gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

kitapların yerini teknolojik ürünler mi alacak

Konu, 'Egitim' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Sevgili melekler, İlköğretim çağındaki çocukların kitapları çok ağır oluyor.Yolda çantalarının altında iki büklüm olan çocukları hepimiz görüyoruz.şimdi bu soruna teknolojik bir çözüm sunuluyor....Kitap yerine CD kullanılsın:)

Yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi özellikle ilköğretim çağındaki öğrencilerin ağır çanta taşımak zorunda bırakılmaması, bunun yerine internet ve bilgilerin yüklendiği CD'lerden yararlanılması
    gerektiği önerisi yapıldı.

Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Doğanay, yaptığı açıklamada, günümüz eğitim anlayışında, öğrencilere bilgi yükleme yerine, daha az sayıda bilgiyi derinlemesine araştırıp inceleyerek, bilgiyi işleme yöntem ve becerilerinin kazanılmasının ön plana çıktığını vurguladı.

Doğanay, kitapların bir bilgi kaynağı olmanın ötesinde, bilgiyi kavrama ve işleme stratejilerinin yer aldığı bir kılavuz olması gerektiğini kaydederek, şöyle konuştu:

''Ders kitaplarına dayalı bir bilgi yükleme anlayışı çağdaş bir anlayış değil. Artık günümüzde bilginin depolanma ve yayılması konusunda teknolojiler hızla gelişmekte ve yeni bilgilere internet ağında bile anında ulaşılabilmektedir. Bilgiler kitap yerine CD'lere de yüklenerek öğrencilere verilebilir.''

Ders kitaplarının genellikle yeni bilgilerin yer almadığı kaynaklar olduğunu ifade eden Doğanay, şunları dedi:

''Artık günü geçmiş bilgileri kitaplara, kitapları da öğrencilerin sırtına yüklemenin zamanı geçti. Özellikle ilköğretim okullarında, öğrenciler çok ağır çantaları taşımak zorunda kalmaktadırlar. Bir derste birden çok kitabın bulunması bu yükü daha da artırmıştır. Bir ilköğretim öğrencisinin çantası yaklaşık 7 kilogram ağırlığı buluyor. Bu durum öğrencilerin kemik ve kas gelişimi gibi bedensel gelişimini de olumsuz yönde etkileyebilecek düzeyde."

kitapların yerini teknolojik ürünler mi alacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ödeme Yerine Alacaklarin Devri:

ödeme Yerine Alacaklarin Devri:

Madde 120 - Hacze iştirak eden bütün alacaklılar muvafakat ederlerse borçlunun borsada ve piyasada fiyatı olmıyan alacakları, ödeme yerine geçmek üzere itibari kıymetleriyle kendilerine veya hesaplarına olarak içlerinden birine devredilir. Bu halde alacaklılar, alacakları nispetinde borçlunun haklarına halef olurlar. Aynı suretle hacze iştirak edenlerin hepsi veya içlerinden birisi borçlunun...
  2. Kitap mi E-Kitap mi?

Kitap mi E-Kitap mi?

Yataga uzanip sayfalari teker teker cevirip kitap okumak mi, yoksa taknolojiye ayak uydurup E-Kitap mi tercihiniz???
  3. Tarot Kitabı alacaklara tavsiyem

Tarot Kitabı alacaklara tavsiyem

tarot kitabı en iyi tarot kitabı kitabi kitapları Arkadaşlar sürekli soruyorsunuz hangi kitabı alalım diye.. Bende bir araştırma yaptım ve size yukarda resmi görünen Kurmay Yayınlarının basmış olduğu kitabı tavsiye etmeye karar verdim. Kitapta bir tahta kutuda 78 adet normal kağıt ebadından büyük kartlar var. Bu kartların büyük olması karta baktığınızda ince noktaları görmenizi sağlayacak....
  4. Gene Aynı Dizide Yer Alacaklar

Gene Aynı Dizide Yer Alacaklar

Efsane ikili,En beğenilen Partnerler,Yavuz Bingöl ve Ece Uslu Aynı projede Haberin Tamamı Burada Ekranların bir zamanlar en çok izlenilen dizilerinden birisi olan Zerda ve bu dizinin iki başrol oyuncusu(birçok kişinin en beğendiği ikili) Ece Uslu ve Yavuz Bingöl yıllar sonra aynı projede yer alacaklarmış. Atv ekranlarında 2002-2004 yılları arasında yayınlanan 'Zerda' dizisinde rol alan...
  5. Kitaplarınıza yer açın

Kitaplarınıza yer açın

Kitaplık modelleri kitap depolama örnekleri Tam bir kitap kurduysanız kitaplarınız evlere sığmıyorsa bu kitap depolama çözümlerine bir göz atın meleklerim. Benim gözümü yordu bu görüntü kalabalık duruyor ev. ama yoldaşlarımız kitaplarımız için ben bu göz yorgunluğuna razı olurum. Tabi benim kitap arşivim henüz bu kadar sağlam değil.

Sayfayı Paylaş