gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

kızlar neden babaya düşkündür

Konu, 'Anket : 100 kişiye sorduk' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

babalar neden kızar anneler neden kızar öncelikle annenizemi düşkünsünüz yoksa babanızamı?kız cocukları sizce babaya neden daha düşkündür ?

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: kızlar neden babaya düşkündür
    Psikolojik olarak çocuklar büyürken karşılaştıkları ilk karşı cins figürleri anneler ve babalardır. Kızlar için baba ilk karşı cinsdir ve keşfi onunla başlar. Erkek için de annedir. 3-6 yaş arası Fallik Dönem olarak geçer, psikoseksüel gelişimin en önemli bölümü bu zamanda oluşur. Oğlan çocuğu annesini kıskanır (Oedipus kompleksi), kız çocuğu da babasını kıskanır (Electra Kompleksi).

[Sigmund Freud, Yunan Mitolojisindeki Oedipus karakterinden esinlenerek bu karmaşaya Oedipus kompleksi demiş. Kendi annesine aşık olarak evlenen ve babasını öldüren bir karakter (bilmeden). ]

İşte bu Fallik dönem psikoseksüel açıdan çok önemlidir, çocuklar cinsel kimliklerini ve diğer cinsten ayrı taraflarını keşfederler ve tanıdıkları ilk karşı cinsi hemcinsinden kıskanırlar. Bazen bu görülmeyen bir sahiplenme olur, bazen çok belirgin bir karmaşa yaşanabilir.

Psikoanalitikte bu şekilde açıklanır anne-baba düşkünlüğü. Bundan yola çıkarak kız çocuğunun babaya düşkünlüğü bu şekilde açıklanıyor bazı bilim adamları tarafından.

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bir şey anladıysam arap oluyım bide bizim dilimize çevirsen

4. neyini anlamadın ?

neyini anlamadın ? Forum Okuru

şöyle oluyor ki çiçeem
    ilk çocukluk yıllarında çocuk için cinsel çekim hissettiği kişi ve eş figürü karşı cinsteki ebeveyndir .
    yani bu durumda baba kızın erkeğidir ve onunla evlenmek ister

5. tna

tna Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    ben babama düşkünüm çünkü büyük bi sabır var onda ve çok anlayışlı. bişeyimizi eksik edecek diye korkar sanki, öyle ilgilidir (nazar boncuğu pleasee, böyle bi smile istiyorumm:). annesizliği hiç yaşatmıyor onu çok seviyorum herkesin babası kendine iyi ama benimki bi başka iyi:):)

kızlar neden babaya düşkündür konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Babalar kızları,kızları babaları hakkında ne düşünür?

Babalar kızları,kızları babaları hakkında ne düşünür?

0 yaşında Baba : Ne kadar da güzel. Şimdi bu küçücük şey benim kızım mı? Gözleri de bana ne kadar çok benziyor. Kızı : Bu gözlerini benden hiç ayırmayan adam babam olsa gerek. 5 yaşında Baba : Prensesim benim, güzel kızım. Söyle bakalım baban sana ne alsın? Kızı : En çok babamı seviyorum.Babam, niye annemle uyuyor?Hep benimle uyusun, başkasını sevmesin. 10 yaşında Baba : Gittikçe...
  2. Babalar ve Kızları...

Babalar ve Kızları...

0 yaşında Baba : Ne kadar da güzel. Şimdi bu küçücük şey benim kızım mı? Gözleri de bana ne kadar çok benziyor. Kızı : Bu gözlerini benden hiç ayırmayan adam babam olsa gerek. 5 yaşında Baba : Prensesim benim, güzel kızım. Söyle bakalım baban sana ne alsın? Kızı : En çok babamı seviyorum. Babam, niye annemle uyuyor? Hep benimle uyusun, başkasını sevmesin. 10 yaşında Baba :...
  3. Babasının Kızı

Babasının Kızı

Güzel oyuncu Nehir Erdoğan babasına çok benizyormuş...... NEHİR ERDOĞAN'IN ZOR ANLARI ÜNİVERSİTEYİ BİTİRDİĞİ YIL BABASINI KAYBEDEN VE NEHİR ERDOĞAN, GÜÇLÜ DURMAYA ÇALIŞIRKEN GERÇEKLERİ KABUL ETMEMENİN YANLIŞLIĞINA DEĞİNDİ. Filiz Akın'ın Habertürk'teki programına konuk olan Erdoğan, 'Karakter olarak da fizik olarak da babama çok benzerim. Daha güçlü bir duruşum vardır. Daha içimde yaşarım,...
  4. Tatlıya Neden Düşkünüz?

Tatlıya Neden Düşkünüz?

tatlıya neden düşkünüz, sebepleri, nedenleri, sonuçları, ilmi açıklamalar, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Canımız sıkılsa,keyfimiz kaçsa,sinirlensek hemen tatlı bir şeyler ararız yemek için.. Neden böyle olur,merak ettiniz mi hiç? SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr. Aliye Özenoğlu...
  5. Babalar ve kızları...

Babalar ve kızları...

BABALAR VE KIZLARI 0 yaşında Baba : Ne kadar da güzel. Şimdi bu küçücük şey benim kızım mı? Gözleri de bana ne kadar çok benziyor. Kızı : Bu gözlerini benden hiç ayırmayan adam babam olsa gerek. 5 yaşında Baba : Prensesim benim, güzel kızım. Söyle bakalım baban sana ne alsın? Kızı : En çok babamı seviyorum. Babam, niye annemle uyuyor? Hep benimle uyusun, başkasını sevmesin. 10...

Sayfayı Paylaş