gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Kıvırcık Saçların Çok Daha Güzel Görünmesi İçin...

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kıvırcık saçlar için kıvırcık saçların güzel görünmesi için

Sevgili melekler, saçları konusunda dert yanan gruplardan biri hiç şüphesiz kıvırcık saçları olanlar. Yıkaması, kurutması, şekillendirmesi hayli zor olan ve özel ilgi isteyen kıvırcık saçlarınızın daha iyi görünmesi için yapabilecekleriniz konusunda bilgiler veriyoruz sizlere...

Saç bakım ürünlerini uyguladıktan sonra saçlarınıza bir daha ellemeyin

Bakım ürünlerini sürüp tarayıp ellerinizle şekillendirdikten sonra, saçınızı kendi halinde kurumaya bırakın. Buklelerinizi kesinlikle ellemeyin. Fırçalamak ve taramak saçlarınızı kocaman bir tüy topu yapmaktan başka bir işe yaramaz.

Saçlarınız kendi halinde kurusun

Saçlarınızı her zaman kendi kendine kurumaya bırakamayabilirsiniz, ama vaktiniz varsa kesinlikle bırakın. Saç kurutma makineleri saçınızdaki nemi aldığından, dalgalarınız beklediğiniz gibi şekillenmez, belirgin olmaz ve dağılır.

Aceleniz varsa ısıyı yayan bir makineyle düşük sıcaklıkta, saçlarınızı ellemeden kurutabilirsiniz. Hemen hemen yarısı kuruyana kadar makineyi saçınız üzerinde gezdirin ve sonra kendi haline bırakın.

Yağ bazlı ürünlerden kaçının

Belirgin bukleler için yağ bazlı olmayan ürünler kullanmak en iyisidir. Saçınızın belirgin bukleler şeklinde olmasını istemiyorsanız, o zaman yağlı ürünler kullanabilirsiniz, saçınıza bir zararı olmaz. Ancak jelimsi ürünlerin tel tel dağılmaları önleyerek iyi şekil vereceğini unutmayın.

Saç kesiminize dikkat

Bukleleriniz ne yaparsanız yapın şekil almıyor mu? O zaman iyi bir kuaföre gidip buklelerinizi ortaya çıkaracak bir kesimin vakti gelmiş demektir. Kıvırcık saçlı birçok kadın saçlarının piramit şeklinde uzadığını düşünür. İyi bir kesimle bukleler, kask gibi hareketsiz kalmak yerine aşağı doğru zarifçe hareketlenecektir.

Saçınızı kestireceğiniz kuaförü iyi seçin. Bazı kuaförler saçlarınızın hacmini azaltmak için ara makas yapmayı önerirler ancak bu bukleler için her zaman iyi sonuç vermez.

Kıvırcık Saçların Çok Daha Güzel Görünmesi İçin... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Saçların dolgun görünmesi için kesim şekilleri nasıldır?

Saçların dolgun görünmesi için kesim şekilleri nasıldır?

saçların güzel görünmesi için kulak kesim şekilleri saçta kat saçı dolgun gösteren kesimler dolgun gösteren sac modelleri Dolgun saçlara sahip olmanın ipuçları Saç kesimi "İyi", bir saç telinin çapına işaret eder. Bu yüzden, çok olan iyi saçlara sahip olabilirsiniz, çünkü bir santimetre kare’de birçok saç teliniz olabilir. Ayrıca çapı küçük olan ve hatta sayısı da az olan iyi...
  2. Kıvırcık saçlar için mükemmel sırlar

Kıvırcık saçlar için mükemmel sırlar

kıvırcık saçlara modeller kıvırcık saça maşa nasıl yapılır maşa olmadan saç nasıl yapılır Saçı kıvırcık olanlar, hep bu durumdan dert yanar. Saçı düz olanlar ise tam tersine, kıvırcık saçlara sahip olmak ister. Aslında kıvırcık saçlara doğru yapılan işlemlerle, mükemmel havalı bir görünüme kavuşmayı da hesap etmeliyiz:) Bu yazımızda saçı kıvırcık olan Melek'lerimize ve kıvırcık saç isteyen...
  3. Cildinizin Daha Canlı Görünmesi İçin Öneriler....

Cildinizin Daha Canlı Görünmesi İçin Öneriler....

Cilt Güzelliği İçin Cildinizi Canlandırmak İçin Cildinizin daha güzel ve daha canlı görünmesini istemezmisiniz...İşte size cildinizin nasıl canlı görüneceği ile ilgili bazı öneriler sunuyorum...Bazı sebzeler ve meyvelerin tüketilmesi cildimiz için çok önemlidir..Bunlardan birisi de domates.... Bilim adamları, birkaç hafta boyunca sürekli meyve ve sebze tüketmenin cildi...
  4. Kıvırcık saçlar için mükemmel bigudiler :D ÇOK UCUZ ÇOOK PRATİK!

Kıvırcık saçlar için mükemmel bigudiler :D ÇOK UCUZ ÇOOK PRATİK!

Selam melekler :D saçlarım orta boyda ve dalgalı,ama ben hep bukle bukle veya kıvırcık olsun isterdim.Bu neden ile kendime bir sürü bigudi aldım şusuydu busuydu derken hiçbirinin yararını bulamadım.aksine bigudi sarınca saçlarım cici kızlardaki kızlardan birininki gibi bonus kafa oluyordu D: Geçen hafta eminönü Şarkhan'da 10 TL ye bigudi tarzı bişey aldım ve çok yararını gördüm. eğer...
  5. Kıvırcık Saçlı Meleklerimiz İçin Saç Maskeleri

Kıvırcık Saçlı Meleklerimiz İçin Saç Maskeleri

Bu konu; Kıvırcık Saçlı Meleklerimiz İçin Saç Maskeleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bu hep böyledir, kıvırcık saçlı olanlar düz saçlılara, düz saçlı olanlar da kıvırcık saçlı olanlara özenirler her zaman. Ancak en güzeli herhalde elindekiyle yetinmek ve ufak tefek bazı değişikliklerle hayatımıza renk katmaktır. İşte biz de saçları kıvırcık olan ve bakımı konusunda...

Sayfayı Paylaş