gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Kızarmış patatesli brokoli salatası

Konu, 'Salatalar' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; kızarmış patatesli brokoli salatası ile ilgili bilgi vermektedir. Patatesli bütün tarifleri çok çok severim çünkü patates benim vazgeçemediğim bir yiyecektir. Patates ile sarımsaklı yoğurt bir araya gelince ortaya karşı konulmaz bir tat çıkıyor zaten ama sizlere önerim bu üçlüye farklı tatlar ekleyin ve sofranızı dilediğiniz gibi zenginleştirin. Hafta sonu gelen misafirlerime sunduğum brokoli salatasını çok beğendiler. İşte sizlere leziz salata tariflerinden biri daha:

İki küçük patatesi küçük doğrayıp kızarttım. Küçük bir brokolinin yarısını elimle küçük küçük parçalayıp, küp doğranmış bir havuçla beraber buharda hafif yumuşayana kadar pişirdim.
    Bir çay bardağı mısırı da ekleyip bütün malzemeleri harmanladım. 1.5 su bardağı kadar yoğurt, 2 diş dövülmüş sarımsak ve 1 yemek kaşığı mayonezi de ekleyip karıştırdım. Tuzu damak tadınıza göre ayarlayın.

Kızarmış patatesli brokoli salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. brokoli ve karnıbahar salatası

brokoli ve karnıbahar salatası

brokoli karnıbahar salatası brokoli haşlama süresi karnıbahar haşlama haşlaması haşlaması ilk önce karnıbaharı ve brokoliyi tuzlu ve limonlu suda haşlıyoruz.haşlanan brokoli ve karnıbaharın suyunu süzdürüp yayvan bir salata tabağa alıyoruz.başka bir kapta sarımsaklı süzme yoğurdu iyice çırpın içine çok hafif bir çay kaşığı kadar mayonez koyup karıştırın.karnıbahar ve brokolinin üstüne bolca...
  2. Susamlı Brokoli Salatası

Susamlı Brokoli Salatası

Malzemeler 400 gr brokoli 2 haşlanmış yumurta sarısı 1 iri domates 2 sivribiber 2 çorba kaşığı susam 1 çorba kaşığı soya yağı Tuz Sos için: 1 tatlı kaşığı soya sosu 3 çorba kaşığı soya yağı 3 çorba kaşığı sirke 1 çay kaşığı hardal Karabiber Yapilis Tarifi Yumurta sarılarını elinizle ufalayın. Brokoliyi yıkayıp tuzlu suda hafif haşlayın ve süzün. Domatesi temizleyip küp küp doğrayın....
  3. brokolinin yararları

brokolinin yararları

hamilelikte brokolinin faydaları gebelikte brokoli hamilelikte brokoli hamileyken yemek çorbasının faydaları Kanserden, kemik erimesine kadar bir çok hastalığa iyi gelen brokolinin kökeni Roma İmparatorluğu na kadar uzanıyor. Avrupa ve Amerika da bolca tüketilen bu mucize sebze, ülkemizde son yıllarda tanınmaya başladı. Brokoliyi son birkaç yıldır yakından tanımaya başladık. Kökeni Roma...
  4. Brokoli

Brokoli

BROKOLİ: Kansere karşı bizi koruyan ve ömrümüzü uzatan müthiş bir sebze. Çok miktarda kalsiyum içerdiği için kemik erimesine birebir. Mineral ve demir eksikliğini gideren brokoli, vitamin deposudur. Brokoli tutkunlarında ender olarak bağırsak ve akciğer kanseri görülür, kalp dolaşım hastalıklarına da pek fazla rastlanmaz. Kadınlarda göğüs kanserini önler.Göğüs kanserine ve spinabifida...
  5. Kadınlar kızarSa

Kadınlar kızarSa

Kadınlar kızarSa Kadınların kullandığı bazı kelimelerin erkekler için düz, bildik anlamlarından öte, farklı mesajları vardır. Bu anlamları bilmeyen erkeklerin işi zordur. İşte kadınların kızgınlıklarını yansıtan ünlem cümlecikleri!!.. "İyi!": Kendisinin haklı olduğunu, tartışmayı noktaladığını gösterir. Artık susmalısınız. Haklı olduğunuzu düşünseniz de. "Beş...

Sayfayı Paylaş