gebe
  1. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28

kızım olsaydı eger adını ...... Koyardım. Ya siz???

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında AYTASI tarafından paylaşıldı.

bir kızım olsun adı yağmur olsun Allah herkese asagidaki yazılı bütün nitelikleri bir arada toplayan bebekler nasip etsin.

Bir kızım olsaydı eğer adını "GECE" koyardım;
    Simsiyah gözlerindeki parıldayan yıldızlarla Allah'ın yarattığı kainatın aynasını göstersin diye...
    Bir kızım olsaydı eğer adını "MEVSİM" koyardım;
    Dört ayrı mevsimin bütün güzelliklerini beşinci bir mevsim gibi kendinde taşısın ve bazen bir sonbahar gibi hüzünlü bazen de bir yaz günü gibi ışıl ışıl olsun diye...

Bir kızım olsaydı eğer adını "HÜZÜN" koyardım;
    Bütün duygular içinde insana en çok yakışan bu duygu gibi ait olduğu her yere ruhunun rengini katsın diye...

Bir kızım olsaydı eğer adını "DENİZ" koyardım;
    İnsanlar bin yıllardı kan kırmızısına çevirmek için uğraştıkları halde inatla bir çocuğun mavi gülüşünü yüzünden eksiltmeyen dünya gibi insanlara mavi gözbebekleriyle baksın diye...

Bir kızım olsaydı eğer adını "NİSA" koyardım;
    Kadın gibi kadın olsun şairi Tanrı olan en güzel şiiri insanlara fısıldasın diye...

Bir kızım olsaydı eğer adını "YAĞMUR" koyardım;
    Yağan rahmetin insan ayırt etmeden yağması gibi zalimin de iyinin de başına adaletle yağsın diye...

Bir kızım olsaydı eğer adını"SU" koyardım;
    Onun kadar saf onun kadar duru onun kadar hayat kaynağı olsun ve insanlar ondan vazgeçmesin diye...

Bir kızım olsaydı eğer adını "HAVVA" koyardım;
    Hayat onunla başlasın ve bir adam onun uğrunda cennetten tekrar kovulmayı göze alacak kadar sevsin diye...

Bir kızım olsaydı eğer adını "MASAL" koyardım;
    Bir ömür boyunca benim hayatımın benden ona miras kalacak olan masalını gözbebeklerinde ve kelimelerinde bütün insanlara anlatsın diye...

Bir kızım olsaydı eğer adını "ELİF" koyardım;isminde gizli kalsın okunmasın o olmadan besmele sesi gelmesin diye..

Bir kızım olsaydı eğer adını "MERYEM" koyardım;tertemiz iffetin namusun abidesi olsun diye...

Peki ya siz ne isim verirdiniz???

aşkkelebeği ve FiRaRi_MeLeK bunu beğendi.
  2. tuğba88

tuğba88 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    elif koyardım adını..bütün güzelliklern ilki olsun diye ve adı kadar sade fakat bi o kadar da değerli olsun diye...umarım ilerde beni seven ve benim sevdiğim insanla ortak bi parçamız olan dünya tatlısı masum bi kız bebeğim olur:)

3. siirsevdalisi

siirsevdalisi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    SILA koyardim ismini icimde yasadigim hasret özlemi onun yoklugunu anlatan SILA´m

4. ayşegüüll

ayşegüüll Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    423
    Ödül Puanları:
    83
    hasret koyardımm öyle hasretim bir kızım olsun çok istiyorumm

AuSSie-AnGeL bunu beğendi.
  5. siirsevdalisi

siirsevdalisi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Insallah rabbim sana hayirli bir evlat bir kiz cocugu verir (Amin)

6. AyYuzlu

AyYuzlu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    48
    Bir kızım olsaydı eğer adını "MERYEM" koyardım;tertemiz iffetin namusun abidesi olsun diye...

7. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    bir kızım olursa eğer adını azra koymaak isterm:)namuslu ve iffetli kadın demektr azra...

8. eminegelin

eminegelin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    bi kizim olcak ama ismine karar veremiyorum :)

9. ηaz ♥

ηaz ♥ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Henüz benim için çok erken bunu düşünmek için ama Selen ve Azra isimleri çok hoşuma gidiyor. :)

10. maviii

maviii Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ahhhh ahhhhh.olsunda çocuğum ismi eksik kalsın ne olursa olsun hiç farketmezdi:(

11. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    Ben evlenirsem ilerde aşkımla...Allah izin verir birde çocuğumuz olursa Erkek olursa babasının adı kız olursa da benm aklımda hep Asena koymak var...

Rabbim herkesin gönlüne isteğine göre versin

12. sahra85

sahra85 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kızım olursa adını Ela yahut Naz koyardım, kısa ve öz olsun ki sınavlarda kodlamaları hemen bitirsin diye :D

Young bride bunu beğendi.
  13. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Biz nişanlımla erkek olursa ege, kız olursada belinay istiyoruz ama daha farklı isimler var daha düşünmek için zamanımızda var :)

14. bendeniz isimci!!

bendeniz isimci!! Forum Okuru

kızım olsaa**

eğer benim bir kızım olsa adını ''SU''koyardım.Doğa ile alakalı ve saf olan herşeyi bana anımsatıyor.

15. HURHUR

HURHUR Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    kızım olsaydı eğer hayatnefes koyardım.ismi hazır rabbim alacağı nefese izin vermiyor daha :(

kızım olsaydı eger adını ...... Koyardım. Ya siz??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir maskem var benim kızlar ya sizin

Bir maskem var benim kızlar ya sizin

. Maske Maske sözcüğü, Fransızca "masque"dan gelmektedir (İtalyanca maschera, Fransızca máscara). Muhtemelen ya Latin'ce “hayalet” anlemegine saglıkemegine saglıkemegine saglıkemegine saglıkemegine saglık gelen masca ya da "yüz ifadesi yapan" anlemegine saglıkemegine saglıkemegine saglıkemegine saglıkemegine saglık gelen Arapça maskharah'dan bu dillere geçmiştir....
  2. eger hala sizinleyse..

eger hala sizinleyse..

Eger hala sizinleyse.. 1 yaşınızdayken sizi elleriyle besledi ve yıkadı. Bütün gece ağlayıp onu uyutmayarak teşekkür ettiniz. 2 yaşınızdayken size yürümeyi öğretti. Size seslendiğinde odadan kaçarak teşekkür ettiniz. 3 yasınızdayken size özenle yemekler hazırladı. Tabağınızı masanın altına dökerek teşekkür ettiniz. 4 yaşın...ızdayken elinize rengârenk kalemler tutuşturdu. Evin bütün...
  3. Hayatınız bir film olsa adını ne koyardınız?

Hayatınız bir film olsa adını ne koyardınız?

Evet meleklerim hayatınız bir film olsa adı ne olurdu=? :dil:
  4. siz olsaniz ne yapardiniz? yada dogru o*** ne???

siz olsaniz ne yapardiniz? yada dogru o*** ne???

mrhb meleklerim..ben almanyaya gelin geldim.26 yasindayim.4 senelik evli ve bi kizim var.daha bu ay 1 yasina girecek..yakla*** 3 ay kadar önce esimin kumar oynadigini bana ya***lar söyledigini ögrendim..bunlarla birlikte bana benden ayrilmak istedigini beni sevmedigini söyledi...bunlarin üzerine ben ona olsun atlatiriz yeterki isteyelim dedim ve hlada israr ediyorum...ama o bana karsi bisey...

Sayfayı Paylaş