gebe
  1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Kıyametin Kopması

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

kıyametin kopma anı kıyametin kopması kıyamet kopması video kıyamet kopma anı kopuşu video KIYAMETİN KOPMASI
    Mahiyetini ancak Allah’ın bildiği “sûr” denilen bir boruya Allah’ın emri ile, İsrafil adlı meleğin üfürmesi ile kainatın düzeni bozulacak, kıyamet kopacak, bütün canlılar ölecek, Allah’tan başka her şey yok olacaktır
    Şu ayetlerde sûra birinci defa üfürülmesi ve kıyametin kopuş anı anlatılmaktadır:
    ونفخ فى الصور فصعق من فى السموات ومن فى الارض الاما شاءالله
    “Sûra üflenir ve Allah’ın dilediği kimseler dışında, göklerdeki herkes ve yerdeki herkes ölür” (Zümer, 39 / 68).
    اقترب للناس حسابهم وهم فى غفلة معرضون ما يا تيهم من ذ كر من ربهم محد ث الا استمعوه وهم يلعبون
    "İnsanların hesaba çekilmeleri yaklaştı. Halbuki onlar gaflet içinde yüz çevirmektedirler. Rablerinden kendilerine yeni bir öğüt (bir uyarı) gelmez ki onlar mutlaka onu alaya alarak (kalpleri de gaflette olarak) dinlemesinler. (Enbiya, 21/1-2)
    ياايهاالناس اتقوا ربكم ان زلزلة الساعة شىء عظيم يوم ترونها تذهل مل مرضعة عما ارضعت وتضع كل ذات حمل حملهاوترى الناس يكارى وما هم بسكارى ولكن عذابالله شديد
    "Ey insanlar! Rabb’inize karşı gelmekten sakının. Çünkü kıyamet sarsıntısı çok büyük bir şeydir. Onu göreceğiniz gün, her emzikli kadın emzirmekte olduğu çocuğundan geçer ve her hamile kadın da karnındaki çocuğunu düşürür. İnsanları sarhoş görürsün; halbuki onlar sarhoş değillerdir. Ne var ki Allah’ın azabı çok şiddetlidir” (Hac,22 / 1-2).

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kıyametin Kopması
    emeğine sağlık

Kıyametin Kopması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kıyamet ayetleri

kıyamet ayetleri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. ilk yardım (organ kopması)

ilk yardım (organ kopması)

ilk yardım organ kopması Parmak, el, kol, ayak, bacak, penis, kulak, burun gibi vücut uzantılarının vücutla olan bütünlüğünün bozulmasına, organ kopması denir. Bütünlüğün bir kısım dokularla devam ettiği hallere kopma değil, kesi demek doğru olur. Organ kopmasına müdahale edilmezse; 1. Kanama nedeniyle kazazedenin yaşamı tehlikeye girer 2. Organın kaybı fiziksel görünüm bozukluğu,...
  3. ilk yardım organ kopması

ilk yardım organ kopması

rüyada saç kopması rüyada parmak kopması kolun saçın kulak Parmak, el, kol, ayak, bacak, penis, kulak, burun gibi vücut uzantılarının vücutla olan bütünlüğünün bozulmasına, organ kopması denir. Bütünlüğün bir kısım dokularla devam ettiği hallere kopma değil, kesi demek doğru olur. Organ kopmasına müdahale edilmezse; 1. Kanama nedeniyle kazazedenin yaşamı tehlikeye girer 2. Organın kaybı...
  4. kıyamet

kıyamet

21 aralıkta maya takvimine göre kıyamet olacakmııııı
  5. Kıyametin Kopma Tarihi

Kıyametin Kopma Tarihi

İmamı Rabbanin "Mektubat" adlı eserlerinin birinde kıyametin hicri 2000 yılında kopacağını söyler. Bediüzzaman Hazretleri ise kıyametin kopacağı vakti kimse tam olarak bilmez ancak kalbine kuvvetli olarak ihtar edilen hicri 1545 tarihini kıyametin kopabileceği zaman olarak ima eder. Birincisi bu yücelerin söylediklerine ne dersiniz. İkincisi kıyamet falan vakit kopacaktır manasında...

Sayfayı Paylaş