gebe
  1. ipekglow

ipekglow Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kızlar Fikriniz-Bu iş Yürür mü sizce?

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında ipekglow tarafından paylaşıldı.

hanımlar herkese slm siteyi yeni keşfettim başlıkları incelerken dert köşesini gördüm sizlere bir sorunum hakkında yazmak istiyorum fikirlerinizi yazarsanız
    çok sevinirim.
    Kimsenin beni yadırgamasını ve incitmesini istemiyorum ama.
    Ben bir süre önce biriyle tanıştım,sonra bu tanışıklık aşka dönüştü
    kendisi çok dindar biri.babası dedeleri hep dini eğitim almış
    o da öyle, okulları hep dışardan bitirmiş üniversite dahil

ailemde ben dahil örtülü kimse yok, ama bir süre önce hepimiz
    namaz kılmaya başladık.Elimizden geldiğince dinimizi daha çok ögrenip
    uygulamaya çalışıyoruz
    ama kültür birden değişmiyor bildiğiniz üzre, yani başörtüsü olayına geçemedik henüz istiyorum ama yapamıyorum
    ben de üniversite mezunuyum, lisans üstü eğitim de aldım

aramızda ileriye dönük birşey olursa ailemin tepki vermesinden çekiniyorum
    eğitimlerimiz nedeniyle arada fark var
    ama onu çok seviyorum ve islam konusunda çok bilgili
    benim için de çok aziz bir insan
    napacağımı bilemiyorum
    belki onun ailesi de beni küçük görür, çünkü benim din eğitimim de onların
    aileden alıp gördükleri gibi değil
    bana nasihatleriniz nelerdir?
    Teşekkürler sevgiler

2. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...
    din konusunda bilgli olabilirler hoca bile ola bilirler ama bu onlara kimseyi küçük görme hakkı vermez,kimin ne kadar dindar olduğu ALLAH katında belli olur,ben kuran okudum o hiç okumadı diyip küçük göremez,ne biliyorlar onlar günde bin kere kuran okuyor ola bilirler ama sen biri kere kalbten ALLAHIN adını anıyorsan onlardan daha fazla sevap alıyorsundur,hala bu açık,kapalı,okumuş okumamış ayrımı yapıyorlar ya pes:S,çok kapalı gördük dinden anlamayan,çok açıkda gördük dini blgisi allah korkusu olan.seviyorsan canım onunda sevgisinden eminsen bence yürür...herşey gönlünce olsun ALLAH en hayırlı olanı yazsın

elif_ecrin bunu beğendi.
  3. bettt

bettt Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Evet belki bize göre bu sorun olmayabilir, ki benim için degildir.
    ama sabit fikirli insanlar çok fazla var. Yanı bunu sorunda yapabilirler yapmayabilirlerde. Onun için o sevdigin kişiyle acıkca konuşmalısın bence. Eger kapanamam diyosan ki eger ailesi gerçekten din yönünden ilerdeyseler kesinlikle sorun yaparlar. Ama kapanırım sorun olmaz diyosan o apayrı bi mesele. Kendi ailen ne gibi bi baskı yapabilir ki? eger iki taraftanda olumsuz bi tepki gelirse tek cevap sen ve sevdiğin insanın verdigi karar olcaktır. onun ailesini bilemem ama kendi ailenin söyledigi sözleri biraz ciddiye al derim.

şunuda unutma herşey aşk değil.
    çok iyi düşün hayatım. Allah kolaylık versin ne diyeyim :)

4. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Aslında herke, kendisi için yaşar hayatını... Onun dediği bunun söylediği, onun ailesi benim ailem olayına girdiğinizde bu işe başlamamanızı öneriyorum. Sevdiğiniz kişi ile bu tür konuları enine boyuna konuşun, eğer size tam anlamı ile destek verecekse, yani yarı yolda bırakmayacaksa ne ala.

Yoksa hayatınızı zehir edeceğiniz kanaatindeyim. Bu arada sitemize hoş geldiniz.
    Sevgiler.

5. dilek 82

dilek 82 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aslında gerçekten dinini bilen insanlar için bunlar asla sorun olmamalı.asıl seni dışlarlarsa ben onlardan şüphe ederim.bizim dinimiz öğretme ve öğrenme dinidir.benim çok kapalı arkadaşım var hemde ne tarikatlara üye ama böyle sıkıntılarımız hiç yok aslada olmamalı.herkez seçimini yaşar.ancak bunu karşındaki insanla enine boyuna konuşun.kimse kimsenin imanını ölçemez.onu yalnız allah bilir.allah dostu olan herkez de benim fikrimi destekler.eğer siz istiyorsanız evlenmeyi,ve sen onlara uya bileceğine eminsen bence sorun yok.allah yar ve yardımcınız olsun.

6. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Hayatını kimseye göre şekillendirme, dini çok iyi bilmek demek her şeyi ifade etmez, herkes herkesi olduğu gibi kabul etmeli, kendinden taviz verirsen hayatını mahvedersin. Evliliklerde eğitim ve aile çok önemlidir. Ama her zaman dengi dengine olmaz her şey. Mutlaka bir yerden bir eksiklik hissedilir. Önemli olan bu eksikliği kişiliğinle ve karakterinle kapatmak.

7. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Bence en büyük sorun işte bu eger ona uyum saglayabilirsen ne ala ama acaba diyorsan bence otur birdaha düşün derim canım.

8. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    kafanda zatn endşelern varsa iyice emn olman daha sonra bi karar vermen gerekyo. ama sen ben bu adamı sevyrm nasıl bri oldgu önemli değil etrfmdaklern ne dedgi önemli değil biz her şeye göğüs gereblrz dieblyorsan aşkına sahp çık ama asla acaba larla yola çıkma bence cnm

9. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Canim neden seni kucuk gorsunlerki,bilmek degil ogrenmemek ayip.Ben sahsen benden dini konuda bilgili birinin sozunu bile inceler oyle uygularim,bazen bana su soyle oluyor diye israr edenlerde hata yapti,bildikleri dogru degilmis ,yani onlarin senden,senin de onlardan ogrenecekleri degisik seyler vardir.Senin bilgin baska,onlarin baska konudadir.Ayrica birini kucuk gormek gunahtir bu konuda korkma.Birbirinizin eksiklerinizi tamamlarsaniz,ileride ne olur belli olmaz belki arkadasliginiz ilerler,karari zamana birak derim iyice tani oda seni tanisin.Yaradilani,Yaradan dan dolayi severim.

10. ipekglow

ipekglow Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar yanıtlarınız için çok teşekkür ederim çok zarifsiniz gerçekten
    bazen öyle kılı kırk yararcasına bazı şeylere dikkat ediyor ki,tamam öyleolması gerekir ben dinimden gafilim ben bilmiyorum
    ama çok şaşırıyorum, yani ben de insanım nefs sahibiyim
    bazen sabah namazına kalkamıyorum evet, veya gün içinde uyudugum zaman namazı kılamıyorum
    sanki bunları asla affetmez gibime geliyor
    off allahım sen akıl ver bana

11. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    fikirleriniz düşünceleriniz uyuyor ve ikinizin ileride büyük sorunlar yaşamayacağınızı düşünüyorsanız sorun yok :) belkide o kişi senin kısmetindir...

12. dilek 82

dilek 82 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    herşey kismet allah ne yazdıysa onu yaşarsın.

13. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Dikkat edersek o kadar ince bir konuki bu cok ince detaylari var,bu kadar ince detaylari uygulayan cok azdir,ana kurallari yerine getirmeye calis yeter canim,Allah affeder sen elinden gelini yap yeter,dinde zorlama yoktur,karsi taraf istiyor diye olmaz ,sen isteyeceksin.Kul ile Allah arasina kimse giremez.Bir arkadasimin ablasina kocasi uc aylarda oruc tuttururdu,kadinda esi kizmasin diye tutardi yada tututyorum derdi,bu sevap degil zaten.Yapilan is Allah rizasi icin yapilir,baskasinin ne dusunecegi icin degil,rahat ol.

Kızlar Fikriniz-Bu iş Yürür mü sizce? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Harbi kızlar bu size

Harbi kızlar bu size

harbi kız nickleri kral fm harbi kız resimleri sözleri kral fm kızın resmi bunun dısında kalan kızlar bı işe yaramaz varsa tabi harbi kız dediğin... 1.Harbi kız omlet ve makarna disinda yemek pisirmeyi bilir. 2.Harbi kız gobek atmayi iyi becerir, iyi becerdigini inkar etmez, ama gobek atarken masanin uzerine de cikmaz 3.Harbi kız makyajsiz sokaga cikmaz, cikarsa da erkeklere gorunmez...
  2. fikriniz varmı kızlar

fikriniz varmı kızlar

merhaba benim bir sorunum var yüzümde tüyler çıkıyor.. şöyleki ben sarışınım ve yüzümde yanak bölgemde tek tek siyah tüyler çıkıyor ve çok rahatsız edici görünüyorlar... bundan 2 sene önce başladı doktora gittim diana35 kullanmamı bunun çıkacak tüyleri önleyecegini söyledi çıkanlar içinse lazer tadevi önerdi bir sene kadar diana35 kullandım ve çıktıgı süreçten beri lazer tedevi uygulanıyor...
  3. İşte bu sizin güzellik sırrınızın sayısı!

İşte bu sizin güzellik sırrınızın sayısı!

Önce isminizi 1 ile 9 arasındaki rakamların altına gelecek şekilde bir kağıda yazın. Her harfin bir karşılığı sayı var. Daha sonra bu sayıları toplayın, eğer iki haneli bir sayı çıkarsa o iki sayıyıda bir birleri ile toplayın, tek haneli sayıya erişin. İşte bu sizin güzellik sırrınızın sayısı! (1) Gururlu ve Hırslı Güzellik ve sağlık sizde adeta bir takıntı halinde. Zaman zaman...
  4. Fikrinizi almak istiyorum sizce bu ayakkabı nasıl?

Fikrinizi almak istiyorum sizce bu ayakkabı nasıl?

https://www.markafoni.com/hotic-kadin-hakiki-deri-ayakkabi/urun/11584664/
  5. KIZLAR SİZCE BU NEYİN İŞARETİ

KIZLAR SİZCE BU NEYİN İŞARETİ

merhaba kızlar şuan bu anlatacağım olayı hiç kimseye söyleyemedim ve birilerine anlatma ihtiyacı duyuyoruym şimdiden teşk beni dinlediğiniz için üniversite öğrencisiyim sınıfımzda bi çocuk var sürekli göz göze geliyoruz bana bakıyor geçen yine önde oturup dersin başlamasını bekliyodum bir anda arkama dönme hissi duydum kendiliğimden ve döndüğümde göz göze geldik bana bakıyomuş meğerse,, sonra...

Sayfayı Paylaş