gebe
  1. serpilkazakci

serpilkazakci Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Kişisel gelişimimiz için dil eğitiminin önemi

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında serpilkazakci tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar yabancı dil öğrenmek için bugün Dilko’ya kayıt yaptırdım. Çok ilgili güler yüzlü çalışanları var. Memnun kalacağımı düşünüyorum. Siz kişisel gelişim için dil eğitiminin önemi hakkında neler düşünüyorsunuz?

2. eylul doğan

eylul doğan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Ben de dil bilmenin bir insanın kişisel gelişiminde çok etkili olacağını düşünüyorum. Hem iletişim hem de okuma açısından insanın farklı dillere hakim olması kişinin ufkunu açıyor.

Kişisel gelişimimiz için dil eğitiminin önemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zihinsel Engelli Çocuklar ve Beden Eğitiminin Önemi

Zihinsel Engelli Çocuklar ve Beden Eğitiminin Önemi

Zihinsel engelli çocukların eğitimi ile ilgili çaba ve deneyimlere dikkat edildiğinde bir soru akla gelebilir. "Zihinsel engelli çocuk da normal gelişim gösteren çocuklar gibi kendini bilme ve anlama ihtiyacında mıdır?" Büyüme gelişmenin sınırları hala bilinmediğinden toplumun da bu konudaki önyargıları önemsenmediğinde hiçbir şeyin olanaksız olmadığı söylenebilir. Bu konuda...
  2. Okul Öncesi Dil Gelişiminin Önemi

Okul Öncesi Dil Gelişiminin Önemi

dil gelişimi ile ilgili oyunlar okul öncesi dil gelişimi okul öncesinde türkçe etkinliklerinin önemi türkçe etkinliklerinin önemi alanı ile ilgili oyunlar OKUL ÖNCESİ GELİŞİMDE DİL GELİŞİMİNİN ÖNEMİ Dil, insanların düşünce, duygu, istek v.b. yaşantılarını birbirlerine aktarabilmelerini dış dünyayı yorumlayarak kendi dünyalarına getirebilmelerini sağlar. Dil sayesinde geçmiş ve gelecek...
  3. Dili Öğretmenin Önemi, Yöntemleri

Dili Öğretmenin Önemi, Yöntemleri

öğretmenin önemi rüyada öğretmenle konuşmak Diğer insanlarla iletişim kurma ihtiyacı , insanın en temel ihtiyaçlarından biridir. Her anne-baba iletişimin çocuğu için ne kadar önemli olduğunu bilir. Özürlü çocuk için, ihtiyaçlarını ve isteklerini dile getirme becerisi kazanması yardım gerektirir ve birçok kapı açar. Bu beceri çocuğa, çevresini kontrol etme ve bu çevreden “öğrenmek”...
  4. Oyuncakların Bebek Gelişimindeki Önemi

Oyuncakların Bebek Gelişimindeki Önemi

. Oyuncakların Bebek Gelişimindeki Önemi Oyuncaklar, dünyaya gözlerini açtığı ilk andan itibaren bebeğin hareketlerine düzen getiren, zihinsel, bedensel ve psiko-sosyal gelişimlerine yardımcı olan, hayal gücünü ve yaratıcı yeteneklerini geliştiren en önemli araçlardır. Bebeklerde seçme ve değerlendirme duygusunu geliştiren oyuncaklar, onu kendi kendine karar vermeye yönlendirir, farklı...
  5. Resulullah'ın Diliyle Sahurun Önemi

Resulullah'ın Diliyle Sahurun Önemi

sahurun önemi ramazanda sahurun önemi İşte Allah Resulünün (a.s.m.) dilinden sahur vakti meleklerim :tik: “Sahur yemeği yiyin! Sahurda bereket vardır.” buyurmakta ve sahura kalktığımızda bizi bekleyen manevî bereketleri müjdelemektedir. “Sahur yapmak berekettir sakın onu bırakmayın! Bir yudum su ile dahi olsa sahur yapın! Sahur yemeği yiyene Allah rahmet eder melekler de bağışlanmaları için...

Sayfayı Paylaş