gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kızını Dövmeyen Dizini Döver Ne Anlama Geliyor?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kızını dövmeyen dizini döver ne demek deyimi anlamı manası açıklaması ile ilgili bilgiler burada melekler. Kızını dövmeyen dizini döver deyimi aslında feministleri çıldırtan bir deyim olup kadınların dövülmesi anlamı taşıdığı düşünülerek kadınlarca nefret edilen bir atasözümüzdür melekler :) Aslında söylenişinde ki mübalağa sebebiyle yanlış yorumlanan kızını dövmeyen dizini döver anlamı ne demekmiş makalemizde açıklayalım. :)

Kızını dövmeyen dizini döver deyini kız çocuklarını terbiye etmenin öneminden ve zorluğundan bahsetmektedir. Bildiğiniz gibi kız çocukları daha zarif, güç itibariyle daha korunmasız ve nazik yapıdadırlar, bu yüzden onları düzgün ve sağlam karakterli olarak yetiştirmek çok önemlidir. Kız evladını ağaç yaşken eğilir misali zamanında terbiye etmeyen, terbiye ve görgü kurallarını öğretmeyen ebeveynler zamanı geçtikten sonra bu işi yapmaya kalksalar beceremezler. Çünkü bir zamandan sonra çocuğun eğitim alması zorlaşır. İşin doğrusu şu ki eskiden kızlar daha geri planda oldukları için deyim böyle söylenmiştir. Yoksa günümüzde bu deyim kız-erkek tüm çocuklar için geçerlidir. :)

Kızını Dövmeyen Dizini Döver Ne Anlama Geliyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dizisini Dövmeyen Dizini Döver (Mesut Yar)

Dizisini Dövmeyen Dizini Döver (Mesut Yar)

mesut yar yazı dizisi posta, yazıları yazısı hakkında bilgi Mesut Yar'ın yazılarını takip ediyorum.Ve bu ufak çaplı araştırma yazısını görünce çok beğendim.Gerçektende komik ve doğru bi araştırma :)Buyrun o yazı... Sosyal paylaşım sitesinin birinde sosyalliği paylaştığımız okuyucularımızla birlikte dizi ekranında adamı gıcık eden şeyler listesi hazırladık. Şimdi okuyacaklarınız...
  2. Kızını Dövmeyen Dizini Döver Atasözünün Anlamı

Kızını Dövmeyen Dizini Döver Atasözünün Anlamı

Annem ve babam sürekli bana kızını dövmeyen dizini döver diyor ve istediğim şeylerin tam tersini yapıyor bu sözü kendilerine kalkan edinmişler. Yahu atalarımız ne istemiş bu kız çocuklarından bu Kızını Dövmeyen Dizini Döver Atasözünün Anlamı ne oluyor merakımdan çatladım ayoll
  3. Teberrük ne anlama geliyor

Teberrük ne anlama geliyor

Teberrük ne demektir Teberrük ne anlama geliyor "Teberrük nedir?" diyen misafirimiz için ve Teberrük anlamını merak eden tüm melek'lerimiz için, bu yazımızda Teberrük ne anlama geliyor, bu yazımızda öğreniyoruz arkadaşlarım. Sual: Teberrük, teberrüken ne demektir? CEVAP Teberrük, bir şeyi bereket veya saadet vesilesi sayarak almak veya vermek demektir. Uğur ve bereket...
  4. Addetmek Ne Anlama Geliyor ?

Addetmek Ne Anlama Geliyor ?

Addetmek Ne Demektir Addetmek Anlamı Nedir Sevgili melekler, genelde eskiler cümlelerinde eskiden daha çok kullanılan kelimeler kullanırlar ve bizler bu kelimelerden bazılarını anlamayabiliriz. :) Bu yazımzıda sizlere işte o kelimlerden Addetmek Ne Demektir açıklamaya çalışacağız.. Addetmek: Saymak ''Üftade artık meseleyi kapanmış addediyor.''
  5. Ekmeleddin Ne Anlama Geliyor?

Ekmeleddin Ne Anlama Geliyor?

ekmeleddin ne demek, ekmeleddin anlamı, ekmeleddin manası Sevgili melekler, özellikle siyasetle ilgilenenlerin bildiği, Cumhurbaşkanlığı seçimi için adı CHP'nin adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adının anlamını merak edenler için bu konumuzu açıyoruz. Ekmeleddin günlük hayatta duyulan bir isim olmadığından belki de pek çoğunuz benim gibi bu ismi ilk kez duyuyorsunuz. Peki bu ismin anlamı...

Sayfayı Paylaş