gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kıyame Sûresinin Fazileti istiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kıyame Sûresinin Fazileti hakkında sizden mümkünse bilgi istiyorum şimdiden bilgiler için tşkler.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kıyame Suresinin Fazileti Nedir

Kıyamet Suresinin Fazileti Hakkında Bilgi

Bu sure-i celilenin fazileti kıyamet korkularının önemiyle ilgilidir. Her kim, Cuma günleri veya Cuma geceleri Kıyamet Suresi' ni okursa ve okumaya devam ederse, Kıyamet ve ahiret zorluklarından emniyet ve selamette olur. El’Kıyame suresini okuması sebebiyle kıyametin korkunç dehşetinden emin bulunur. Dünyada iken bu fırsatı elden kaçırmamalıyız.

Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki

Kıyame sûresini devamlı okuyan kimse, Kıyamet gününde açık alınla haşrolunur.

Kim kıyame sûresini okursa, ben ve Cebrâil (aleyhisselâm) kıyamet günü, kıyâmete inandığına dâir ona şâhidlik yaparız.

Bir kimse her gece Sure-i KIYAME (ki La uksimü biyevmil Kıyame... okursa, kıyamet günü yüzü ayın ondördü gibi parlayarak Allah'a kavuşur.(Ramüz 438/6)

Kıyame Sûresinin Fazileti istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sûrelerin Fazileti Hakkında Hadis-i Şerifler

Sûrelerin Fazileti Hakkında Hadis-i Şerifler

Sûrelerin Fazileti Hakkında Hadis-i Şerifler Kur'anı azimüşşan İnanlar için bir hidayet ve şifadır. 41:44 - Eğer biz onu yabancı dilden bir Kur'ân yapsaydık onlar mutlaka: "Bu kitabın âyetleri genişçe açıklanmalı değil miydi? Arap bir peygambere yabancı dil, öyle mi?" derlerdi. Sen de ki: "O, iman edenler için bir hidayet ve şifadır." İman etmeyenlerin kulaklarında...
  2. Yasîn Sûresinin Faziletleri ve faydaları

Yasîn Sûresinin Faziletleri ve faydaları

Yasîn Sûresi Okumanın Faydaları Yasîn Sûresinin Faziletleri Kuran-ı Kerim'in kalbi olan Yasîn Sûresi'nin faydaları neler bu konumuzda öğreniyor ve Yasîn Sûresi faziletleri hakkında detaylı bilgi ediniyoruz Melek'ler. Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki: “Kur'ân-ı kerîmde bir sûre vardır ki, ona Allah katında "Azîme" denir. O sûreyi okuyan kimse, kıyâmet günü çok kimseye şefaat...
  3. İşte Asr Sûresinin Önemi fazileti hakkında bilgiler

İşte Asr Sûresinin Önemi fazileti hakkında bilgiler

Asr Sûresinin Fazîleti Nedir, Asr Sûresinin Önemi, Merhaba Sevgili Melek'ler, sizlere daha önce http://www.meleklermekani.com/dua-ayetler-hadis/156217-azim-esmaul-husnasi-anlami-ve-fazileti.html hakkında bilgiler ve daha bir çok surenin faziletlerini sunmuştuk. Şimdi ise bizden Asr suresinin fazileti nedir diye bilgi isteyen misafirimiz için, Asr surasinin önemi hakkında bilgiler...
  4. Fatır Suresinin Fazileti Hakkında Bilgi İstiyorum

Fatır Suresinin Fazileti Hakkında Bilgi İstiyorum

Selamünaleyküm , ben fatır suresinin faziletleri önemi hakkında bilgi rica ediyorum sizden
  5. Orucun Fazileti İle İlgili Ayetler istiyorum sizden

Orucun Fazileti İle İlgili Ayetler istiyorum sizden

Selam arkadaşlar ben sizlerden Orucun Fazileti İle İlgili Ayetler paylaşımında bulunmanızı rica ediyorum ve şimdiden çok tşk ediyorum.

Sayfayı Paylaş