gebe
  1. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Kıyısı olmayan cümleler kur bana..

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında kar_tanesi tarafından paylaşıldı.

kıyısı olmayan cümleler kur bana duygu yüklü cümleler özel isimli gizemli yoklamak ile ilgili cümle Bir-üşüyen mevsimlerde aklımı toplarken içimi-dışımı yoklamak,sakladıklarımın gizemli kutularını açıp korkularımın silahını kuşanmak yıkıcı bir yalnızlık depremi gibi.eylül,arsız bir sevgili gibi kollarını dolayınca kalemime;hüznümü soranlara 'bir şeyim yok,iyiyim!' diyorum.oysa benim birşeyim var!dilimin ucunu dokundurduğum kutsal sözlerle sadece seni kandırabiliyorum.halbuki çalımlı laflarla hayat kurgulayan acemi yazarlar gibi ağlıyorum içime.sonra aynalar,yalanı yakalanmış vicdan kadar mahcup ediyor beni.
    oysa ben,yakamı ellerinden kurtardığım sevgili(m) bilirdim eylül'ü.zaman aralıklarında tütün sarılmış şiirlerimi tozu dumana katarak koşturduğum,okuttuğum yarim bilirdim.şimdi içimde sana karşı sonsuz bir küskünlük var!yaşamak,ürkünç bir fırtına gibi mevsimlerime saldırıyor.artık kaldırım kenarlarına oturup karıncalarla konuşmalıyım!kapım çalmalı.tanrı gelmiş olmalı!ya da hayata şerh düşmüş bütün nebiler ellerimden tutmalı.

iki-kalbim,kıyıları yağmalanmış şiir gibi.dalgaları ürkek,köpükleri kurumuş.aç da oku beni.alfabemle körebe oyna!harflerimin gözlerini.ya hiç,ya kıymet biç!ya kan akıt, ya yağmala.ama birşey yap.bir kargaşa uzatsolumdan.ya da at üstüme günahlarını da,bir adem boyu şiir yazayım sana.kurak baharlar gibi dolaş satırlarımda.mürekkep bulaşmış dudaklarıma içini değdirisağılacak tek harf bırakma kalemimde.kısır bir aşk gibi erit ruhumu.

kanım kelamımı kirletsin de güneşli gülüşüne yağmurlar katanın bereketi gitsin.ver elindeki kirli şarkıları dilime de hep yen beni,hep yenileyim sana.mağrur bir öfke gibi küllendir bedenimi.ah çektikçe vezirine kalelerime atlılarını gönder.kahkalarımdan hüznümü kopar.bir hayal çiz aynada,bu gerçek benim de!bilmiyorum bu kaçıncı yenilgim.artık hayatla vuruşmayacağım.her seferinde kalbimi lime lime ediyor.kırlarımda su gibi,su gibi biçimsiz koşuyor kısraklar ve kazanmak beni umursamıyor!

üç-nuh son anda bileğimi kavrıyor.
    -çok dünya yutmuşsun!
    ama oldu işte.kurtuldun!

artık sus!sus ki,altlarından ırmaklar akan evler gerçek olsun.kilim silkesin tahta balkondan.genç ağaçlar yapraklarını döksün.gizleyelim mahrem yerlerini ruhumuzun.sen yine hayat de adına,ben dallarından ölü serçeler sarkıtan söğüt.sus ki,ipil ipil yağsın yağmurlar!

alıntıdırrr

Kıyısı olmayan cümleler kur bana.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Deniz kıyısı olan bir yürekti

Deniz kıyısı olan bir yürekti

Göz bebeklerinde kendimi göreceğimi bilmeden bakıyordum. Gözleri dalınması gereken mavi bir denizdi bense dalmaktan hep korkuyordum. Dalıp da çıkamamaktan,nefessiz kalmaktan o denizin uçsuz bucaksın derinliğinde. Hayallerini sıralarken, sahilde küçük ahşap bir evden bahsederdi. Benimse aklımda hayallerinde bir yerim var mıydı sorusu eşliğinde. Küçük ahşap evinde bana yetecek yer var mıydı?...
  2. Şartlı Cümleler / Koşul Cümleleri

Şartlı Cümleler / Koşul Cümleleri

koşul cümleleri şartlı cümleler koşullu cümleler koşul şart cümlelerine örnekler cümlelerine örnekler Şartlı Cümleler / Koşul Cümleleri Türkçedeki “şartlı cümleler” diğer bir değişle “koşullu cümleler”dir. Şart cümleleri, bir şart cümlesi (if caluse) bir de temel cümle (main clause) dan meydana gelir. “if clause” ya da “main clause” un önce ya da sonra gelmesi anlam bakımından değişiklik...
  3. Veli Küçük: Devlet bana komplo kurdu

Veli Küçük: Devlet bana komplo kurdu

Ergenekon davasının 26. duruşmasında, tutuklu sanıklardan emekli Tuğgeneral Veli Küçük ilk kez konuştu. Davanın 26'ncı duruşmasında savunmasına başlayan Veli Küçük, uzun zamandan beri planlı bir şekilde üzerine gelindiğini ve bu planın icra safhasına konulması sonucu gözaltına alındığını söyledi. Küçük, gözaltına alınmadan bir gece önce rahatsızlığı nedeniyle geceyi hastanede geçirdiğini,...
  4. Vade Farkı ve Kur Farkı Ba Bs ile bildirilmelimi?

Vade Farkı ve Kur Farkı Ba Bs ile bildirilmelimi?

İşte kafaları karıştıran sorulardan biri: Vade farkları ve kur farkı faturalarının Ba ve Bs formlarına dâhil edilerek Maliyeye bildirilmesi gerekiyor mu? Cevap: Herhangi bir mal ve hizmet alım veya satımına bağlı olarak ödemenin gecikmesi nedeniyle, Bilanço esasında defter tutan gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerince 2010 yılında tahakkuk ettirilen ve fatura düzenlemek suretiyle alıcı...
  5. Derdi olmayanı gösterin bana.

Derdi olmayanı gösterin bana.

Selamlar olsun ve Allah razı olsun yazdıklarımi okuyanlardan. Dert nedir bilmezdim ama hep görüyordum ve duyuyordum hep gündemdeydi hayatımda aslında ve herseferinde derman ariyana yardım diledim Yüce Yaradandan, yardım yapmayı o kadar severim elimdeyse imkanımdaysa eyer nasipse hiç aksatmadım yardımımı hiç kimseden esirgemedim çünkü öyle öğretdiler bize, öbür Alleme götüre bilceyimiz sevablar...

Sayfayı Paylaş