gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

kızlarının saçlarını okşamayan,sevdiğini söylemeye cesareti olmayan babalar için

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

babaya söylenecek güzel sözler kızlara karşı sözler babalara söylenen güzel kızlara söylenen babaya
    Bu yazı kızlarına sarılıp öpmeyen,saçlarını okşamayan,uzaktan seven ve sevdiğini bile söylemeye cesareti olmayan babalar için yazıldı.Ve de onların sevgi dilencisi haline gelen kızları için! Karşımda oturuyor yirmisekiz yaşındaki kız.Kocaman mavi gözleri var.Bakışları yumuşak ve hüzünlü.Tutunuş adlı romanımdan çok etkilenmiş.Romanı konuştuk bir süre.Sonra hayatı.Bu ülkede yaşamak zorunda olan kadınların hayatlarını özellikle.Bir ara söz benim geçenlerde Radyo 24 de yaptığım programa geldi.Babalarından sevgi alamayan kızların büyüdüklerinde nasıl birer sevgi dilencisi olduklarına değinmiştim radyoda.
    "Sizi" dedi "Kızınızla görmüştüm bir kafede.Aranızda müthiş bir bağ olduğu hemen belli oluyor.Saçlarını öpmüştünüz.Yanağını,alnını,burnunu.Ve sonra sarıp sarmalamıştınız küçük kızınızı.Ve o sevgi dolu bakışlar...Arkadaşınız gibi kızınız.Ne mutlu ona.Biliyor musunuz,o sizi gördüğüm için gece saatlerce ağladım,babamı ve hayatımı düşünerek."
    Fazla beklemedi tuzlu su.Gözlerini ıslatıp yuvarlanıp gitti yanağından aşağıya.
    Ve sonra devam etti yaralı kız;
    "Bu yüzden sevgi dilencisi olup çıktım Halim Bey.Babam dokunmadı bana, saçlarımı okşamadı,sevdiğini söylemedi gözlerimin içine bakarak ve ben hep bunu aradım erkeklerde.Peki ne oldu diye soracaksınız değil mi?Bir gram sevgi kırıntısına ihtiyacım vardı.Erkekler onu verir gibi yaptılar ve tepe tepe kullandılar duygularımı, tenimi"
    Daha fazla konuşamadı.
    Ama ben devam edeyim.
    Uzaktan seven babalar!Bugün kızlarınızı kucaklayın.Öpün.Sarılın.Bağrınıza basın. Onlara sevdiğinizi söyleyin.Kızlar ,siz de babalarınız için yapın aynısını.
    Ve son söz yine babalara;
    Bunu yapın ki,kızlarınız büyüdüğünde sevgi dilencisi haline gelmesin!Yapın ki,insan kılıklı pisliklerin elinde oyuncak olmasın kızlarınız!
    Kıymayın kızlarınıza!

(alıntı)

kızlarının saçlarını okşamayan,sevdiğini söylemeye cesareti olmayan babalar için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kız arkadaşı olmayanların cevapları :)

Kız arkadaşı olmayanların cevapları :)

kiz arkadasin yok mu? -cumaya gitti, gelecek. -kiz arkadasin yok mu? -yok mu" derken bir alay mi sezdim yoksa bana mi oyle geldi? -yok canim ne munasebet! -yikil karsimdan! -emredersin abi! -kız arkadaşın yok mu? -olsa dükkan senin. - kız arkadaşın yok mu - ne para, ne araba, ne de manita... alem duysun boyle aski bu alemde kral carsi... - kız arkadasın yok mu? - dur...
  2. Benim Olmayan Sevdiğime

Benim Olmayan Sevdiğime

Bir beni sevmek mi zor geldi sana; Sen ki? kaç yangından çıkmış yaralı bir yürek! ne acılar görmüş gözlerin kaç kere ağlamış sebepsiz kuytularda. Bir bana ağlamak mı zor geldi sana. İsyanlar ki ; yüreğinin kişiliği asi senin bir benim için mi karşı çıkamadın hayata. Korkmazdın hiç bir şeyden korkaklığı kendine yakıştırmazdın da bir beni sevmekten mi korktu yüreğin. Neydi beni sende...
  3. Babasının Kızı

Babasının Kızı

Güzel oyuncu Nehir Erdoğan babasına çok benizyormuş...... NEHİR ERDOĞAN'IN ZOR ANLARI ÜNİVERSİTEYİ BİTİRDİĞİ YIL BABASINI KAYBEDEN VE NEHİR ERDOĞAN, GÜÇLÜ DURMAYA ÇALIŞIRKEN GERÇEKLERİ KABUL ETMEMENİN YANLIŞLIĞINA DEĞİNDİ. Filiz Akın'ın Habertürk'teki programına konuk olan Erdoğan, 'Karakter olarak da fizik olarak da babama çok benzerim. Daha güçlü bir duruşum vardır. Daha içimde yaşarım,...
  4. Sevdiklerinize Sevginizi söylemeyi ihmal etmeyin Zmn gecio...

Sevdiklerinize Sevginizi söylemeyi ihmal etmeyin Zmn gecio...

http://home.tiscali.nl/annejan/swf/timeline.swf
  5. 2014 Genç Kızlar İçin Saç Modelleri

2014 Genç Kızlar İçin Saç Modelleri

2014 genç kız saç kesim modelleri, 2014 genç kız saçları, genç kızlar için saç modelleri Saçlar bir bayanın en değerli ve önemli bir envi aksesuarı gibidir. Genç kızlar günümüz de farklı renk ve kesim örnekleri olan saç modellerini tercih ediyorlar. Sizler için hem günlük genç kız saç modellerini hemde özel günler de tercih edebileceğiniz yaşınıza uygun saç modellerini paylaşıyoruz....

Sayfayı Paylaş