gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kızlar boy uzamasında genetik nasıl etkilidir?

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

ben 17 yaşındayım ve boyum 1,55 babamın boyu 1,77 annem de kısa 1,54 acaba ben daha uzar mıyım? diyorlar ki 18 kadar uzarmış insan ama bir yandan da kızlar adet olunca gelişir ve öyle kalır diyorlar :S acaba egzersiz yapsam etki eder mi?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Merhaba... Şuan yaşınız çok genç daha da uzayacaksınız diye tahmin ediyorum ama yinede size yardımcı olması adına boy uzatan besinler hakkında ki konumuzu incelemenizi öneriyorum.

kızlar boy uzamasında genetik nasıl etkilidir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kız Çocuklarda Normal Boy Gelişimi

Kız Çocuklarda Normal Boy Gelişimi

Not:bu sınırlar en alt ve en üst değerler olup aradaki değerler normal sınırlarda kabul edilmektedir. Doğumda 47-53 cm arası 3 .ay 54-64 cm arası 6.ay 58-70 cm arası 9.ay 61-75 cm arası 12.ay 64-80 cm arası 15.ay 68-84 cm arası 18.ay 71-88 cm arası 2.yaş 76-95 cm arası 2.5 yaş 81-100 cm arası 3.yaş 85-104 cm arası 3.5 yaş 89-108 cm...
  2. Boyumu nasıl uzatabilirim?

Boyumu nasıl uzatabilirim?

Ya acaba Boyumu nasıl uzatabilirim?
  3. Çocuğunuzun Boyunun Uzamasının Bağlı Olduğu Nedenler

Çocuğunuzun Boyunun Uzamasının Bağlı Olduğu Nedenler

Bu konu; Çocuğunuzun Boyunun Uzamasının Bağlı Olduğu Nedenler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, çocuğunuzun boyunun yaşıtlarına göre daha kısa mı olduğunu düşünüyorsunuz? Eğer bu gözle görülür derecede ise erken müdahale ile bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Aslında boy mevzu ailelerin genelinde kaygıları arasında yer alıyor. Ancak kaygılanmadan önce çocuğunuzun boyunun...
  4. Genetik Taramayla Teşhis Edilebilen Hastalıklar

Genetik Taramayla Teşhis Edilebilen Hastalıklar

Alfa talasemiler: Alyuvar eksikliğine yol açar (anemi). En şiddetli hali, cenin veya yeni doğanın ölümüne neden olur. Vakaların çoğu çok daha az şiddette seyreder. Beta talasemiler: Bu tür de anemiye yol açar. En şiddetli vakalarda (talasemi majör), çocuğa düzenli olarak kan verilmesi gerekir. Bu hastalığa yakalanan çocuklar, doğru tedaviyle yetişkinlik dönemine kadar yaşatılabilir. Daha az...
  5. Boyun ağrısı nasıl geçer?

Boyun ağrısı nasıl geçer?

Boyun ağrısının neden kaynaklandığını bilmek tedavi için gerekli ilk adımdır. Dolayısıyla uzun süren, sık tekrar eden ve sürekli günlük hayatınızı aksatmakta olan ağrılar için yapılacak ilk iş muayene olmaktır. Ortopedi, fizik tedavi veya beyin ve sinir cerrahisi uzmanları ağrının nedenini tespit etmek yardımcı size yardımcı olabilir. Boyun ağrısının en yaygın nedenleri çoğunlukla duruş,...

Sayfayı Paylaş