gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kızılcığın faydaları neler ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Pazarlarda görürüm ama hiç almadım. Kızılcık faydalı mı ? Eskiden annem reçelini yapardı ve ben hiç sevmezdim..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Çoğu zaman reçelini yaptığımız ekşimsi tada sahip kızılcık meyvesi; Kızılcıkgiller familyasından; çoğunluğu çalı veya ağaç halinde odunsu ve bir kaçı da otsu karakterde, kışın yaprak döken veya her zaman yeşil bitki cinsidir.

Meyveleri şeker, müsilajlı maddeler ihtiva eder. Kabuklarında ise reçineli maddeler, tanen ve müsilaj vardır. Meyveleri yenir veya şurubu yapılır.

Faydası : Meyveleri ishali keser. Kabızlık yapar. Kabukları ateş düşürür. Ağız paslanmasını giderir. Ağız yaralarını geçirir. Şurubu, vücuda kuvvet verir.

kızılcığın faydaları neler ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kızılcığın Faydalarını Biliyor musunuz ?

Kızılcığın Faydalarını Biliyor musunuz ?

hamilelikte kızılcık hamilelikte kızılcık yemek Ağzı kamaştıran kızılcıktan bahsedeceğiz arkadaşlarım. Hatta ben bu yazıyı yazarken bağzı Melekler'in ağzının kamaştığını biliyorum ohhh böyle hafif tuzlayacaksın kızılcığı hoop götüreceksin. Ammmman dikkat fazla tuz iyi değil :D:D Kızıkcık meyvesi tam bir C vitamini kaynağı ve bu meyvenin faydaları say say bitmez..Kızılcık meyvesinin...
  2. Kızılcık Neye İyi Gelir ?

Kızılcık Neye İyi Gelir ?

Kızılcık Faydası Kızılcığın yararları Kızılcık neye iyi gelir Kızılcıklar oldu mu Selelere doldu mu hey Gönderdiğim çoraplar Ayağına oldu mu diye adına türküler yakılan kızılcık meyvesinin alternatif tıp tedavileri içinde ki yeri, önemi ve faydaları hakkında sizleri bilgilendiriyoruz melekler :) 5-6 metre yüksekliğinde, çalı şeklinde sarı çiçekli bir ağaç olan kızılcık ağacının kırmızı...
  3. Kızılcığın İnsan Sağlığına Faydaları

Kızılcığın İnsan Sağlığına Faydaları

Kızılcık Hakkında Bilgiler Kızılcık Faydası Kızılcık Neye İyi Gelir Sonbaharda çıkan kızılcığın alternatif tıpta da önemli bir yeri var melekler :) Aşağıda ki yazımızda kızılcığın faydalarını ve kullanım alanlarını öğreneceğiz :) Kızılcıkgiller familyasından; çoğunluğu çalı veya ağaç halinde odunsu ve bir kaçı da otsu karakterde, kışın yaprak döken veya her zaman yeşil bitki cinsidir....
  4. Meleklerim Kızılcığın Sağlığımıza Etkileri Hakkında Neler Biliyorsunuz???

Meleklerim Kızılcığın Sağlığımıza Etkileri Hakkında Neler Biliyorsunuz???

Kızılcığın Faydaları Nelerdir Kızılcığın Sağlığımıza Faydaları Kızılcık üzerine hem türküler hem sözler söylenmiştir..Ama bakalım yararlarını biliyormuyuz....Peki Kan kusup kızılcık şerbeti içmek sözünü hiç duydunuz mu acaba ne anlama geliyor...Birde tabi kızılcığın yararlarını öğrendikten sonra birde kızılcığın şerbetini denemek kalıyor geriye.... Kızılcığın faydaları nelerdir?...
  5. Kızılcık ne işe yarar ?

Kızılcık ne işe yarar ?

Kızılcık, zengin bir melatonin kaynağıdır; beynimizde bulunan epifiz bezi, hava karardıktan sonra melatonin adı verilen bir hormon salgılar. Yaşam ritmimizi ve uykumuzu bu hormona borçluyuz. Uyku beyni dinlendirir, güçlendirir, hücre yenilenmesini sağlar bağışıklık sistemini, oksidasyonu onarır ve tüm yaşam kalitesini yükseltir. Faydaları saymakla bitmiyor Öte yandan önemli hormonların...

Sayfayı Paylaş