gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kivili Kup Tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Kivili Kup Tatlısı Kivili Kup Tatlısı nasıl yapılır Kivili Kup Tarifi

Yazın gelişiyle birlikte hafif ve serinletici meyveli tatlılar da mutfaklarımızda yerini alacak melekler :) Bu yazımızda evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz kivili kup tatlısının tarifini sizlerle paylaşıyoruz :)

Kivili Kup için gerekli malzemeler

2 adet yumurta
    2 çorba kaşığı tozşeker
    1 su bardağı süt
    1 paket krem şanti
    5 kivi
    1 paket pasta bisküvisi veya yuvarlak fındıklı bisküvi

Kivili Kup yapılışı

Ön hazırlık olarak yumurtaların aklarını sarılarından ayıralım. Yumurta aklarını ayrı bir kaba aktaralım. Mikserle kar gibi olup, katılaşana dek çırpalım. Ayrı bir kaba 1 su bardağı soğuk süt ile krem şantiyi ilave edelim. Karışım koyulaşana dek çırpalım. Krem şantiye yumurta aklarını ve yumurta sarılarını ekleyelim. Mikserle 2 dakika çırpalım. Kivileri küçük küp biçimi doğrayıp, ekleyelim ve tahta kaşıkla karıştıralım. Tek kişilik kupların içine biraz kivili kremadan koyalım. Üzerine de fındıklı bisküvi ya da pasta bisküvisi koyalım. Sonra tekrar biraz kivili krema koyalım. Tekrar bisküvi koyalım. Bisküvinin üzerine kupun ağız kısmına ulaşacak kadar kiviki krema koyalım. Buzdolabında bir kaç saat beklettikten sonra servis yapalım.

Not: İsteğe göre meyve şekerleriyle de tatlının görüntüsünü renklendirebiliriz.

Kivili Kup Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Meyveli Kup Tarifi Resimli

Meyveli Kup Tarifi Resimli

Meyveli Kup Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Meyveli Kup Tarifini rica ediyorum lütfen biliyorsanız bana da Meyveli Kup Tarifini verin.
  2. Kivili Kup Tatlısı

Kivili Kup Tatlısı

Kivili Kup Tatlısı tarifi istiyorum acaba Kivili Kup Tatlısı nasıl yapılıyor yaa
  3. Kivili Bisküvili Tart Tarifi Resimli

Kivili Bisküvili Tart Tarifi Resimli

Kivili Bisküvili Tart Tarifi Resimli Selam kızlar sizden bir tarif isteyeceğim şayet biliyorsanız bana Kivili Bisküvili Tart Tarifini verirmisiniz
  4. Kupa Mantısı Nasıl Yapılır? Kupa Mantısı Tarifi....

Kupa Mantısı Nasıl Yapılır? Kupa Mantısı Tarifi....

Kupa Mantısı Tarifi Kupa Mantısı Nasıl Yapılır Mantı sever misiniz? Pek çok kişinin bu soruya evet diyeceğini tahmin ediyoruz. O yüzden size farklı bir mantı tarifi hazırladık. Bu mantı yufkadan yapılıyor. Hadi kolay gelsin! Malzemeler: 2 yufka 3 sosis 1 su bardağı yoğurt 2 domates Yarım yemek kaşığı domates salçası Yarım yemek kaşığı tereyağı 2 yumurta 1 demet maydanoz Tuz...
  5. Çilekli Kivili Rokoko Tarifi Enfess ..

Çilekli Kivili Rokoko Tarifi Enfess ..

Rokoko Nasıl Yapılır Rokoko Tarifi Sevgili melekler, yaz aylarında en çok serinletici tarifler arıyor ve yapmaya çalışıyoruz. Kimsenin tıka basa doymayı düşündüğü yok, herkes soğuk yiyeceklerin, içeçeceklerin peşinde :) Biz de bunu düşünerek bu sıcaklarda çok iyi gidecek bir tatlı tarifi vermek istedik sizlere. İşte nefis kivili çilekli rokoko tarifi , buyrun .. :) Rokoko İçin...

Sayfayı Paylaş