gebe
  1. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Kıvırcık sactan usandım dıyenler

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında NuRoVSkİ tarafından paylaşıldı.

Esnek, canlı ve dolgun buklelere sahip olmak zor değil. İmrenilecek bukleler için tavsiye ve ipuçlarına göz atın.

Buklelerin havalı ve esnek olabilmesi için saçın...

- Sağlıklı olması; yani yeterince beslenmiş olması gerekir. Çünkü sebum uzun saçı en uç noktasına kadar besleyemez. Bu nedenle her yıkamadan sonra saç tipine uygun bir bakım ürünüyle saçınıza bakım yapılması gerekir. Saça dipten uca kadar yapılacak bu bakım sayesinde kırıklar da önlenebilecektir.

- Doğru kesimli olması gerekir. Saç ne kadar kısaysa o kadar fazla kıvrılacaktır. Bu nedenle bukleler için isteğiniz doğrultusunda bir kesim yaptırmanız da gerekir.

Kıvırcık saçların beslenmesi ve yıpratıcı dış etkenlerden korunması gerekir. Saçlar kurumuşsa canlılığını yitirir ve istenmeyen şekilde, düzensiz kıvırcıklar haline dönüşür. Her ihtiyaç için muhteşem ürünler çözüm sağlamaktadır:

- Nemli ortamlarda saçınız istenmeyen şekilde kıvrılıyor mu? Gündüz kremleri gibi derinlemesine işleyen bir serum kullanın. Bukleleri ağırlaştıran yağlı ürünlerden kaçının.

- Kıvırcıklarınız düzensiz mi? Ayaklanan buklelerinizi “styling” yani şekillendirme ürünleriyle alt edebilirsiniz.

- Kıvırcıklarınız hafifliklerini mi yitirmiş? Onlara hafifliklerini tekrar kazandıracak bir güç vermek için nemlendirici bir ürün kullanın ama fazla ağır sabitleyicilerden kaçının.

- Kıvırcıklarınız havalı değil mi? Defrize edici bir jel yardımıyla saçınızdaki kırıkları iyice düzeltin bigosu bulunmayan fönleri hiçbir zaman kullanmayın. Bu tip fönler kıvırcıkların tüm esnekliğini yok eder.

Saçınızı duşta ıslatın, bir havluyla kurulayın, hafif bir masajla saç şekillendirme ürününü hemen uygulayın. Saçınız çok kıvırcıksa onları fırçalamayın ve sakın bigosuz bir fön kullanmayın. Saçınıza canlılık ve parlaklık kazandırmak için bir serum da kullanabilirsiniz.

Kıvırcık saçlar kuru oldukları için genellikle cansız ve sönük görünür. Bu nedenle doğru hareket şampuan uygulamasından sonra yapılacak bir bakımdır. Sirkeli suyla durulama yaparak saça canlılığı yeniden kazandırılabilir. Bunların dışında şekillendirme ürünleri de kırıkları düzelterek saça canlılık kazandırır.

Kıvırcıkların sağlığını ve saçın tatlı parlaklığını korumak için permalı saçlara daha özenli bir bakım uygulamak lazımdır. Bu durumda da saçın genel sağlığı için kuruluğa karşı savaşı sürdürmek ve zayıf düşen saçı kuvvetlendirmek şarttır. Bunun için tavsiye edilen şey haftada bir, kuru saça maske uygulamak ve bir saat maskeli durduktan sonra saçı iyice durulamaktır.

kaynak:elit

2. __nazlim__

__nazlim__ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kıvırcık sactan usandım dıyenler
    çok tesekkrler abla

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

paylaşım için saol canım emeğine sağlık

4. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Sagol canim

Kıvırcık sactan usandım dıyenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kıvırcık saçlarınız elektiriklenmesin

kıvırcık saçlarınız elektiriklenmesin

kıvırcık kıvırcık makine oyunları Düz saçlı meleklerim eminim siz düz saçlarınızdan sıkıldınız ve kıvırcık olsun diye uğraşıyorsunuz:DBence uğraşmayın kıvırcık saçlı meleklerin neler çektiğini bir bilseniz aklınızdan bile geçirmezsiniz kıvırcık olmayı:DDeğil mii kıvırcık meleklerim:):):) Kıvırcık saçlarınız elektiriklenmesin Sıcak ve nem her türlü saçın elektriklenmesine neden olur ama...
  2. Kıvırcık saçlara bakım

Kıvırcık saçlara bakım

kıvırcık saçlar kıvırcık saça hangi renk gider Meleklerim kimilerin kabusu kimilerinde hayalidir kıvırcık saçlar ama kıvırcık saçın bakımı nasıl olur sağlığı nasıl olur bi fikrimiz yoktur.Ama artık var buyrun bakın nelermiş... Önce Saç Sağlığı! Saçlarınızın görünümünden önce sağlığına yönelik bakım yöntemleri uygulamalısınız. Kısa vadede hoş görünümler yakalamak yerine uzun vadede hem...
  3. saçımı nasıl kıvırcık yaparım?

saçımı nasıl kıvırcık yaparım?

saçlarımın kıvırcık olmasını istiyorum benim saçım düz fakat ben kıvırcık olmasını istiyorum. bunu nasıl yapabilirim?
  4. 2012 Kıvırcık Saç Modelleri

2012 Kıvırcık Saç Modelleri

Çoğu kişi kıvırcık saçları sevmez. Bunun nedeni kıvırcık saç modellerinin sınırlı olmasıdır. Aslında bu yanlış bir düşüncedir. Kıvırcık saçlara birçok model uygulanabilir. Kıvırcık saçlarla istediğiniz gibi görünebilirsinizBazen şık bazense spor? Kıvırcık saç modelleri çekici ve eşsizdir. Kişiye farklı bir hava katar. Günümüzde herkesin saçlarını düzleştirdiği bir dönemde kıvırcık saçlara...
  5. Kıvırcık Saçlar Nasıl Düzleştirilir?

Kıvırcık Saçlar Nasıl Düzleştirilir?

Bu konu; Kıvırcık Saçlar Nasıl Düzleştirilir hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kıvırcık saçlı meleklerimizin büyük çoğunluğu artık kıvırcık saçtan sıkıldıkları için saçlarının düzleşmesini isterler. Bunun için de kuaförün kapısını aşındırır ya da evde kendi olanaklarıyla saçlarını düzleştirmeye çalışırlar. İşte bu doğal yöntemlerden bazıları da evde kendi kendinize...

Sayfayı Paylaş