gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kivi ve Faydaları gebelikte kivi tüketimi

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hamilelikte kivinin faydaları gebelikte kivinin faydaları bebeklere kivi ne zaman verilir kiwi nin faydalari kiwinin faydalari * Başlı başına bir C vitamini deposudur, bir adet kivide günlük alınması gereken C vitamini ihtiyacından fazlası vardır, * Kivinin bitkisel besinleri DNA’yı korur,
    * Antioksidan özelliği vardır,
    * Kan şekeri kontrolü için yararlıdır,
    * Kolon kanserini engellenmesine yardımcı olmaktadır.
    * Astıma karşı koruma sağlar,
    * Kan inceltici özelliğiyle kan pıhtılaşması riskini önemli bir şekilde düşürmekte ve kanınızdaki yağ miktarını azaltmaktadır;

Kivi kolesterol seviyesini düşürür, kan basıncını ayarlayarak yüksek tansiyonu düşürür, göğüs kanserini önlemede faydalıdır, bağışıklık sistemini güçlendirir, kanı temizler, grip ve soğuk algınlığında tedavi edicidir.

(1 adet kivi=46 kalori)

2. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    meğer ne kadar yararlıymış kivi soymaya bile üşeniyordum şimdi ise kabuklarıyla maske meyvesini de tüketiyorum

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Kivi yemenin gebelikte de çok inanılmaz faydaları olduğunu okumuştum.

4. neslihanyare

neslihanyare Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    18
  5. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    hamileyim bende bol bol yiyorum şifa olsun bebeğime :)

Kivi ve Faydaları gebelikte kivi tüketimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karamelli Muz ve Kivi Kızartması

Karamelli Muz ve Kivi Kızartması

4 kivi , 2 muz , 1 yumurta , 4 çorba kaşığı mısır unu , 600 ml sıvı yağ. Karamel için: , 100 g toz şeker , 3 çorba kaşığı susam yağı , 1 çorba kaşığı susam. Servis için: , limon dilimleri , krema Kivileri soyun ve dörde bölün. Muzları soyun, ikiye böldükten sonra her bir parçayı tekrar uzunluğuna ikiye bölün. Yumurtayı bir kasede çırpın. Mısır ununu ilave edin ve yeteri kadar su ekleyerek...
  2. Kivi yağının faydaları

Kivi yağının faydaları

kivi kivi yağının faydaları resmi resimleri yağı faydaları Tropikal meyvelerden biri olan kivi meyvesinin yağının faydaları hakkında sizlere bilgiler vermek istiyorum bakalım kivi yağı hangi hastalıklarda fayda sağlıyormuş? Faydaları : Cilt nemlendirici. cildi yumuşatıcı ve canlandırıcı olarak kullanılır. Astım ve öksürüğün tedavisinde nefes açıcı özelliğinden yararlanılmaktadır.Anemi ve...
  3. Kivinin faydaları

Kivinin faydaları

Kivinin faydaları nelerdir kivinin yararları.Meleklerim sağlığımıza sayamayacağımız kadar çok kivinin faydaları vardır Ancak kivi ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlayan anavatını çin olan A ve c vitaminleri yönünden çok zengin olan bir bitki ayrıca kalsiyum demir ve magnezyum açısındanda çok zengindir bir tanesi bile günlük A ve c Vitamini ihtiyacını karşılayabilmektedir bende bu kadar...
  4. Kivinin Faydaları Nelerdir?

Kivinin Faydaları Nelerdir?

Kivinin sağlığımıza olan faydaları, Kivinin Faydaları Yararları Kivinin Faydaları Nelerdir Barındırdığı C vitamini sayesinde yakından tanıdığımız kivinin özellikleri ve faydaları hakkında ki bilgilerimiz şöyle melekler :) Başlı başına bir C vitamini deposudur, bir adet kivide günlük alınması gereken C vitamini ihtiyacından fazlası vardır, Kivinin bitkisel besinleri DNA’yı korur,...
  5. Kivi ve Faydaları hakkında bilinmesi gerekenler

Kivi ve Faydaları hakkında bilinmesi gerekenler

Kivinin Faydaları Nelerdir Kivinin yararları Nelerdir Kivi nelere iyi gelir Bir vitamin deposu olan kivinin faydaları ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Uzmanlar, besleyici değeri yüksek bir besin olan kivinin bir tanesinin günlük A ve C vitamini ihtiyacını karşıladığını söyledi Lif açısından zengin bir besin olan kivinin bağırsakları çalıştırarak sindirimi kolaylaştırdığını ve...

Sayfayı Paylaş