gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kızılay hangi tarihte açıldı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

kızılay hangi tarihte açıldı arkadaşlar kızılay hangi tarihte açıldığını bilen var mı varsa cevap versin lütfen.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kızılay 11 Haziran 1868 tarihinde Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti adıyla kurulan Kızılay
    1877'de "Osmanlı Hilal-i Ahmer

1923'de Türkiye Hilaliahmer Cemiyeti

1935'te Türkiye Kızılay Cemiyeti ve 1947'de Türkiye Kızılay Derneği adını almıştır.

kızılay hangi tarihte açıldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğum tarihinize göre hangi otsunuz

Doğum tarihinize göre hangi otsunuz

formula 1 yarışları Türkiye 'ye uyması gereken kurallar listesi verilmiş... Formula 1 yarışlarında şunlara dikkat etmeliymişiz:)Türk pilotlar araçlarının bagajlarında mangal bulunduramayacak. - Otomobilde teyp ve anfi teşkilatı varsa söktürülecek, mini vantilatör, kafasını sallayan köpek ve dikiz aynalarında boş CD bulunduran pilotlar yarışa alınmayacak. - Araçların arkasında yazılı...
  2. kızılay hangi amaçla kuruldu

kızılay hangi amaçla kuruldu

Kızlar kızılayın kuruluş amacı nedir hangi amaçla kurulmuştur ? Ve şu anda kuruluş amacına göre çalışıyor mu ?
  3. Aşure Ayı Hangi Tarihler Arasında

Aşure Ayı Hangi Tarihler Arasında

Aşure Ayı Hangi Tarihler Arasında lütfen bu sorumunda cevabını verin.
  4. Doğum Tarihine Göre Hangi Kişiliksiniz?

Doğum Tarihine Göre Hangi Kişiliksiniz?

doğum tarihine göre kişilik, doğum tarihine göre kişilik analizi, burçlara göre kişilik Doğduğunuz tarihe göre hangi kişiliksiniz merak ediyormusunuz? Doğduğunuz tarihe göre kişilik analizi sizlerle... Bakalım siz hangi kişiliksiniz ve burcunuzun kişilik özelliklerini ne kadar taşıyorsunuz? 1 Ocak - 10 Ocak Huzursuzluk ve kavgadan hoşlanmayan. Sevdiklerine düşkün, sabırlı ve çalışkan...
  5. Doğum Tarihinize Göre Hangi Otsunuz?

Doğum Tarihinize Göre Hangi Otsunuz?

burçlara göre, burçlara göre özellikler, burç özellikleri Sevgili melekler, başlığı okuyunca eminim yüzünüze göre bir gülümseme yayıldı :D:D Ama vallahi ben demiyorum, astrologların incelemeleri sonucu ulaşılan veriler bunlar :D:D Bakın bakalım siz hangi otmuşsunuz. Bu verilere göre ben bildiğimiz otmuşum hahaha Ocak 1 - 9 --- Isırgan otu Ocak 10 - 24 --- Ebemgümeci Ocak 25 - 31...

Sayfayı Paylaş