gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Kitap Okurken Meşgul bedenler, meşgul zihinler . . .

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

Yerinde durmayan çocuğunuza okumaya çalışmak hüsran yaratabilir. Sabırlı olmak ve denemeye devam etmek çok önemlidir. İlgisini çekebilecek bir kitap bulun. İlgisini çekemezseniz, okumak için zorlamayın fakat daha sonra mutlaka tekrar deneyin. Unutmayın ki çocuklar tekrarları sever. Eğer çocuğunuz kitaplara ilgisiz gözüküyorsa, çok sevdiği bir taneyi seçip devamlı onu okuyabilirsiniz. Bazı çok meşgul çocuklar siz okurken ayakta durmaktan hoşlanırlar. Bazıları okuduğunuz sayfaya bakmak isterler.

Bir kitabın sonuna kadar dikkat gösteremiyorsa endişelenmeyin, zaman içinde dikkat süresi uzamaya başlayacaktır. Çocuğun uz etrafta dolaşsa bile okumaya devam edebilirsiniz. Yatma saatinden önce, siz sesli okurken çocuğunuzun sevdiği oyuncaklara dokunmasına ve oynamasına izin verin. Sesinizin tonu yatak zamanı rutini için sakinleştirici bir hatırlatma olacaktır ve kitaplarda bunun bir parçası olacaktır.

Siz okurken, çocuğunuz boyama yaparak veya bir oyuncağıyla oynayarak daha sakin duruyor olabilir. Çocuğunu size veya kitaba bakmadığı için dinlemediğini veya ilgilenmediğini zannetmeyin.

Çouğunuzun okuma konusunda pozitif çağrışımları olması istiyorsanız, stresli, gergin olduğunuz zaman veya çocuğunuz direnç gösteriyorsa, kitabı bir kenara kaldırın ve daha sonra tekrar deneyin.

Eğer çocuğunuz gerçekten kitap okuma ile fazla zaman harcamak istemiyorsa, şunu unutmayın ki, kitap okumak çocuğunuzun kelime haznesini destekleyecek tek şeydir. Televizyona limit koyabilirsiniz, gün içinde çocuğunuzla konuşun, tekerleme oyunları oynayın, beraber şarkılar söyleyin ve beraber kendi hikayelerinizi yazın. Kağıt ve boya bulundurmayı ihmal etmeyin, böylece çocuğunuz yazı yazma pratiği yapabilir.

Kitap Okurken Meşgul bedenler, meşgul zihinler . . . konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şuan seni sevmekle meşgulüm

Şuan seni sevmekle meşgulüm

Bugün tüm masumluğumla gelmiştim oysaki sana… Beni anlamayacağını biliyordum. Anlaman için gelmiyordum zaten. Bunca eziyeti ikimiz için de çekmiyordum. Bilirsin gereğinden fazla bencillik verilmişti bana..! Bunun için yaratana sitem etmenin bir manası yoktu. Kendimde biriktirdiğim anlamların yanında çok fazla göze batmıyordu bu kusurum. Zaten aşk bencillik demek değil midir? Karşısındakinden...
  2. Sibel Alaş - Meşgulüm

Sibel Alaş - Meşgulüm

Biliyorum aklında ben varım Duyuyorum adımı her gece Seviyorum ben de senin kadar İstiyorum istiyorum ama Meşgulüm gelemem Boşuna bekleme Bekleme boşuna Meşgulüm ve gelemem Herkes bazen Birazcık bencil Birazcık herkes Birazcık bende
  3. Bedduayla meşgul olmayın

Bedduayla meşgul olmayın

Efendimiz (sas) Rabb’imizin kendisine şöyle buyurduğunu belirtiyor: “Muhakkak ki kendisinden başka ilah olmayan Allah benim. Ben bütün varlık aleminin tek sahibi ve bütün sultanların sultanıyım. Sizin idarecilerinizin kalpleri benim elimdedir. Kullarım bana itaat ederlerse ben yöneticilerinin kalplerini onlara karşı sevgi ve şefkatle doldururum. Yok eğer bana isyan ederlerse...
  4. İzmirliler birbirinin gözünü çıkarmakla meşgul

İzmirliler birbirinin gözünü çıkarmakla meşgul

İzmirliler birbirinin gözünü çıkarmakla meşgulYaşar Holding Onursal Başkanı Selçuk Yaşar İzmirlilere fena yüklendi Yaşar Holding Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, İzmir'in marka kent olamaması konusunda ''kabahatin'' İzmirlilere ait olduğunu söyledi. Yaşar AA muhabirine yaptığı açıklamada, otokritik yaptığında İzmirliler'de birlik beraberlik duygusunun bulunmadığını gördüğünü söyledi....
  5. msn de durumunuzu meşgul yapmanızın, bilmediğimiz yönleri

msn de durumunuzu meşgul yapmanızın, bilmediğimiz yönleri

facede meşgul facebook ta meşgul görünme facebook görünme facebookta nasıl olunur MEŞGUL DURUMUNUN BİLMEDİĞİMİZ YÖNLERİ Çevrimiçi, Meşgul, Hemen Dönecek, Dışarıda, Telefonda, Öğle Yemeğinde, Çevrimdışı Göster.. Bunlar bildiğiniz gibi MSN Messenger'ın durum çeşitleri. Peki içlerinde en çok özelliğe sahip ve kullanışlı olan, Meşgul durumunun özelliklerini biliyor muydunuz? Durumunuz meşgul ise;...

Sayfayı Paylaş