doğum yaptım acaba dikişlerim düştümü tam olarak dikişler ne zaman düşüyor. Bellide olmuyor anacım ya, bu konuda yardım lütfen.
  2. Esra Erol Doğum Yaptı mı

Esra Erol Doğum Yaptı mı

esra erol doğum yaptımı esra erol doğum yaptı mı dogum yapti dogum yaptımı normal mu yapacak ARkadaşlarım esra erol doğum yaptımı neyi oldu kızımı erkek mi bilgi verir misiniz
  3. Bebeğimizin doğumdan önce Allah ile konuşması

Bebeğimizin doğumdan önce Allah ile konuşması

AYY kıyamam bakın nasılda korkuyor doğmaktan bizde onları 4 gözle bekliyoruz asıl onlar bizim meleklerimiz :D Doğacak bebek doğumdan bir gün önce Allah ile görüşür: ''Allah'ım gidecegim ve orada ne yapacağım bilmiyorum.'' *Ben senin için bir melek yarattım ve o seninle ilgilenecek ''Allah'ım onların dilini bilmiyorum.Onlarla nasıl anlasacagım,nasıl... iletisim kuracagım?'' *Senin için...
  4. Doksanlar Dizisi Bitti mi Final Yaptı mı?

Doksanlar Dizisi Bitti mi Final Yaptı mı?

doksanlar dizisi bittimi, doksanlar dizisi neden oynamadı, doksanlar dizisi final yaptımı ATV Ekranlarının sevilen dizisi "Doksanlar" 4 Mayıs 2014 akşamı ekranlar da oynamadı. Dizinin izleyicilerinin ise merakla dizinin neden oynamadığı konusun da kafaların da soru işaretleri oluştu. Yoksa doksanlar dizisi bitti mi? Konu ile ilgili detay bilgiler ise şöyle; Peki Doksanlar neden...
  5. Sezeryanla doğum yaptım Dikiş yerlerimin sızlaması normal mi ?

Sezeryanla doğum yaptım Dikiş yerlerimin sızlaması normal mi ?

sezeryan sonrası dikişlerde ağrı olması,sezeryan sonrası dikişlerde ağrı olması normalmi,sezeryan dikişinde ağrı olanlar,sezeryan dikişi hakkında bilgiler Diğer birçok ameliyat gibi sezeryan ameliyatından sonra da çeşitli ağrılar olmakta ve farklı yöntemler ile bu ağrılar giderilmektedir. Doğumumu sezeryanla yaptım, dikiş yerlermin hala sızlaması normal mi diyorsanız aşağıda ki bilgilere göz...

Sayfayı Paylaş