gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Kışlık Közlenmiş Biber Dolaba Nasıl Konur?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

közlenmiş biber hazırlama, kışlık közlenmiş biber nasıl hazırlanır, biber dolaba nasıl konmalı Evet hanımlar kışlık hazırlıklar devam ediyor mu? Bizim evde hemen hemen bitti sayılır. Aklımda daha birkaç şey daha koymak istediğim malze var aslında onlarıda hallettimmi tamamdır:)

Bu sene buzluğa biber koyarken farklı bir metot denedim. Genelde biberleri buzluğa koymadan önce kızartırız ve üstümüz başımız ocak perişan oluyor. İşte bu devrede benim uyguladığım yöntem devreye giriyor;

kozlenmis biber.jpg
    Hiçbiryer batmadan biberlerinizi buzluğa şimdi sizlere anlatacağım yolu izleyerek koyabiliyorsunuz.

Öncelikle yeşil yada kırmızı biberlerini yıkayıp temizleyip saplarını kopartın. Daha sonra geniş bir kabın içine alarak(ben zeytinyağı ile yaptım) bir güzel yağ ile harmanlayın.

Yağ ile harmanladığınız biberleri yağlı kağıdın serili olduğu fırın tepsisine yerleştirip yaklaşık 200 derece fırında üstleri ölene kadar közleyin. Çıkardığınızda bu işin ne kadar pratik ve lezzetli olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz;) Soğuyan biberlerinizi buzdolabı poşetine havasına alarak koyup saklayabilirsiniz.
    Melekler Mekanı.Com olarak kolaylıklar dileriz.

Kışlık Közlenmiş Biber Dolaba Nasıl Konur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Osteoartrit Tanısı Nasıl Konur?

Osteoartrit Tanısı Nasıl Konur?

Belirli eklemlerde gelişen kemik çıkıntılara bağlı şişler, hareket sırasında kısıtlanma ve kaba çıtırtıların (krepitasyon) hissedilmesi hekimin osteoartrit tanısını koymasında oldukça yararlı bulgulardır. Eklemlerin röntgen filmlerinin çekilmesi de, osteoartrit tanısını koyarken çok yardımcı olur. Bununla beraber, röntgen filmlerinde osteoartrit bulgularının olması, mutlaka o eklemde çeşitli...
  2. Közlenmiş kırmızı biber sarması...

Közlenmiş kırmızı biber sarması...

kırmızı biber sarması közlenmiş kırmızı biber sarması MALZEMELER : 7,8 közlenmiş kırmızı biber 1tane haşlanmış patates 1kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir tuz karabiber kırmızıbiber zeytinyağı 2,3 yeşil soğan YAPILIŞI : Bir kaseye yeşil soğanın uzun saplarından 8,9 tane koyup üstüne kaynar su döküp 2,3 dk yumuşayana dek bekliyelim.Patatesi soyup bir kasede ezelim.İçine peynir tuz...
  3. Közlenmiş biber salatası nasıl yapılıyor ?

Közlenmiş biber salatası nasıl yapılıyor ?

Gittiğim yerlerde yiyorum ve çok seviyorum ama utanıyorum sormaya nasıl yapılıyor diye. İyi ki varsınız, her takıldığım mutfak bilgilerini size soruyorum :D Acaba bu közlenmiş biber salatası nasıl yapılıyor?
  4. Kısırlık Teşhisi Nasıl Konur?

Kısırlık Teşhisi Nasıl Konur?

bu konu kısırlık teşhisi hakkında genel bilgilere yer vermektedir. Ciftler evlendikten bir süre sonra bebek sahibi olmanın yollarını ararlar. Bazen gebelik kısa sürede gerçekleşebilir. Bazen de normal de bir dışardan bakıldığın da herhangi bir sağlık sorunu görünmeyebiliyor fakat çiftler yine de bebek sahibi olamıyorlar. Yapılan tahlil ve tetkikler sonucu bazen çiftlerin birinde bazende...
  5. Kışlık Közlenmiş Biber Nasıl Hazırlanır?

Kışlık Közlenmiş Biber Nasıl Hazırlanır?

konserve közlenmiş biber, közlenmiş biber konservesi nasıl yapılır, közlenmiş kırmızı biber konservesi yapılışı Bir çok evde devam eden kış hazırlıkları bayanlar tarafından son sürt devam ediyor. Bu hazırlıklar için de olan ve damak zevkine göre değişebilen konservelerden biride közlenmiş kırmızı biber konservesi... Közlenmiş kırmızı biberi marketlerden rahatlıkla temin edebilirsiniz ama bana...

Sayfayı Paylaş