gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kızlar Yunanistanın Dili Nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merak ettim bu yunanlar hangi dili konuşuyor, evet hemen komşu ülkemiz olan Yunanistanın Dilini merak ediyorum aranızda Yunanistanın Dili Nedir bilen varsa yazsın lütfen:)

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yunanistanın Dili Yunanistanın Dili Nedir

Ülkenin resmi dili Yunancadır. Yunanca (Ελληνικά - Elinika) 3000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Hint-Avrupa dil ailesine aittir. Antik Yunanca Klâsik Yunan uygarlığının dili olarak kullanılmıştır. Modern Yunanca Antik Yunanca'dan oldukça farklı olmakla beraber köken olarak ona dayanır. Yunanca, Yunan Alfabesi kullanılarak yazılır.Türkçe'de batı trakya bölgesinde azınlık dili olarak konuşulmaktadır.

Yunanlar'ın uzun yıllar farklı milletlerin hâkimiyeti altında kalmaları ya da başka milletleri yönetmesinden dolayı, dilleri bu kültürlerle büyük ölçüde etkileşime girmiştir. Yunanca birçok kelime alıp verdiği gibi, etkileşimlerden yeni lehçeler bile doğmuştur

Kızlar Yunanistanın Dili Nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dile benden ne dilersen

Dile benden ne dilersen

Kadının biri Maldivlerde bir kumsalda yürürken ayağı eski bir lambaya takılmış, kadın lambayı kumların içinden çıkarmış, ovalamış lambayı. Lambadan cin çıkmış. Kadın hemen Üç hakkım var değil mi? diye sormuş. Tamam, tamam. Beni lambadan kurtardın vs vs vs. .. ama yüksek enflasyon, iç piyasadaki daralma , üçüncü dünya ülkelerindeki düşük maaş oranları ve Güney Asya'daki Tsunami...
  2. Yunanistandan Manzaralar

Yunanistandan Manzaralar

yunanistanın yöresel oyunları yunanistandan manzaralar yunanistan manzaraları yunanistandan görüntüler yunanistanın yöresel kıyafetleri
  3. Dil Nedir ?

Dil Nedir ?

dil nedir kısaca dil nedir, nasıl kullanılır, nasıl oluşmuştur, kimler kullanabilir merak edenler için yazımıza buyrun arkadaşlar. Dilin özellikleri Çok geniş anlamıyla dil, düşünce, duygu ve güdüleri, doğrudan doğruya ya da dolaylı olarak bildirmeye yarayan herhangi bir anlatım aracıdır. Bu tanım bütün canlıların kendi aralarındaki bildirişimlerle ilgili işaret sistemlerini...
  4. meksikanın dili nedir kızlar

meksikanın dili nedir kızlar

ya bu meksika var hani ülke olan bu meksika resmi olarak hangi dili kullanıyor meksikanyaca mı nedir allaşkına bak merak ettim şimdi :D:D
  5. Yunanistanın Matematiksel Konumu Nedir biliyor musunuz

Yunanistanın Matematiksel Konumu Nedir biliyor musunuz

Arkadaşlar bir sorum olacak aranızda inş bu sorumun cevabını bilen vardır diye umuyorum ve Yunanistanın Matematiksel Konumu Nedir diye soruyorum bunu bilen varsa cevabı yazsın bekliyorum.

Sayfayı Paylaş