gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

kızımı bezden ayırmak istiyorum

Konu, 'Yaramaz Çocuklarımız' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

kızım 20 aylık ve bezden ayırmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliym :) deneyimli anneler :18:

sevde 7 bunu beğendi.
  2. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
    öncelikle bir tane alıştırma kilotu al birde lazımlık eğer sürekli halı falan yıkayamıcaksan havalar dahja sıcakken yerdeki halıları kaldır :D kilim ser sürekli çişinmi var falan diye sık boğaz etme tatlı dilli ol zaten bir kaç gün içinde işeme vakitlerini çözüceksin onunda idrar tutma refleksi oluşucak işetirken ben çiş çiş derdim oda öğrenince çiş diyodu kolay gelsin daha fazla erteleme gcede alıştırmaya çalış ben 14 aylıkken çıkardığım için gece kıyamamıştım uyandırmaya sen o hataya düşme çünkü benimki gece hala kaçırıyo.

*jellibon* bunu beğendi.
  3. canelif

canelif Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    slm ,bende kizimi 2 aydir tuvalete alistirmaya calisiyorum.ben müzikli lazimlik aldim,cocuk cis yapinca müzik caliyor.bayagi ise yariyor.müzik calsin diye sürekli üstünde oturup cis yapmaya calisiyor.simdi cisinin geldigini farkediyor.tabi ara sira kazalar oluyor.bide ben cisini tuvalete yaparsan sunu bunu alicam dedim,hevesle sürekli yapiyor.bide yapinca sanki evde bayram varmis gibi herkes aferin ,ooo nasil basardin,afferin...falan filan bayagi ise yariyor dene..

*jellibon* bunu beğendi.
  4. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    tamam dediklerinizi uygulayacağım bu süre ne kadar devam ediyo

5. Paee

Paee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 20 aylik kizima basliycam
    yaz gelmeden denemek istiyorum
    olmazsa yaz cikmadan bir daha deniycem bakalim

cunku kendi söylesin diyince bu sefer cok guzel konusmalar bile 3 yasini buluyor soylemeleri

6. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Onu bende istiyorum ama biliyorsunuz bir kız bir erkek ikiz bebeğe sahibim. İkisinin de farklı tuvalet eğitimi olacak haliyle...Sanırım biraz zor olacak vede bir okadar uğraştırıcı...Tuvalet eğitimi birazda çocuğun kişiliğine bağlı olarak düşünüyorum. Mesela ilk oğlum da 4 yaşına kadar ne kadar çaba verdiysem de olmadı ama ikinci oğlumda doğru düzgün birşey göstermedim kendisi iki yaşında geceli gündüzlü bezi bıraktı ve şimdi sıra ikizlere geldi 21 Mayıs da iki yaşına girdiler artık yavaş yavaş eğitime başlamak lazım:)

*jellibon* bunu beğendi.
  7. Paee

Paee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Masalllaahhh ne guzeeel 4 cocuk benimde 3 tane
    äkalabalik aileleri cok seviyorum

ama benden bukadar:))

benim kizim 20 aylik ama denemek istiyorum onu üzmeden
    olmazsa 9 10. aylarda yeniden deniycem ve basaricammmmm

ins :)

8. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Benim sana tavsiyem kizini tuvalete gitmesini istemesi icin ona sevecegi iç çamasirlari, cicili bicili lazimlik, renkli ilgi çekici tuvalet kagitlari alabilirsin mesela:) Her çocugun hosuna gidecek seyler bunlar.
    Ayrica altina kacirdigi zaman kesinlikle kizgin davranma, normal oldugunu tuvalete gitmesi gerektigini hep tatli dille anlat:)
    Allah yardimcin olsun:)

Paee ve *jellibon* bunu beğendi.
  9. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Paee ve *jellibon* bunu beğendi.
  10. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    evet sennin işin daha zor ama kreşe götürebilirsin belki orda ayrı ayrı ilgilenecekler ve öğrenecekler allah yardımcın olsun

- - - Updated - - -

şükürler olsun alıştı kısada sürdü bi anda gece güzdüz bıraktık şükürler olsun ama 4 ay falan tam anlamıyla öğrenmesi için uğraşıyorsun heleki kabız olmasınlar o durumlarda düzenleri gidiyor

11. Paee

Paee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Tskler verdigin tavsiyelere icin..deniycem ama kizim hic öyle bi tip degil ciciii bicili seyler ilgisini pek cekmiyor
    yinede deniycem saol

birde ben 2 ay sonra tatile gidicem simdi 2 ay yetermi egitim icin yoksa karisir mi o surede dondugumde mi basliyalim

tatil derken uzun bir tatil 1 ay fln o yuzden

kızımı bezden ayırmak istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayırmak

Ayırmak

Ayrılması mutat oyan şeyleri ayırmak sebebe sarılarak iş görmeye delalet eder: Kuzuyu annesinden ayırmak gibi. Maldan bir kısım ayırmak onun zekatını vermeye, iyilik yapmaya, Yapı itibariyle bitişik olan organ ve nesneleri birlirinden ayırmak kendini inssanlardan tecrit etmeye, yalnız kalmaya, Ayırmak cimrilikten dolayı kınanmaya ya da bir insanı sıkıntıdan kurtarmaya, Ak ile kara gibi...
  2. Bez

Bez

# Okunan Rüya Tabiri : Bez Yeni ve kullanılmamış olan bez yolculuğa, bunu sarılmış halde yahut top olarak görmek yolculuktan vazgeçmeye, el bezi temizlik ve misafire, maldaki berekete, Çocuk bezi kız için evlenmeye, evli kadın için çocuğa, diğeryleri için önce üzen, sonra mahiyetii anlaşılınca sevince vesile olan habere, Paspas bezi, toz bezi ve diğer kullanım amaçlı bezler zorlukla beraber...
  3. Bez Çantalar geldi kızlar

Bez Çantalar geldi kızlar

Bez Çantalar Özellikle yazın renk renk bez çantaları sokaklarda görmek mümkün.Bayanların çokca tercih ettiği bir aksesuar oluyor.Bende yazın tercih ediyorum ve çokta memnunum.İşte sizlere birkaç bez çanta modeli getirdim.:)
  4. Tuba kızına kardeş istiyor

Tuba kızına kardeş istiyor

tuba ünsal doğurdu Biliyorsunuz Tuba ünsal geçen aralıkta sare kızı dünyaya getirdi.Şimdilerde de kızına kardeş istiyormuş Galerici Murat Pilevneli ile evli olan ve “Benim için artık huzurlu bir aile hayatından başka hiçbir şey önemli değil” diyen Ünsal, ikinci çocuk için şimdiden plan yapmaya başladı: “Sare çok sakin ve uslu bir bebek. Onu emzirirken gözlerim doluyor. O an benim için yaşam...
  5. Kız Ve Erkek Bebeklerin Bezi Nasıl Değiştirilir?

Kız Ve Erkek Bebeklerin Bezi Nasıl Değiştirilir?

kız bebeklerin altı nasıl temizlenmeli,erkek bebklerin altı nasıl temizlenmeli,kız bebeklerin altı nasıl değiştirilir,erkek bebeklerin altı nasıl değiştirilir,bebeklerde alt değiştirme hakkında bilgiler Panik olacak bir durum yok, alt değiştirmek bebek bakımındaki en kolay noktalardan birisi aslında, tabi doğru yapıldığı takdirde. Taze babalara ipuçları: Kız ve erkek bebek için bez...

Sayfayı Paylaş