gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kızlar Panik Atak Unutkanlık Yaparmı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar panik atak hastalığı hakkında sizden daha öncede bilgi almıştım şimdi ise yine bir bilgiye ihtiyacım var acaba Panik Atak Unutkanlık Yaparmı? Benim annem panik atak ve bu günlerde hep birşeyleri unutuyor:S

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Panik Atak Belirtileri

Panik Atak ve Unutkanlık

Panikatak, başta "Panik Bozukluk" olmak üzere, birçok psikiyatrik bozuklukta ve bazı fiziksel hastalıklarda
    (Tiroid bezinin aşırı çalışması, kan şekeri düşüklükleri, enfeksiyon hastalıkları, kansızlık gibi...)
    görülebilen; beklenmedik bir anda, herhangi bir yerde ortaya çıkan; yoğun kaygı,
    bunaltı, korku karışımı bir nöbettir.

Panik atakta Dalgınlık,unutkanlık,okuduklarını anlayamama vardır.Uykuya dalamama,sık sık uyanma, sabahları ya erkenden sıkıntıyla uyanma, ya da kalkmak istememe,dinlenmemiş olarak uyanma söz konusudur.İştah azalıp,kilo verilebilir.Bazı depresyonlular sıkıntısını yiyerek gidermeye çalışır ve kilo artışı olur. Genç kızlarda kilo ve estetik takıntıları baş gösterir.Cinsel isteksizlik olur.Erkeklerde sertleşememe,bazen erken boşalmalar ortaya çıkar.Yeni birine aşık olma ve sürekli onu takıntı haline getirme hali olabilir.Aşırı sinirlilik,sabırsızlık, tahammülsüzlük ve her şeye karşı isteksizlik ortaya çıkar.Sigara ve alkol kullanımı artabilir.Kişi bir yere gitmek istemez.Canı istemez ve anlamsız gelir.Oysa panik ataklı insan dışarıda başıma bir şey gelebilir diye dışarı çıkmaktan korkar.Yada yanına birisini alarak çıkabilir.Oysa depresyonlu birisine ısrar etseniz,cazip tekliflerde sunsanız sıkılır,çıkmak istemez.Depresyonlu hasta işe gitmek istemez,sorumlulukları ağır gelir.Gençler okulda başarısız ve uyumsuz hale gelirler.Ev hanımları çocuklarına bakamaz ve onlara sert davranır hale gelir.Ciddi aile kavgaları başlar.Korku ve kaygılar,aşırı titizlik ve takıntılar baş gösterir.Yorgunluktan dolayı küçük bir iş dahi kişinin gözünde büyür ve çok çabuk yorulur.Zaman zaman "yaşamın hiçbir anlamı yok.Ölsem hem ben hem de her kes kurtulur"şeklinde düşünceler olur.Panikataklı insan ise yaşama çok bağlı ve ölümden korkmaktadır.Depresyonlu kişi için ölüm sıradan ve sıcaktır.Halbuki panikatakta ölüm soğuk ve ürkütücüdür.Cenaze arabası görülünce kişi kötü olur.Ölüm haberleri çok rahatsızlık verir.Yakınlarının cenazesine gidemeyen çok panikataklı vardır.

Kızlar Panik Atak Unutkanlık Yaparmı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. panik atak!

panik atak!

Endişe hali, tanımlanması zor olan davranış modelleri sergiler. Kaygı (Anksiyete), herkes tarafından yaşanan bir durumdur. Genelde korkuya benzer; ama sözgelimi saldırgan bir hayvanın yarattığı korkudan farklı olarak kaygıda bir korku nesnesi yoktur. Panik atak (panik bozukluk), günlük yaşamda sık karşılaşılan karmaşık bir kaygı türüdür. Bu durumdaki kişiler, birden başlayan ağır panik...
  2. Hamilelik ve Panik Atak

Hamilelik ve Panik Atak

gebelikte panik atak hamilelikte panik atak ve hamilelik hamilelikte tedavisi gebelikte tedavisi Kadınlar fiziksel özelliklerinden dolayı duygusal anlamda daha duyarlı, korkulara ve hastalıklara karşı daha dirençsizdirler. Bir de günümüz koşullarının eklenmesi, kadınlarda bazı psikolojik rahatsızlıklara neden olmaktadır. Bu rahatsızlıklardan en çok karşılaşılanı panik ataktır. Özellikle...
  3. panik atak ve hamilelik

panik atak ve hamilelik

merabalar herkeze ben iki aylık hamileyim ve panik atak hastasıyım bebeğimi çok istiyorum ama gerçekten kötü günler yaşıyorum benim gibi olan biri varsa lütfen bana yazsın lütfen morale çok ihtiyacım var şimdiden teşekkürler
  4. Kızlar Panik Atak İlaçsız Nasıl Tedavi Edilir

Kızlar Panik Atak İlaçsız Nasıl Tedavi Edilir

Panik Atak İlaçsız Nasıl Tedavi Edilir bu konuda bir fikriniz yada öneriniz var mı acaba? Lütfen Panik Atak İlaçsız Nasıl Tedavi Edilir bana yazın.
  5. Kızlar Panik Atak Şikayetleri  nelerdir

Kızlar Panik Atak Şikayetleri nelerdir

Panik Atak Şikayetleri nelerdir aranızda panik atak hastalığıyla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlarım varsa bana bilgi versin lütfen!

Sayfayı Paylaş