gebe
  1. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Kızlar Yurtdışı İşlemleri İçin Acil Yardıma İhtiyacım Var

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında aSqimSin tarafından paylaşıldı.

Kızlar bir arkadaşımın Almanya'ya gitmesi lazım. Akraba ziyareti için.. Şimdi konuştuk konuyu. İkimizde internetten baktık birşeyler ama hiç birşey anlamadık :D Alman konsolosluğuna falan gidecekmişiz galiba ama ilk önce hangisine gideceğiz? Gitmeden yapılması gerekenler var mı? Varsa neler? Bunları bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim. Bu arada arkadaşımın pasaportu da yok :D

Eminim burda bilen melekler vardır. O yüzden ilk size danışayım dedim kızlar. Yorumlarınızı bekliyorum.
    Şimdiden tüm yorumlar için teşekkür ederim :)

Son düzenleme: 19 Ekim 2009
  2. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Canım pek prosüdürleri bilmiyorum ama eğer ki pasaportu yoksa.. ilk iş emniyetten kendine bir türk pasoportu almaktır... yani en azınan en başta yapılacak işlemler arasın da bu geliyor..
    Bir ikinciside şu; hangi sebeble gitmeyi planlıyor ?? Öğrenci turist akraba ziyareti.. bunlarıda belirtirsen canım sana daha çok yardım edebileceklerdir melekler...

Ben almanyaya çıkış yaptım ama kapıda vize aldım :D kendi pasportum kapıa vize almaya müsait...

3. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Akraba ziyareti olarak gidecek canım. Dur konuya da yazayım.

4. nurdan_

nurdan_ Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu konuyu bu akşam öğrenip yarın sabah ilk işim sana yazmak olucak canım merak etme sen

ben araştırmaya başladım haber bekle

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Ekim 2009
  5. nurdan_

nurdan_ Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    koştum öğrendim geldim canım bu iş biraz çatafatlı baştan söylim istanbulda taksimde THE MARMARA OTELİNİN ARKASINDA ÇİN RESTUARANT ININ ALTINDA YADA ÜSTÜNDE CADDE ÜZERİNDEKİ almanya konsolosluğuna gidiceksin oradan önce vize alıcaksın panolarda olması lazım mış iş için ziyaret için şeçenekler varmış eğer onlşar yoksa orda danışmanlara sorucakmışsın.almanyada hangi akraban oturuyor ise o kişinin almayada bağlı olduğu olduğu polis merkezine gidip senin adına davetiye çıkartması lazım

ve sizden istenen evraklar şunlar olucak:
    üzerinize kayıtlı ev araba banka hesap cüzdanı dökümü
    ssklı çalışıyor isen ilk giriş kartın
    iş yerinden beyanneme sehatinin işine engel olmadına dair ve işten ayrılmadını belirten yazı ve
    maaş bodrosu
    bunları yaptıktan sonra sizi yine almanya konsolosluğundan ne yapmanız gerektini söylüceklermiş canım umarım yardımcı olabilmişimdir

6. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten öyle güzel anlatmışsın ki çok iyi anladım canım. yupis
    Çok teşekkür ederim uğraştığın için. :kiss:
    Yarın arkadaşıma bu yazını yollarım birlikte gider bakarız artık. Çok sevinecek :)
    :kiss:

7. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Bildigim kadariyla once pasaport cikaracak,sonra vize alacak ve sigorta olmasi gerekiyor eger sigortasi yoksa saglik sigortasi bunun icin bankaya para yataracak belli bir miktar,Almanya daki akrabalari davetiye gonderecekler vs...biraz zor bir is,cok ugrasmak gerekli.Arkadasimiz da ayrintilari yazmis.

8. nurdan_

nurdan_ Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    talıldığın bir yer olursa sen yaz ban bakarım yine olurmu canım

9. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam kızlar teşekkür ederim. Takıldığımız bi aşamada tekrar buraya yazacağım.

Kızlar Yurtdışı İşlemleri İçin Acil Yardıma İhtiyacım Var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bi bakar mısınız kızlar yardıma ihtiyacım var....

Bi bakar mısınız kızlar yardıma ihtiyacım var....

Merhaba melekler.Ben yaklaşık 11 haftalık hamileyim.:baby:Şimdiye kadar hafif bel ağrılarım dışında bişey olmamıştı ama bu gün çok fena bi ağrım var.Adet sancısı gibi bu ama biraz daha hafifi bi de iç çamaşırımda bazı lekerler var.Kırmızı deil ama sarımsı lekeler.Açıkçası korkuyorum doktora gitmeye.Bebeğime bişey olmuştur diye.Ama olağan bişey olabilir mi bilemiyorum da.Bu konuda tecrübeli...
  2. Yardıma ihtiyacım var!

Yardıma ihtiyacım var!

Sevgili Melekler, ben Aslı.Benim saçımla ilgili sorunum saçlarımın bir türlü uzamaması. Eylülden beri kestirmedim ve saçım en fazla 5 cm. falan uzamıştır. Galiba saçımın uzamaması yanlış beslenmeden oluyor. Saçıma uygulayacağım pratik bilgilere ihtiyacım var... Lütfen yardım edin. Ayrıca saçlarım çok kabarıyor, kıvırcık saçlarıma bir şekil veremiyorum, bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.
  3. kızlar acil fikrinize ihtiyacım var

kızlar acil fikrinize ihtiyacım var

ben yaklaşık bir aydır haftada bir gün falan kaşıntı yaşıyodum son bir haftada bu sıklaştı gece gündüz mahvetti beni tahriş oldu falan.çalıştığımdan dolayı doktora gidemedim.eczaneden trosyd krem aldım ve sürmeye başladım ayrıca da anestol diye kaşıntıyı azaltan bi krem aldım kullanıyorum.ama benim şu günler yumurtlama günlerim.acaba spermlere zarar veriyomudur bu kremler.birde mantar...
  4. yardıma ihtiyacım var hem de acil!

yardıma ihtiyacım var hem de acil!

selamlar hayırlı geceler 2 gündür makatımda bi ağrı var karnımda da sancı genelde akşamları oluyor,başım filan dönüyo önüm kararıyo sancı girdiği zaman ara ara oluyo ama dayanılmaz oluyo büyük abdesti yaparken de zorlanıyorum internette aradım ama bulamadım ikisini beraber hem makat ağrısı hem karın sancısını size sormak istedim ne yaparsam ne yersem iyi gelir nasıl geçer bi bileniniz var mı?
  5. acil yardıma ihtiyacım  var

acil yardıma ihtiyacım var

erkek arkadaşımla korunmasız birlikte olduk. ancak içime boşalmadığını ve zevk suyunun bile gelmediğini söylüyor. ben yine de yaklaşık bir saat içinde ertesi gün hapı aldım çünkü adetim başladığından itibaren tam 10. gündü,yani en tehlikeli zamandı. hamile olma ihtimalim var mı? lütfen yardım edin

Sayfayı Paylaş