Kızını ‘töre böyle’ diye öldüren baba tutuklandı

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Kızını ‘töre böyle’ diye öldüren baba tutuklandı
Kızını ‘töre böyle’ diye öldüren baba tutuklandı Şanlıurfa’da ailesinin izni olmadan evlenen, daha sonra eşini terk edip geri dönen genç kız, “töre böyle” diye babası tarafından öldürüldü. “Kız gelinliğiyle gitti yerden, ancak kefeniyle çıkar” diyen baba tutuklandı.
ŞANLIURFA - Yasemin K., 19 yaşında töreye karşı çıktığı için babası tarafından öldürüldü. Şanlıurfa’da ailesi izin vermeyince, evden kaçarak sevdiği kişiyle evlenen, daha sonra eşini terk edip ailesinin yanına geri dönen Yasemin’i töre yüzünden öldürdüğünü itiraf eden baba İbrahim Halil Ç. tutuklandı
Baba Ç. kızının boş bir arazide öldürülmüş olarak bulunmasından sonra verdiği ilk ifadede “Kızım intihar etti” iddiasında bulunmuştu. Ancak Yasemin K.’nın töre cinayetine kurban gitmiş olabileceği ihtimali üzerine gözaltına alınan babanın daha sonra şu ifadeyi verdiği belirtildi:

“Töremiz gereği bir eve gelinliği ile giden kız, kefeniyle çıkar. Ben de şerefimi kurtarmak için bu kararı aldım ve kız kardeşimin evinden aldığım Yasemin’i boş araziye götürerek öldürdüm. Yasemin’i öldürüp şerefimi kurtardım, pişman değilim.”

Otopside bir buçuk aylık hamile olduğu anlaşılan genç kızın ailesinin sahip çıkmadığı cenaze ise kadın örgütleri tarafından toprağa verildi.

Baba Ç., dün sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Olayla ilgili gözaltına alınan diğer 6 yakını ise savcılıkça serbest bırakıldı.
http://www.sanalhukukburosu.com/modu...e=gazetebaslik

Geri