gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kızlar Ağrısız Doğum Nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ağrısız Doğum Nedir acaba Ağrısız Doğum Ne demek merak ettim bu konuda doğururken acı çekmeyen varsa bana da yazsın yaa :)

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ağrısız Doğum Ne Demek
    Ağrısız Doğum Anlamı

Ağrısız doğum; doğum sancıların karında basınç, kasıklarda baskı şeklinde algılandığı, tamamen normal bir doğumdur. Tek farkı doğum sancılarınızı karnınızda sadece kasılma (ve bebek çıkarken kasıklarınızda basınç) olarak hissetmenizdir. Ağrı acı yoktur.

Kızlar Ağrısız Doğum Nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ağrısız doğum

Ağrısız doğum

Ağrısız doğum sancıların basınç olarak hissedildiği, ağrı ve acı çekilmeyen tamamen normal bir doğumdur. Yani normal doğumun ağrısız şeklidir. Bu yöntem, doğum sancıları sizi rahatsız etmeye başladığında sırttan yapılan bir iğne ile uygulanır. Önce cilt altı uyuşturulur, daha sonra takılan ince bir iğne ile ağrı kesici ilaç verilir. Verilen ilaç sinirlerin etrafındaki sıvının dışındaki zarın...
  2. Prenses doğumu(ağrısız doğum) nedir?

Prenses doğumu(ağrısız doğum) nedir?

prenses doğumu prenses doğumun zararları doğum doğum nedir dogum Bundan birkaç sene önce prenses doğumu dedikleri doğum şeklini ilk kez ber arkadaşımın doğumunda duymuştum.Hatta ismi bana çok farklı geldi açıkcası güldüm:)Hani bazen halk olarak bizler bazı şeylere isim takarız yada uydururuz ya öyle bir şey sandım doğumun ismini ama gerçektende böyle bir doğum ismi varmış bakın bu doğuma...
  3. KIzlar Adet Ağrısı Neden Olur?

KIzlar Adet Ağrısı Neden Olur?

Kızlar ya ben her ay adet olunca sanki Allahın emri gibi adet sancısından resmen inim inim inliyorum dr da gidiyorum ilaç veriyorlar kesmiyor kesende kanamayı da kesiyor acaba Adet Ağrısı Neden Olur?
  4. Doğum ağrısı nasıldır?

Doğum ağrısı nasıldır?

Doğum ağrısı kadından değişiklik gösterebilir. Hafif dereceden orta dereceye kadar değişiklik gösterebileceği gibi bazı kadınlarda görülmeyebilir de. Doğum ağrısı, gebe kalmayı düşünen kadınlar için ciddi bir caydırıcılık sebebidir. Televizyonda konu edinilen doğumun zor sahneleri, bağırışlar, haykırışlar gibi sahneler özellikle doğumun negatifliği yönünde psikolojinin gelişimine katkıda...
  5. Ağrısız doğum varmı?

Ağrısız doğum varmı?

Günümüzün anne adayları artık çok şanslı. Çünkü artık epidural anestezi veya halk arasında "ağrısız doğum" adıyla bilinen yöntem çok güvenli ve yaygın bir şekilde kullanılıyor. Epidural anestezi ile ilgili yeterince bilgi alabilmek için öncelikle doğum ağrıları hakkında gerekli bilgiyi almak uygundur. Doğum Ağrılarının Nedenleri Nelerdir? Doğum sırasındaki ağrıların iki temel...

Sayfayı Paylaş