gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

kitle iletişim araçları hakkında bilgi

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kitle İletişim Araçlarının Özellikleri, Kitle İletişim Araçlarının Özellikleri Nelerdir

Kitle İletişim Araçları hakkında bilgi edinmek isteyen misafirlerimiz ve üyelerimiz için bu sayfamızda detaylı bilgiler aktarıyoruz Melek'ler.

Kitle İletişim Araçlarının Özellikleri şöyle sıralanabilir;

1 -Kitle iletişim araçları, sosyal statüsüne göre herhangi bir farklı yaklaşım oluşturmadan çok sayıda insana aynı iletiyi, aynı anda ulaştırabilmektedir

2 -Kitle iletişim araçları, yayınları ile belirli bir süreklilik ve düzenlilik (yayın periyodu) gösterir

3 -Kitle iletişim araçları, sürekli ve düzenli yayınları ile toplumda kendilerine karşı bir talebin oluşmasına neden olurlar; bu talep, zamanla alışkanlığa, hatta ihtiyaca dönüşür

4 -Kitle iletişim araçları ile aktarılan iletiler, belge niteliği ve değeri taşıdığı için inandırıcılık ve alıcıyı ikna etme özelliğini de kazanmaktadır

5- Özellikle radyo ve televizyon, iletiyi olay anında aktarabilme özelliğine sahiptir

6- Kitle iletişim araçları ile gerçekleşen iletişim sürecinde, geri besleme imkânı yoktur; bu nedenle, alıcının tepkisi anında ölçülememektedir

kitle iletişim araçları hakkında bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kitle İletişim Araçları

Kitle İletişim Araçları

KİTLE İLETİŞİM ARAÇLARININ ETKİLERİ Kitle iletişimi toplumsal araştırmalarda üzerinde ısrarla durulan ve belki de en az açıklığın sağlandığı konu değişik araçların etkileridir. Birçok ülkede kitle iletişim araçları izlenirken sarf edilen zaman ve bu araçların üretim ve dağıtımı için ayrılan kaynakların miktarı düşünüldüğünde, böyle bir sorgulamanın nedeni yeterince anlaşılabilir. Bir yanıt...
  2. Kurtuluş savaşı sırasında kurulan kitle iletişim araçları nelerdir

Kurtuluş savaşı sırasında kurulan kitle iletişim araçları nelerdir

Kurtuluş savaşı sırasında kitle ileşitim araçları kurulmuş arkadaşlarım bunlar tam olarak nelerdir bana bilgi vermenizi rica ediyorum.
  3. Kurtuluş Savaşı Sırasında Yayına Başlayan Kitle İletişim Araçları

Kurtuluş Savaşı Sırasında Yayına Başlayan Kitle İletişim Araçları

kurtuluş savaşı sırasında yayına başlayan kitle iletişim araçları kurulan kitle iletişim araçları nelerdir hangileridir ayrıntılı açıklamalar ile ilgili bilgiler burada melekler Kurtuluş Savaşının başlamasıyla ülkede pek çok şeyi değiştiren ve bağımsızlığımıza adım adım yaklaşmamaızı sağlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü öncelikle saygıyla anıyoruz melekler :) Mustafa Kemal Kurtuluş...
  4. kitle iletişim araçları nelerdir

kitle iletişim araçları nelerdir

Kitle İletişim Araçları Neler Kitle İletişim Araçları Nelerdir, Hakkında Bilgi rica ediyrum lütfen yardımcı olur musunuz bana ?
  5. İletişim araçları Haberleşme araçları hakkında bilgiler

İletişim araçları Haberleşme araçları hakkında bilgiler

İletişim araçları nelerdir? Kitle İletişim Araçları Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda günümüz teknolojisinden ve eskilerden haberleşme araçları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere yer veriyoruz. Siz de iletişim araçları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız buyrun lütfen. Bilgi akışını sağlayan araçlara haberleşme araçları nedir Haberleşme Araçları Bilişsel iletişim...

Sayfayı Paylaş