gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kısaca veda haccı hakkında bilgi verirmisiniz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Peygamber Efendimizin veda haccı beni çok duygulandırır. Arada bir açar interneti okurum.Siz de burdan paylaşın da herkes okusun, hepimiz okuyalım, feyz alalım..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Veda haccı hicretin onuncu senesinde Zilka’de ayının 25. günü Peygamber Efendimizin 40 bin kişilik bir kâfile ile Mekkeye yaptığı yolculuktur.
    Peygamber efendimiz ve kafilesi 10 gün süren yolculuktan sonra Zilhicce ayının 4. günü Mekke’ye vardılar. Yemen’den ve diğer beldelerden hac yapmak üzere gelenlerin de katılmasıyla Müslümanların sayısı 124 bine ulaştı. Peygamberimiz zilhiccenin 8. günü Mina’ya, 9. günü (arefe günü) Arafat’a gitti. Arafat Vâdisinin ortasında öğleden sonra Kusvâ adlı devesinin üstünde Vedâ Hutbesi’ni okudu.

Peygamber efendimiz Mekke’de 10 gün kalıp Vedâ Haccını yaptı ve vedâ tavâfı yaparak Medîne’ye döndü. Vedâ Haccından sonra Eshâb-ı kirâm Resûlullah efendimizin bildirdiği ve emrettiği şeyleri gittikleri yerlerde anlattılar.

kısaca veda haccı hakkında bilgi verirmisiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bedir Savaşı hakkında kısaca bilgi verirmisiniz

Bedir Savaşı hakkında kısaca bilgi verirmisiniz

Selamlar. Bedir Savaşı kimler arasında olmuş, ne zaman olmuş, hangi taraf galip gelmiş bu sayfaya yazabilirmisiniz acaba ?
  2. Veda haccı hakkında bilgi verirmisiniz

Veda haccı hakkında bilgi verirmisiniz

Selamlar. Ben Peygamber Efendimizin veda haccıyla ilgili bilgi alamk istiyorum forumunuzda varsa.. Teşekkürler şimdiden :)
  3. Nevruz hakkında bilgi verirmisiniz

Nevruz hakkında bilgi verirmisiniz

Nevruz nedir? Neden kutlanır? Ne bayramıdır? Hiç fikrim yok bilgi verirseniz sevinirim..
  4. atomla ilgili kısaca bilgi verirmisiniz

atomla ilgili kısaca bilgi verirmisiniz

Acil ödevim için atomla ilgili kısa bilgi lazım ne olur bana da bir yardım edin melekler :((
  5. veda haccının önemi hakkında bilgi

veda haccının önemi hakkında bilgi

Bildiğiniz gibi Hz.Muhammed (SAV) Efendimiz in son yaptığı hacca veda haccı deniyor. Sizden ricam veda haccının önemi hakkında detaylı bilgi vermeniz. Şimdiden teşekkürler..

Sayfayı Paylaş