gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kızlar Aşılama Kaçıncı Günde Yapılır ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Aşılama Kaçıncı Günde Yapılır bu konuda sizden acilen bilgi almam lazım lütfen bilgi sahibi olan arkadaşlarım bana da yardımcı olsun ve bilgi versin.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

aşılama kaçıncı gün yapılır
    Aşılama olarak da bilinen intrauterin inseminasyon tedavisi çocuğu olmayan çiftlere uygulanan en yaygın tedavilerden biridir.Aşılama tedavisi sperm sayısı ve hareketliliği normalin altında olan hastalara uygulanır.Aşılama tedavisi uygulanmadan önce erkekten alınan meni örneği sayı,hareket,yapı ve antisperm antikorları yönünden detaylı olarak incelenir.Kadın eşin ise tüplerinin açık olup olmadığının değerlendirilmesi gereklidir.Uygulamanın yapılacağı gün erkekten alınan meni örneği sayı,hareket,yapı ve antisperm antikorları yönünden detaylı olarak incelenir.Kadın eşin ise tüplerinin açık olup olmadığının değerlendirilmesi gereklidir.

Aşılama işlemine kadının adetinin 2-3. günü doktor tarafından vaginal ultrasonografi ile değerlendirilmesiyle başlanır.

Kızlar Aşılama Kaçıncı Günde Yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bugün sensizliğimin kaçıncı günüdür?

bugün sensizliğimin kaçıncı günüdür?

bugün sensizliğin kaçıncı günüdür, artık saymıyorum. akşam bütün esmerliğiyle çökünce kentin üstüne, kaldırımlardaki ayak sesindir. herkes sensin biraz, hiçbiri sen değil! kimselere soramaz oldum seni. neredesin sevgili!.. kiminlesin? sormalara gücüm yok benim. aynalara yüzüm yok. aslında, geçmişe ilişkin her şeyi unutmak vardı, anılarda sen olmasan. saçlarıma sinen kokun olmasa. yüzün...
  2. Hanımlar Aşılama Kimlere Yapılır

Hanımlar Aşılama Kimlere Yapılır

Aşılama Kimlere Yapılır bu konuda bilginiz var mı kim neden aşılama yaptırır benimde aşılama yaptırmam lazım mı diye merak ediyorum.
  3. Hangi Durumlarda Aşılama Yapılır ?

Hangi Durumlarda Aşılama Yapılır ?

Bu konu; hangi durumlarda aşılama yapılır hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, doğal yollardan gebe kalamayan kadınların başvurdukları yöntemlerden birisi de aşılamadır. Aşılama, bebek olamaması halinde en pratik, kolay uygulamalı, nispeten ekonomik ve risksiz bir yöntem olduğu için sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Bu sayfamızda sizlere hangi surumlarda aşılama yapıldığıyla...
  4. Hormon Tahlili Adetin Kaçıncı Günü Yapılır?

Hormon Tahlili Adetin Kaçıncı Günü Yapılır?

Bazı hormonlar belirli yaş gruplarında farklı değerlerde çıkabiliyor.Örnek vermek gerekirse Folikül Stimülan Hormon, menapoz dönemindeki bayanlarda doğurganlık çağındaki kadınlara göre çok daha yüksek değerlerde çıkabiliyor.Aynı şekilde LH hormonu da menopozla birlikte yüksek değerlere çıkabiliyor.Hormon testi için alınan kanın adet döneminin hangi bölümünde olduğunun da belirtilmesi...
  5. Hormon testleri adetin kaçıncı günü yapılır ?

Hormon testleri adetin kaçıncı günü yapılır ?

Kadın hastalıklarının teşhisin de hormon tetkitleri önemli rol oynar. Bu tetkitler Adetin üçüncü günü , adetin üç ve onun cu günleri arasın da yapılır. Tetkit sonucuna göre tedavi uygulanır. Hormon testleri genellikle , menepoz , kısırlık , kanama, sık kanama, adet görememe, tüylenme gibi nedenler den ötürü istenir. Yukarda saydığımız nedenlerden ötürü yapılan tetkitler Adetin üçüncü günü...

Sayfayı Paylaş