gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Kışlık kahvaltılık domates sosu nasıl yapılır?

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Merhaba sevgili hanımlar kış hazırlıklarına devam ediyoruz.Ve kahvaltı sofralarınız için bu yazımızda domates sosu tarifini vericem.Daha önce kahvaltılık acılı ezme tarifini paylaşmıştım.Dilerseniz o yazıda inceleyebilirsiniz.Domets sosunu ister acılı ister acısız yapabilirsiniz damak zevkinize kalmış seçim.

1.jpg

Türk milleti olarak bizim için en önemli öğündür kahvaltı .Kahvaltı soframız haliyle çok zengin .Temel gıdaların yanında farklı lezzetler soframızda eksik olmaz.Şahsen ben kahvaltı sofrasında çemen,acılı ezme ve domates sosuna bayılıyorum.Kahvaltılık domates sosumuzda ağırlık lı olarak domates kullanıcaz.Tarla domateslerinin yaz lezzetini kışın da bu sos sayesinde tadıcaksınız.Kahvaltılık sosu kahvaltı dışında meze olarak,ızgara yemekelerinin,makarnaların yanında ağız tadıyla tüketebilirsiniz.Lafı daha fazla uzatmadan domates sosumuzun tarifini paylaşalım.Kolay gelsin hanımlar

2 kg sivri biber,
    2 kg domates,
    1 baş sarımsak,
    Yarım çay bardağı üzüm sirkesi,
    1 çay bardağı sıvı yağı,
    Tuz.

Kışlık Domates Soslu Kahvaltılık Yapılışı

Domateslerin kabuklarını soyalım ve küp küp doğrayalım.

Sarımsakları ezelim.

Biberleri yıkayalım ve istediğimiz büyüklükte doğrayalım.

Tencereye sıvı yağı, biberleri koyalım ve 2 – 3 dakika kavuralım.

İçine domatesleri, sarımsakları ilave edelim ve suyunu çekene kadar pişirelim.

Sonra sirkeyi, tuzu ilave edelim ve sirkeyi çekene kadar pişirelim.

Daha sonra sıcak sıcak kavanozlara dolduralım ve kapaklarını sıkıca kapatıp, ters çevirelim.

Kavanozların tabanı soğuyana kadar bekletelim.

Serin bir yerde saklayıp, istediğiniz zaman açıp kullanabilirsiniz.
    NOT:Eğer proses hatası yapmazsak sızdırma olmaz ama olursa sızdıranları buzdolabında saklayarak kısa sürede tüketelim.

Kışlık kahvaltılık domates sosu nasıl yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mantarlı domates sosu...

Mantarlı domates sosu...

Malzemeler 1/2 kg Domates 200 gr Mantar 1 Limon 1/2 Soğan 1 Diş Sarımsak 1 Çorba Kaşığı Margarin 1/2 Tatlı Kaşığı Tuz Bir Tutam Karabiber Yemeğin Tarifi Soğanı ince ince dilimleyin, sarımsağı uzunlamasına 2-3 parçaya ayırın. Margarini küçük bir tencerede eritip soğan ve sarımsağı ilave edin. Orta ateşte soğanlar pembeleşinceye kadar kavurun. Mantarları temizleyip limonlu suda biraz...
  2. Domates Salçası Nasıl Yapılır?

Domates Salçası Nasıl Yapılır?

salça nasıl yapılır domates salçası domates salcasi salçası nasıl yapılır evde salca Kızlar evinizde salçanızı kendiniz yapmak istiyorsanız buyrun evde domates salçası nasıl yapılır... Salçalık domatesi (haliyle olgun ve dolgun olmalı) yıkayıp soyuyoruz. Ardından, küp şeklinde doğruyoruz. Daha sonra bunu bir kazana atıp bir süre kendi suyuyla pişiriyoruz. Bu sırada bol bol...
  3. Domates Konservesi Nasıl Yapılır ?

Domates Konservesi Nasıl Yapılır ?

domates konservesi yapılışı nasıl yapılır nasıl saklanır kışlık yiyecekler domates nasıl saklanır hakkında bilgi için meleklermekani.com Arkadaşlar geçen gün bir konu açmıştım patlıcanı dolapta nasıl saklamalıyım dieye sağolsun arkadaşlar güzel fikirler verdiler. bende bundan yola çıkarak yeni evli olduğum için ilk defa kendi buzluğumda kış için yememkilk bişiler koymam gerektiğini düşünerek...
  4. mükemmel kışlık domates yapımı

mükemmel kışlık domates yapımı

istediğiniz miktarda domatesi ister rendeleyin ister rondodan geçirin ( ben rondodan geçirdim) daha sonra hepsini 1 tencerede kaynattım içine 1 fincan tuz 1 fincan sıvı yağ 1 fincanda toz şeker koydum yine kaynatmaya devam ettim daha sonra kaynarken kavanozlara koydum ağzını kapayıp ters çevirdim 1 gün boyunca ters durdular ertesi gün alıp onları balkona koydum mis gibi oldular bu şekilde...
  5. fırında tavuğun sosu nasıl yapılır?

fırında tavuğun sosu nasıl yapılır?

Kzlsr acıll br soru fırnda tavuk baget yapcam bana sosunn tarfnı bılen varsa hemen soyleyebılır mıı

Sayfayı Paylaş