kızlar lütfen fikir verin çok ihtiyacım var

canım bence ayrılığı düşünme çözüm yolu ara sadece sonuçta ikiniz de çok emek vermişsinizdir kolay değil öyle bir anda silip atmak.bn derim ki sana onun ailesi sana fesatlık yapıyor sen de onlara yap tabi yine onların tekniğiyle.onlar sana gıcıklık mı yapıyorlar hiç umursama kötü birşeyle r söylerlerse bi kahkaha at geç eminim daha sinir olacaklardır.gerektiğinde de lafını esirgeme öyle tepene çıkartma onları.baktılar seninle uğraşılmıyor onlar da vazgeçerler belki seninle uğraşmaktan.onlara böyle davranırken eşine en iyi şekilde davran onu ne kadar çok sevdiğini söyle işveni cilveni eksik etme ki seninle evlenmek için sabır-rsızlansın ailesini de sustursun :)))

haklısın aslında öyle yapmalıyım. gerçekten çok emek verdik, çok şey atlattık. ailesiyle de bişey yokmuş gibi konuşuyorum telefonda konuştuğumuzda ama ziyarete gitmiyorum, ben aramadıkça da onlar pek aramıyorlar. nişanlım konuyu açtığında çok üzülüyorum ben suçluymuşum gibi oluyor. o benim kocam olacak ama bana güvenmeden nasıl diyorum:S çok şey atlattık daha da çok şeyin çıkacağını biliyorum ama karşılıklı güvenle atlatılır bunlar, her sinirlendiğinde sen suçlusun diyip bana tepki koyduğunda benim söylediklerime inanmadığında bunlar ufak tefek gözüküyor da olabilir ama şu anda o uzakta ve ben her şeyi tek başıma halletmeye çalışsam da olmuyor. en başta o bana inanacak inandıracakki ben de sorunları görmeyeyim duymayayım

canım şuan boşuna üzüyosun kendini.zor şartlarda askerlik yapmıyo olabilir ama emir altında olmak ve özgürlüğünün kısıtlanması yetiyo orda.askerde ve ailesini özledği için şuan bişey diyemiyodur ailesine.bnmde erkek arkdsm askerde oda rahat askerlik ypıyo ama oranın psikolojisini anlayamazsın.bana anlatıyo hep olanları.izine geldiğinde adapte olamıyo izinden sonra oraya gittiğinde oraya adapte olamıyo.bu zor bi durum anlayamazsın onu.o yüzden şuan hiç kendini üzme.askerden gelsin biraz zaman geçsin eğer düzelmiyosa ayırırsın yollarını.ailesinden sanane ailesylemi yasıcaksın sanki evlenınce.ne düşünürse ne derse desinler.sen sakın ailesiyle ilgili yasadıgın bişeyi ona anlatma ve yansıtma.sen suclu olursun sanki nişanlını ailesine karsı doldurmus gibi gözükürsün.sende kalsın yasadıkların bosver anlatma gerek yok.zten askerde bunları dırek kafasına takar.sen nısanlınla mutlu olmaya calıs.gerisini bosver cozulmıcek bısey yok ortada halledersiniz sadece sabret.

Merhaba...

Her ne kadar zor şartlar altında askerlik yapmıyor olsada askerlik psikolojisini göz önünde bulundurmalısın ve kararın olumsuz yönde bile olsa onun askerliğinin bitmesini beklemelisin. Ailesinin yaptığı evet hoş değil, ama onun ailesine "sorun mu var" demesi normal, bunu hiç yapmazdı diye düşünme şuan eli kolu bağlı ve merak içersinde, olayların çok dışında mecburen soracaktır. Bence sorunların çözüm bulması için onun askerliğinin bitmesini beklemelisin. Askerliği bitince göreceksin ki, nişanlın eskisi gibi olmuş. Şu an onunla konuşunca bile bu konuları asla açmamanı öneririm, ailende biri askere gittiyse, beni daha iyi anlarsın. Çünkü askere giden, kesinlikle sağlıklı düşünemez ve kesinlikle geride kalan herkes ona yardımcı olmalı ve sorunları asla anlatmamalı. (Kardeşim askerlik yapınca biz de buna benzer çok olay yaşadık, ordan biliyorum)
Unutma ki sen evinde ne kadar üzgün olursan ol, onun askerde aklında bin tane soru işaretleriyle, merak içersinde olduğu kadar üzgün olamazsın. O hem ailesi adına üzgün, hem de senin adına üzgün ve korkuları vardır, bir de askerlik psikolojisi de cabası...

Allah yardımcınız olsun diyor ve tüm askerlerimizi Rab korusun hepsine hayırlı teskereler almayı nasip eylesin diyorum.

belki takıcak bir şey yok gibi gözüküyo ama öyle değil. askere gitmeden önce imrenilen bi çifttik şimdi bu durumda olmamız nerdeyse ayrılma noktasındayız 3 senenin hatrı var onca güzel anımız var. 10 günü geçti arayıp sormuyo iyi misin bile demiyo. aradığı zaman da ne dediğini bilmiyo ben sabredemiyorum ailesi değil düşündüğüm ama evlenceğim adamın beni merak etmesini arayıp sormasını 2 güzel kelime kullanmasını bana güvenmesini istiyorum hiç birisini görmüyorum geldiğinde bi problem yaşadığımızda da mı böyle olacak diyorum bu olanlar kafamı allakk bullak etti inanın kötüyüm:18:

belki takıcak bir şey yok gibi gözüküyo ama öyle değil. askere gitmeden önce imrenilen bi çifttik şimdi bu durumda olmamız nerdeyse ayrılma noktasındayız 3 senenin hatrı var onca güzel anımız var. 10 günü geçti arayıp sormuyo iyi misin bile demiyo. aradığı zaman da ne dediğini bilmiyo ben sabredemiyorum ailesi değil düşündüğüm ama evlenceğim adamın beni merak etmesini arayıp sormasını 2 güzel kelime kullanmasını bana güvenmesini istiyorum hiç birisini görmüyorum geldiğinde bi problem yaşadığımızda da mı böyle olacak diyorum bu olanlar kafamı allakk bullak etti inanın kötüyüm:18:

cnm sen ona destek olmalısın şuanda.aradıgında bıraz moral ver ona.sende üzülürsen nereye kadar gider bu ilişki.destek olmalısın ona.sen destek olki oda anlasın ne oluyo ne bitiyo.mantıklı düşünmesi imkansız çünkü mantığın bittği yerde o şuanda.şuan herşey sende bitiyo.sen çaba harcamalısın o gelene kdar.eğer seviyosan ve kaybetmek istemiyosan görme şuan bazı şeyleri.ve ona destek ol.üzülme ve üzmee.lütfen kendini toparla ve olgun biri gibi davran.kimse sizi yıldıramaz bunu unutma.kendine güven ilişkine güven ve dik dur.sen sevdiğin adamla olucaksın daima.bunun olmaması için bi sebep yok.bu kadar küçücük bişey yıldıramaz sizi.sen diyosun 3 senenin hatrı var diye.bumu yok edicek 3 senenin hatrını ha? daha mantıklı düşün ve toparla kendini cnm.

cnm sen ona destek olmalısın şuanda.aradıgında bıraz moral ver ona.sende üzülürsen nereye kadar gider bu ilişki.destek olmalısın ona.sen destek olki oda anlasın ne oluyo ne bitiyo.mantıklı düşünmesi imkansız çünkü mantığın bittği yerde o şuanda.şuan herşey sende bitiyo.sen çaba harcamalısın o gelene kdar.eğer seviyosan ve kaybetmek istemiyosan görme şuan bazı şeyleri.ve ona destek ol.üzülme ve üzmee.lütfen kendini toparla ve olgun biri gibi davran.kimse sizi yıldıramaz bunu unutma.kendine güven ilişkine güven ve dik dur.sen sevdiğin adamla olucaksın daima.bunun olmaması için bi sebep yok.bu kadar küçücük bişey yıldıramaz sizi.sen diyosun 3 senenin hatrı var diye.bumu yok edicek 3 senenin hatrını ha? daha mantıklı düşün ve toparla kendini cnm.
teşekkür ederim canım o gelene kadar daha güçlü olmam gerekiyor elimden geldiğince sabırlı olmaya çalışıyorum o gelince her şey yoluna girer diye düşünüyorum elimden geldiğince olumlu olmaya çalışıyorum ki kendimi yıpratmayayım.

bole ol canım daha guclu gorun kendını her zaman kurtar ben de sana demek ıstedım ama umarım duzelırsınız canım kendını uzme

Geri