kızılderili atasözleri

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
kızılderili atasözleri
melek atasözü içinde melek geçen atasözleri içinde geçen deyimler şeytan atasözleri sözler
* Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme,takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.(Ute Kabilesi)

* Ölüler güç ve bilgilerini beraberinde götürmez, yasayanlara ilave eder.(Hopi Kabilesi)

* Düşmanımı cesur ve kuvvetli yap! Eğer onu yenersem utanç duymayayım.(Apache Kabilesi)

* Şeytan hakkında konuşmayın. Gençlerin kalbinde merak uyandırır.(Siyu Kabilesi)

* Bir kere "Al sunu" demek, iki kere"Ben vereceğim" demekten iyidir.(Kabilesi bilinmiyor)

* Su gibi olmalıyız. Her şeyden aşağıda, ama kayadan bile kuvvetli.(Siyu Kabilesi)

* Bir başkasının kabahati hakkında konuşmadan önce daima kendi makoseninin içine bak (Sauk Kabilesi)

* Bir düşman çok, yüz dost azdır.(Hopi Kabilesi)

* Kehanet, muhtemel bir olayı kesin bir bakış ile görmekten başka şey değildir. Hava ya bulutlu olacaktır, ya da güneş açacaktır.(Cherokee Kabilesi)

* Komşun hakkında hüküm vermeden önce, iki ay onun makosenleriyle yürü!(Cheyenne Kabilesi)

* Doğum yapan her şey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatın dengelerini erkekler de anlamaya aşladıkları zaman,dünya daha iyi bir dünya olmak üzere değişmeye başlamış olacaktır.(Mohawk Kabilesi)

* Unutmayın çocuklarınız sizin değildir. Onu Yaratıcı'dan ödünç aldınız.(Mohawk Kabilesi)

* Günümüzde insanlar bilgiyi arar oldu,hikmeti değil. Halbuki bilgi mazidir, hikmet ise istikbal(Lumbee Kabilesi)

* Aşkı tanıdığında, Yaratıcı'yı da tanırsın.(Fox Kabilesi)

* Allah'ın kelimeleri meşe yaprağı gibi sararıp düşmez;çam yaprağı gibi ilelebet yeşil kalır.(Mohawk Kabilesi)

Geri