gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Kızını ‘töre böyle’ diye öldüren baba tutuklandı

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Kızını ‘töre böyle’ diye öldüren baba tutuklandı Şanlıurfa’da ailesinin izni olmadan evlenen, daha sonra eşini terk edip geri dönen genç kız, “töre böyle” diye babası tarafından öldürüldü. “Kız gelinliğiyle gitti yerden, ancak kefeniyle çıkar” diyen baba tutuklandı. ŞANLIURFA - Yasemin K., 19 yaşında töreye karşı çıktığı için babası tarafından öldürüldü. Şanlıurfa’da ailesi izin vermeyince, evden kaçarak sevdiği kişiyle evlenen, daha sonra eşini terk edip ailesinin yanına geri dönen Yasemin’i töre yüzünden öldürdüğünü itiraf eden baba İbrahim Halil Ç. tutuklandı Baba Ç. kızının boş bir arazide öldürülmüş olarak bulunmasından sonra verdiği ilk ifadede “Kızım intihar etti” iddiasında bulunmuştu. Ancak Yasemin K.’nın töre cinayetine kurban gitmiş olabileceği ihtimali üzerine gözaltına alınan babanın daha sonra şu ifadeyi verdiği belirtildi:

“Töremiz gereği bir eve gelinliği ile giden kız, kefeniyle çıkar. Ben de şerefimi kurtarmak için bu kararı aldım ve kız kardeşimin evinden aldığım Yasemin’i boş araziye götürerek öldürdüm. Yasemin’i öldürüp şerefimi kurtardım, pişman değilim.”

Otopside bir buçuk aylık hamile olduğu anlaşılan genç kızın ailesinin sahip çıkmadığı cenaze ise kadın örgütleri tarafından toprağa verildi.

Baba Ç., dün sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Olayla ilgili gözaltına alınan diğer 6 yakını ise savcılıkça serbest bırakıldı.
    http://www.sanalhukukburosu.com/modu...e=gazetebaslik

Kızını ‘töre böyle’ diye öldüren baba tutuklandı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Baba oğul kız muhabbetleri

Baba oğul kız muhabbetleri

Oglum manita var mi? - Yok babacigim - Ben senin ya$indayken kariya kari demezdim, sen kime cektin lan? - Ama baba - Oğlum gel hele gel, gözüme çarpmıyo değil, sen eve hiç kız atmıyosun (bodoslama) -- Eeeöö baba yani öss ye hazırlanıyorum ben şimdi ya hani uğraşmamam lazım öyle işlerle - Oğlum arada sırada rahatlaman lazım hiç kafan çalışmıyo getir kızları biraz öp sev -- Ya baba...
  2. Di- Kız İsimleri

Di- Kız İsimleri

Diba: çiçek desenli ipek kumaş, sevgilinin yüzü sevgilinin yüzü Dibace: başlangıç, önsöz
  3. Böyle baba olmaz olsun

Böyle baba olmaz olsun

Aman dikkat, koca seçerken !! KOCAELİ (İHA) - Kocaeli'nin Gebze ilçesinde 2 öz kızına 5 yıl boyunca tecavüz ettiği öne sürülen 47 yaşındaki şahıs, cezaevindeki tek kişilik hücresinde intihar etti. Zanlının 22 yaşındaki kızının tecavüz sonucu bir süre önce ölü doğum yaptığı ve yeniden hamile olduğu öğrenildi. İddiaya göre, Cumhuriyet Mahallesi'nde ikamet eden 47 yaşındaki Ramazan K., öz...
  4. töre diye bebeği boğmuşlar

töre diye bebeği boğmuşlar

Cehalet,öfke ve sevgisizliğin yaptığı yıkımın sonucu bebek için çok üzüldüm .. OSMANİYE’DE 12 yıl önce, evlilik bağı olmadan yaşanan bir ilişkiden doğan bebeği öldürdükleri ve gizlice gömdükleri iddiasıyla dört kişi tutuklandı. Osmaniye’de E.B.A. ile M.A. arasında yaşanan ilişkiden, 23 Mayıs 1997’de bir erkek bebek dünyaya geldi. İddiaya göre, E.B.A.’nın ailesi, olayı namus meselesi yaparak...

Sayfayı Paylaş