gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kızılay neden kuruldu ne zmaan kuruldu

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

kızılay nedir kızılay ne zaman kuruldu kızılayın görevleri

Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda Kızılay'ın kuruluş tarihini ve kurulmasında ki amacı ayrıca görevlerini konu alıyor ve Kızılay hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere yer veriyoruz arkadaşalrım.

Kızılay bir yardım kuruluşudur. Savaşta ve barışta halkın karagün dostudur. Savaşta yaralananlara, ölenlerin ailelerine yardıma koşar. Yaraları sarar. Her türlü yardımı yapar. Barışta yangın, sel, deprem felaketlerine uğrayanlara sıcak yardım elini uzatır. Fakirlere, düşkünlere, kimsesizlere yardım eder. Onlara yiyecek, giyecek, içecek, yakacak, çadır ve para yardımı yapar.

Kızılay‘ın, halka yaptığı yardımlar, yine halkın bu kuruluşa yaptığı yardımlardan, bağışlardan oluşur. Durumu iyi olan her vatandaş, Kızılay’a yardım etmeli, bağışta bulunmalıdır. Hepimiz Kızılay‘a yardım edelim. Kızılay pulu alalım. Kurban Bayramında kestiğimiz kurban derisini bu kuruluşa bağışlayalım. Kızılay’a yaptığımız yardım fakire, fukaraya, felakete uğrayanlara yapılmış sayılır. Biz de bir gün felakete uğrarsak, bizim de yardımımıza koşar.

29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanır. Okullarda, radyo ve televizyonlarda, gazete ve dergilerde Kızılay’ın faydaları, amaçları anlatılır. Kızılay’la ilgili sergiler açılır. Çalışmalar halka gösterilir.

Kızılay’ın merkezi Ankara’dadır. Türkiye’nin her il ve ilçesinde şubesi vardır. Okullarda Kızılay Kolu kurulur ve çalışır. Öğrencilerin üye olduğu bu kol, Kızılay’a pul satarak yardım toplar.
    KIZILAY’IN GÖREVLERİ VE ÇALIŞMALARI

1.Doğa olaylarında zarar görenlere çadır, battaniye, giysi ve yiyecek yardımları yapar. Bunun için önceden bu maddeleri depo eder.

2.Yoksul, kimsesiz ve düşkünler için aşevleri açar.

3.Sağlık merkezleri kurar. Kurduğu kan bankası ile halkın yaptığı kan bağışlarını kabul eder, gereksinme duyanlara bu kanları verir.

4.Hemşire yetiştirmek için okullar açar.

5.Savaşta geçici sağlık merkezleri kurar.

6.Gezici hastaneler kurar.

Kızılay neden kuruldu ne zmaan kuruldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zone Alarm Nedir, Kurulumu, Kullanımı ve Ayarları

Zone Alarm Nedir, Kurulumu, Kullanımı ve Ayarları

ZoneAlarm Pro ile bilgisayarınıza girmeye çalışanları engelleyebilirsiniz. Program siz internette iken toolbarınıza yapışır. Biri bilgisayarınıza girmeye çalışırsa hemen size açtığı bir pop-up penceresi ile haber verir. Ayrıca giren kişinin ip numarasını alır ve kaydeder. Tek tıklamayla internette geçirdiğiniz zamanın raporunu alabilirsiniz. ZoneAlarm’ın fonksiyonlarında, internet ve örneğin...
  2. BNC Nedir ? + BNC Kurulumu + BNC Komutları

BNC Nedir ? + BNC Kurulumu + BNC Komutları

bnc kurulumu resimli anlatım bnc kurulumu BNC ( BouNCer ), kullanıcıların shell üzerinden IRC sunucularına bağlanmalarını sağlar. BNC, bir proxy server kurmanızı sağlamaz, zaten kendisi özellikleri kısmen kısıtlanmış bir proxy sunucur. BNC size bu hizmeti verirken sizin shell hesabınıza bağlanmanız gerekmez. Mirc, Pirc gibi IRC programlarını kullanarak BNC üzerinden istediğiniz sunucuya...
  3. Göz Kurulu belirtileri nelerdir ?

Göz Kurulu belirtileri nelerdir ?

Göz kuruluğunun başlıca belirtileri şunlardır: - Gözde yanma ve batma hissi, - Göz yüzeyinin kaşınması, - Gözde uzun süreli kızarıklık, - Bulanık görme ve görmede azalma. Göz kurluğu, bunların dışında gözde yabancı cisim hissi, aşırı sulanma, gözün ağrıması ve karıncalanması gibi belirtilerle de ortaya çıkabilmektedir. Bu belirtiler kişiden kişiye ve yaşa bağlı olarak değişebileceği...
  4. kızılay hangi amaçla kuruldu

kızılay hangi amaçla kuruldu

Kızlar kızılayın kuruluş amacı nedir hangi amaçla kurulmuştur ? Ve şu anda kuruluş amacına göre çalışıyor mu ?
  5. Kızılay ne zaman kuruldu bilgi verirmisiniz

Kızılay ne zaman kuruldu bilgi verirmisiniz

Kızılayla ilgili araştırmalarım var sizden isteğim Kızılay ne zaman kuruldu bu konu hakkında bilgiler vermeniz. Çok teşekkür ederim şimdiden..

Sayfayı Paylaş