gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Klavye Klozet Kadar Kirli!

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Yapılan araştırmalarla bilgisayar klavyelerinde klozetteki kadar bakteri bulunduğu belirlendi! Uzmanlar, bilgisayar klavyelerinde bulunan milyonlarca bakterinin kullanıcılarda ishal, kusma ve benzeri pek çok rahatsızlığa yol açabildiğine dikkat çekti. İngiliz bilim adamlarının yaptığı ve "Which?" adlı dergide yayımlanan araştırma sonuçları, klavyelerdeki bakterilerin arasında, koli basili ve enfeksiyonlara yol açan "Staphylococcus aureus" bakterilerinin de bulunduğunu gösterdi. 33 ayrı klavyeyi inceleyen bilim adamları, klavyelerin üzerindeki bakterilerle klozet ve tuvaletlerin kapı kollarında bulunan bakterileri karşılaştırdı. Uzmanlar, araştırmada kullanılan bir klavyede, bir klozettekinden 5 kat fazla bakteri bulunduğunu, kirliliğin, kabul edilebilir düzeyin 150 kat üstünde olduğunu belirtti. Bilim adamları, klavyelerde bakteri üremesinin en önemli sebebinin, kullanıcıların bilgisayar başında yemek yemesi olduğunu kaydetti ve dökülen kırıntıların bakterilerin üremesine yol açtığını ifade etti. Kullanıcıların kişisel temizliğe dikkat etmemesinin kirliliğe neden olduğunu bildirildi.
    kaynak:ailem.com

Klavye Klozet Kadar Kirli! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kirli torbaları

kirli torbaları

Kirli torbaları Kirlileri doldurmak için büyük torbalar dikin. Bunları kumaştan ya da elyaftan yapabilirsiniz. 2 kare parçayı üç kenarından dikin. Torbanın etrafını çevreleyecek uzunlukta, 15 cm eninde bir şerit kesin. şeridi alt ve üst kenarından dikin. Şeritin içinden kurdeleyi geçirin , büzerek, kapatın.
  2. Işıklı Klozetler

Işıklı Klozetler

Bu klozetler banyonuza renk katacak... İçine yerleştirilen ışık sistemiyle özellikle gece yandığı zaman loş görünümüyle banyonuza hava katacaktır.Sizlerde banyonuzda bulunan klozetinizi bunlarla değiştirerek hoş bir görünüm sağlayabilrisiniz.Üstelik renk şeçimiylede banyonuzla uyum sağlayacaktır.
  3. KLozet Örtüsü

KLozet Örtüsü

Hanımlar çok güzel bir örnek buldum klozet takımı :) Tutturdum anne aynısından isterim annemi bilen bilir çok acayip hatundur verdiği tek cevap :) - Sık bitarafını oturda ör :D:D hahaha Of anne ya ben onu yapamam dediğimde ise ; evlenirken evleniyorsun ama .. diip lafı ağzıma tıktı :) ee işbaşa düştü bende oturdum öreyim dedim daha yeni başladım örneye o klozet kapagı bitmek üzere:)...
  4. Klavye Tuşlarının Ömrü Ne Kadardır?

Klavye Tuşlarının Ömrü Ne Kadardır?

klavye tuşlarının ömrü, ne kadardır, uzun mudur, bozulma süresi, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Her gün internette gezinirken ne kadar çok tuşlara bastığımızı bir düşünsenize...Nedir bizlerin parmaklarımızdan çektiği bu klavyelerin?Acaba en fazla ne kadar dayanabilirler bize? Bir klavye tuşuna verilen ortalama ömür 10,000,000 (on milyon)...

Sayfayı Paylaş