gebe
  1. YağmurunSesi

YağmurunSesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

...Kız İsteme...

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında YağmurunSesi tarafından paylaşıldı.

kız istemede ne giyilmeli kız istemede ne giymeli kahveye neden tuz atılır Forumda bu konuyla ilgili başlık bulamadım; benden başka bu stresi yaşayan yok herhalde :D 1,5-2 aya (inşallah) sevdiğimin ailesi görmeye gelecek (büyük ihtimal isteyecekler de) O gün ne yapmam lazım, ne giymeliyim, tuzlu kahve şart mıdır? :D Deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum...

2. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!
    Cevap: ...Kız İsteme...
    tuzlu kahve mi:puha: niye illaki tuslu kahve d,iyosun ki :puha: almazlar kızım senşi o zmana istemedne giderler:puha:

3. YağmurunSesi

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bu sbaah tuzlu kahve olayını keşfettim internetten. söyledim ona "sana tuzlu kahve yapacam geldiğinizde" diye. canım benim "senin elinden zehir olsa içerim" dedi :D kaşınıyor hafiften, aklıma düştü biraz benim de :D

4. YağmurunSesi

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

yok mu tavsiyelerde bulunacak? :(

5. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    :puha: o zaman sadeec onun kahvesine yada çayına koyy:D:DD: kaynana ve yanındakilere sakın koyma:D:D

6. YağmurunSesi

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

yok tuzundan da vazgeçtim :D ne giysem.. ben odada ne kadar süre kalacam? uff :(

7. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle her ne kadar yöreden yöreye ufak değişiklikler olsa da, genelinde süreç aynı işler.

Kıyafet: Benim tavsiyem iddialı kıyafetlerden kaçınmak olur. İlk intibaa ve aileyi karşılama süreci önem taşıdığından, gayet sade, abartısız, lakin abartısız olduğu kadar da şık ve oturaklı bir giysi seçiminin iyi bir karar olacağını düşünüyorum. Çok açık renklerde olmayan, fazla göze batan ayrıntılara sahip olmayan, klasik çizgilerde sade ve şık bir elbisenin TAM NOT alacağına inanıyorum.

Ortalarda Görünmek: Genellikle tanışmada bir arada oturulabilse de KIZ İSTEME gününde gelin adayımız çok ortalıklarda görünmez, biraz nazdan, biraz ağırbaşlılıktan. Karşılamayı yapar, insanlarla tanışır, ailelerin birbirlerini tanımasına izin verir, bildiğim birşey vardır ki, töremize göre erkek tarafı kızı istemeden kız gelip ailenin yanında oturmaz. Baba veya aile büyüğü kızı verdikten sonra olayın kabul edildiğinin resmiyetini göstermek açısından kız çağırılır, damat ve gelin aile büyüklerinin elini öperler, yüzükler takılır. Kayınpederim beni istedikten sonra babamın vereceği cevabı kalbim atarak koridordan dinlediğimi hatırlıyorum da... :) Yıllar sonra güzel anılar oluyor bunlar...

Kahve: Hayat boyunca birbirinizin acı-tatlı, tuzlu-ekşi herşeyini çekeceğiniz için bence başlangıçta olayı "tuzlamaya" hiç gerek yok. Bence tuzlu kahve olayı bir şehir efsanesidir ve karşısındaki insanın sevgisini sınamak için kahveye tuz atma olayı hiç mantıklı değildir. O insan ailesini seni "istemeye" getirerek zaten seni "istediğini" göstermektedir. Karşımızdaki insan bir ömür elinden ne gelirse yemeye, içmeye, yaşamaya hazır olarak karşımıza gelmekte... En güzeli orta şekerli, dengeli bir başlangıç yapmak ;)

Bu olayların hepsini detaylarıyla tecrübe etmiş biri olarak, sormak istediğin başka şeyler olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Elbette bunlar benim kişisel görüşlerim. Bir ömür mutluluklar diliyorum...

Sevgilerimle,

NeMeSiS

8. YağmurunSesi

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

valla çok teşekkürler :) ne zaman içeri gidip ne zaman geleceğimi kestiremiyordum :D gömlek-kumaş pantolon iyi bir ikili olur o zaman dimi? (etek giyme alışkanlığım yok) ayy hayırlısıyla o gün gelse ve geçse :D

9. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

inanamıyorum yaa nemesis adminim bi olay bu kadar güzel analtılır .insan heyecandan ne yapacağnı kestiremiyo öle zamanlarda öle ayrıntılı anlatanda yok:D.. çok saol adminim .. bitanesin canımızsın:kiss:

10. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Kumaş pantolon üzerine biraz abiyeyi andıran ama çok şaşaalı olmayan bir bluz giyebilirsin. Çok şık bir gömlek de olabilir. Giyeceğin şey günlük hayatta pek de giymeyeceğin kadar şık ama çok resmi ortamlarda giymeyeceğin kadar da sade olmalı. Ben de pantolon + bluz tercih etmiştim mesela. :)

Rica ederim La Reinacım :) O heyecanlar bir başka güzeldir, hatırladıkça gülümser insan :)

11. YağmurunSesi

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

selam tekrar, geçen haftadan beri giremedim. isteme-söz olayımız maalesef ertelendi :( bu yıl olur gibi görünmüyor ama başlığı gördükçe paylaşım yapanlar elbetteki katkı sağlayacaktır :D

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

iyi günler beni bu yaz kız isteme törenim olacak durumlar biraz karışık tabi daha babama açılamadık ... ama ben ne giyeceğimi kahveyi nasıl vereceğimi bilemiyorum. bide ilk karşılamada el öpmelimiyim ? çünkü babama arkadaşlık ettiğimizi söylemeyeceğiz. karşı taraf giyim konusunda çok hassas pantolon gömlek vs düşündüm öncelikle fakat kayınpeder dar pantolonlara çok karşıymış. bende baya zayıf ve minyon olduğum için giydiğim yanlış kıyafetler beni yaşımın çok altında gösteriyor. bu da beni üzüyor. elbiseye karar kıldım bu kezde güzel elbise bir türlü bulamadım şuan 7. elbiseyi aldım hala içime sinmedi:( . en güzel elbiseler kolsuz oluyor bu sefer uygun bolero bulamıyorum yarım kolu olan elbiselerde kısa oluyor ne yapacağımı şaşırdım artık:( ilk tanışmada mezuniyette olacak mezuniyette elbise giycem sizce yanlış tercih mi olur siyah pullu uygun ebatta aynı özellikte bolero da var .

...Kız İsteme... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. msn den kız isteme

msn den kız isteme

Talipp: Slm... KızEvy: Slm... Hoş geldiniz. Talipp: MSN adresinizi oğlumdan aldım. KızEvy: Evet . Kızım söyledi. Bekliyorduk zaten Talipp: Sizin evde başka PC var mı? Hanımları da görüşmeye davet etsek KızEvy: Tabii ki. Bizim hanım online zaten. Kız da internet cafe de. Talipp: Ok... Kaynana34 konuşmaya katıldı Oğlananası konuşmaya katıldı Talipp: Hanımlar da geldi. Ben bizim...
  2. İnternetten kız isteme..

İnternetten kız isteme..

Talipp: Slm… KızEvy: Slm… Hoş geldiniz. Talipp: MSN adresinizi oğlumdan aldım. KızEvy: Evet . Kızım söyledi. Bekliyorduk zaten Talipp: Sizin evde başka PC var mı? Hanımları da görüşmeye davet etsek KızEvy: Tabii ki. Bizim hanım online zaten. Kız da internet cafe de. Talipp: Ok… Kaynana34 konuşmaya katıldı Oğlananası konuşmaya katıldı Talipp: Hanımlar da geldi. Ben bizim oğlanı...
  3. cevrimiçi kız isteme süper :)

cevrimiçi kız isteme süper :)

çevrimiçi kızı isteme Talipp: Slm... KızEvy: Slm... Hoş geldiniz. Talipp: MSN adresinizi oğlumdan aldım. KızEvy: Evet . Kızım söyledi. Bekliyorduk zaten Talipp: Sizin evde başka PC var mı? Hanımları da görüşmeye davet etsek KızEvy: Tabii ki. Bizim hanım online zaten. Kız da internet cafe de. Talipp: Ok... Kaynana34 konuşmaya katıldı Oğlananası konuşmaya katıldı Talipp: Hanımlar da geldi. Ben...
  4. Kız İsteme Muhabbetinde Neden Kızlar Kahve Yapar

Kız İsteme Muhabbetinde Neden Kızlar Kahve Yapar

"Benimle evlenirsen sana geceleri uyku yok. Önden söyleyeyim de sonra kı..ını devirip yatma. Enerjini topla, uyuma!" "Bu sana yapıp yapacağım son kahve. Doya doya iç. Evlendikten sonra sen yapacaksın ben içicem. Hele bir köpüklü olmasın, anyayı konyayı göstericem..." "Bi fincan kahvenin 40 yıl hatırı var. Bu durumda evliliğimizin ilk 40 yılı için benden fazla bi şey...
  5. Kız isteme diyaloğu :)

Kız isteme diyaloğu :)

kız isteme hikayeleri (kız evine girince ,oğlanın babası ) Önce selamun aleykum diyelim Ve köpüklü bir kahvenizi içelim, Kızınızı baştan ayağa süzelim Görelim nasılmış kızınız Yasemin Kısa kesip girelim sözümüze Şaşırmış gibi bakmayın yüzümüze Yabancı değilsiniz bizim kültürümüze Allah ın emriyle dünürüz kızınıza (kız tarafı cevaben) Hele hoş geldiniz safa geldiniz Gelmekle bize onur...

Sayfayı Paylaş