gebe
  1. breeze78

breeze78 Forum Okuru

Koca çalışmıyor ise tedbir nafakası nı kim ödeyecek?

Konu, 'Kadın ve Hukuk' kısmında breeze78 tarafından paylaşıldı.

Merhaba, 9 yıldır evliyiz ve banada çocuklarımada ağır ihmal, söz konusu.Örneğin işsiz olmasına rağmen eve gece yarıları geliyor,ne çocuklarla nede benimle ilgilenmiyor .Üstüne üstlük bir de 9 yıldır sigortasız ,en verimli dönemlerini 30-40 yaşları arasını kırahathanelerde gece yarılarına kadar oturarak geçirdi , şimdi de boşa geçen zamanı yüzünden iş bulamıyor.Boşanmaya bile param yok,şçocuklar sebebi ile bende iş bulamıyorum , daha doğrusu iki çocuğum iş görüşmelerinde elenmeme yol açıyor .ancak öğrendimki boşanmadan aile mahkemesine baş vurup tedbir nafakası talep edebilirmişim.Anlayamadığım bu adam işsiz ve bunu resmi olarak da kanıtlar.Kim ödeyecek bu nafakayı ? Adamın para kazanmadığını ben zaten biliyorum kimden neyi talep edicem? Boşanma davasını onunda ödeyecek durumu yok sefillik içinde sürdürüyoruz bu saçma sapan evliliği.Ne yapmalıyım ?

Koca çalışmıyor ise tedbir nafakası nı kim ödeyecek? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eşini Kürtaja Zorlayan Koca Tazminat Ödeyecek

Eşini Kürtaja Zorlayan Koca Tazminat Ödeyecek

Eşini Kürtaja Zorlayan Koca Tazminat Ödeyecek Yargıtay, karısını kürtaja zorlayan ve sonra da boşanma davası açan kocanın tazminat ödemesi gerektiğine hükmetti. Yeni Medeni Kanun hükümlerine göre verilen bu ilginç karar, benzer davalarda ‘örnek’ oluşturacak. Davaya konu olay şöyle gelişti: İstanbul’da yaşayan A.T. adlı koca, hamile kalan eşinin doğum yapmasını istemedi ve bebeğin kürtajla...
  2. TEDBİR NAFAKASI hakkında bilmek istedikleriniz

TEDBİR NAFAKASI hakkında bilmek istedikleriniz

tedbir nafakası tedbir nafakasi nafakasının şartları nafakasının icrası nafakası nedir TEDBİR NAFAKASI A)Boşanma davasından önceki tedbir nafakası,ü Eş ve Reşit olmayan çocuklar yararına hükmedilecek tedbir nafakasıdır. - Bağımsız bir dava olarak açılır. Başvurma harcı dışında ,yıllık nafaka bedeli(talebi) üzerinde nisbi harç alınır. Esas defterine kaydı yapılır. Nisbi Avukatlık ücretine...
  3. Koca çalışmıyor ise tedbir nafakası ödemesi gerekir mi?

Koca çalışmıyor ise tedbir nafakası ödemesi gerekir mi?

Merhaba Ben üç yıl evli kaldım çocuk yok ve iki yıldır da boşanmaya çalışıyorum.Davayı kaybettim ve halen boşanamadım tabi bu süreçte Tedbir nafakasını sürekli ödedim.Son 5 aylık ödenen Tedbir nafakasında ise işsizdim.İşsizken tedbir nafakası ödenmesi mecburi midir, eğer böyle bir mecburiyet yoksa ödenen son 5 aylık nafakayı geri alma hakkım varmıdır?
  4. TEDBİR NAFAKASI ve BOŞANMA/AYRILIK DAVALARI

TEDBİR NAFAKASI ve BOŞANMA/AYRILIK DAVALARI

Boşanma veya ayrılık davası açılınca hâkim, davanın devamı süresince gerekli olan, özellikle eşlerin barınmasına, geçimine, eşlerin mallarının yönetimine ve çocukların bakım ve korunmasına ilişkin geçici önlemleri re'sen alır. Boşanma davası devam ederken hâkim gerekli olan, özellikle eşlerin barınmasına, geçimine, eşlerin mallarının yönetimine ve çocukların bakım ve korunmasına ilişkin...
  5. Boşanma davası devam ederken karar verilen tedbir nafakası nedir ?

Boşanma davası devam ederken karar verilen tedbir nafakası nedir ?

çocuk için tedbir nafakası, nafaka, sosyal ekonomik durum araştırması, tedbir nafakası nedir,tedbir nafakasının arttırılması nasıl olur, tedbir nafakasının kaldırılması nasıl olur, Ailenin geçimini sağlamayan eş için hakimin alacağı önlem “tedbir nafakası”dır. Tedbir nafakası isteyen kişide kusur gözetilmez. Bu “tam kusurlu” eşin dahi tedbir nafakası isteyebileceği anlamına gelir. Eşlerden...

Sayfayı Paylaş