Kocanızı eve bağlamak sizin elinizde

Konu, 'Tavsiye Al' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

 1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Kayıt: 18 Ekim 2008
  Mesajlar: 8.881
  Beğeniler: 61

   
  kocayı kendine bağlamak için dua kocayi eve baglama duasi kocayı bağlamak için dua kocanın karısına bağlanması eve Meleklerim kocanızın gözü dışarda mı? O halde kocanızın gözünün dışarıda olmasını engellemek, sizin elinizde. Uzman tavsiyelerine uyarak, kocanızı eve bağlamanız mümkün… İşte evlilik terapistleri ve psikologlardan kocalarını eve sağlamak isteyen kadınlara altın öneriler…Dikkatle okuyunuz hanımlarr:meçhul:

  [​IMG]

  Kocanızı eve bağlamak sizin elinizde

  Evliliğinde aradığı, özlediği sevgi ve şefkati bulamayan erkek, mutluluğu başka bir kadında arayabilir. Kocanızı kaybetmek istemiyorsanız, dırdır etmek yerine onun üzerine titreyin…
  Kocanıza şefkat gösterin
  Araştırmalar, son yıllarda aldatmanın hızla arttığını gösteriyor. Özellikle de erkeklerin daha çok ihanet ettiği düşünülürse, kadınların aldatma paranoyası yaşaması kadar doğal bir şey olamaz. Peki, aldatılmayı nasıl önlersiniz?
  Aldatılan kadın da sorumlu
  Uzmanlar, aldatılanın da aldatan kadar sorumlu olduğu görüşünde birleşiyor. Aslında her ihanetin altında bir neden yatıyor.
  Araştırmalar, karısı tarafından ilgi görmeyen, cinsel açıdan doyuma ulaşamayan, her yaptığı eleştirilen erkeklerin, aldatmaya daha yakın olduğunu gösteriyor. Bu durumda, erkeklerin ihanetini sadece ‘biyolojik özellikleri’ olarak açıklamak da mümkün değil.
  Hormonları ve salgıladıkları adrenalin ile ihanete meyilli olabilirler. Ancak onların başka kadınlara yönelmesinde eşlerinin payı da oldukça büyük. Uzmanlara göre, bir ilişkide doyumsuzluk sorunu varsa, bir taraf kendi özgüvenini kaybetmişse, aksesuar ilişki denilen bir başka ilişki gündeme geliyor.
  Erkek, evlilik içindeki sorunları çözmek yerine, problemleri örtüyor. Öte taraftan dışarıda onu onaylayan, beğenen ve seven biriyle karşılaşabiliyor. Böylece evliliğinde aradığı, özlediği sevgi ve şefkati bulamayan erkek, başka bir kadın aracılığıyla sevildiğini test etmiş oluyor.
  Onunla baş başa kalın
  Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden Doç. Dr. Armağan Samancı, aldatmanın, kadınlarda yüzde 10, erkeklerde ise yüzde 30′lu oranlar çıktığını söylüyor.
  Evlilik terapisti Samancı, “Bir kadının aldatılmasını engellemesi ve kocasını eve bağlaması, biraz da karşısındaki erkek modeline bağlı. Aldatma potansiyeli olan bir erkekle evlenmek, aldatılmayı kabul etmekle eşdeğer. Etkileyici, çabuk bağlanan, çabuk kopabilen, genelde çoğul ilişkileri olan, sosyal olarak iyi bir konumda olan erkeklerin aldatma riski yüksektir. İhanet eden erkekler de bu özellikleri taşır” diyor.
  [​IMG]


  Samancı kadınlara şu önerilerde bulunuyor
  - Kadın, evlendikten sonra da ilişkisini iyi tutmalı. Ülkemizde, evliliğin tüm yükü, kadınların omzunda. Ev işleri, çocuk bakımı derken, kadın bunalıyor. Bir de çalışıyorsa, iyice tükeniyor. Maddi hedefleri yerine getirmek için para biriktirme kaygısı nedeniyle, kadın ilişkiyi boşluyor. Erkek de duygusal olarak boşta kalıyor. Bu uzaklaşmayı başka bir kadın doldurabilir. Kadın, ilişkisine özen göstermeli.
  - İlişkiyi enerjik tutmak çok önemli. Sadece belirli ekonomik hedefleri düşünmeyin. Ev ya da araba almak, para biriktirmek kadar, eğlence ve iyi zaman geçirmek de önemli. Çocukları ailenize bırakın ve haftada bir gün baş başa yemek yiyin. Özel kaçamaklar yapın.
  - Eşinizle aranızdaki uyumsuzlukları fark edin ve bunların derinleşmemesini sağlayın. Örneğin, erkek çok müsrif, kadın tutumlu olabilir. Bu nedenle sık sık çatışmaya girmek yerine, eşinize belirli toleranslar sağlayın.
  Kaynana ile çatışmayın
  Doç. Dr. Armağan Samancı, mutlu evlilik reçetesini ise şu şekilde açıklıyor:
  - Kayınvalideyle çatışmaya girmeyin. Bir erkek için en zor durum, annesi ve karısının kavgasıdır. Bu durum, erkeğin başka bir kadına yönelmesi için zemin hazırlar.
  - Erkek üzerinde aşırı bir yük oluşmamalı. Kadının beklentileri çok yüksek olmamalı. Çünkü omuzlarındaki bu yük, erkeği başka arayışlara itebilir.
  - İlişkiyi gelişigüzelliğine bırakmayın. Hissedilen problemi ortaya koyup, geciktirmeden çözmelisiniz.
  - Evlilik sorunları olan arkadaşlarınızdan uzak durun.
  - Kıskançlıktan mümkün olduğunca kaçının. Erkeği gereksiz kıskançlıklarla bunaltırsanız ihanet kaçınılmaz olabilir.  aşkkelebeği bunu beğendi.
 2. kalem&yaprak

  kalem&yaprak Yeni Üye Kayıt: 27 Ocak 2010
  Mesajlar: 71
  Beğeniler: 0

   
  katılıyorum ne yazık ki kadınlar evlendikten sonra biraz rahatlık salıyor
 3. Huri

  Huri Yeni Üye Kayıt: 28 Ocak 2010
  Mesajlar: 86
  Beğeniler: 0

   
  bence de bizim elimizde hatta %100 katılıyorum
 4. çatlak

  çatlak Yeni Üye Kayıt: 29 Ekim 2009
  Mesajlar: 1.231
  Beğeniler: 7

   


  bence hata iki taraflı neden tek bizde onlardada var bence tek taraflı düşünmüyorum şahsen
 5. ebraryksl

  ebraryksl Yeni Üye Kayıt: 8 Ocak 2010
  Mesajlar: 853
  Beğeniler: 2

   
  Kesinlikle katılıyorum çok mantıklı bilgiler.Özellikle evlilik sorunları olanlardan uzak durmak ve herşeyi ailelerde paylaşmak kötü sonuçlar doğuruyor.
 6. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Kayıt: 19 Mart 2008
  Mesajlar: 6.388
  Beğeniler: 394

   
  Bende katılıyorum ayrıca sorunlar aile içinde çözülmeli büyütülmemeli yuvayı dişi kuş kurarmış değilmi kızlar:D
 7. dilegimm

  dilegimm Yeni Üye Kayıt: 4 Şubat 2010
  Mesajlar: 64
  Beğeniler: 0

   
  ben de kıskançlık konusuna çok katılıyrum kıskançlık erkeği sizden soğutabilir
 8. Misafir Melek

  Misafir Melek Forum Okuru Kayıt:
  Mesajlar: 0
  Beğeniler: 0

   
  Ben katılmıyorum

  Bir erkek karısına ilgi göstermezse kadın ne yapsın kızlar elinden gelenide yapsa evde durmayınca durmuyor işte olan yine kadınlara oluyor.
 9. yeşilelma

  yeşilelma Üye Kayıt: 26 Haziran 2010
  Mesajlar: 148
  Beğeniler: 4

   
  eet ya bende ebraryksl e katılıyorum.evlilik 2 kişi arasındadır.
 10. tuğba88

  tuğba88 Yeni Üye Kayıt: 7 Mayıs 2010
  Mesajlar: 365
  Beğeniler: 7

   
  güzel bi paylaşım tşk ederim
 11. aysegül87

  aysegül87 Hamiş Melek Kayıt: 14 Ekim 2010
  Mesajlar: 1.039
  Beğeniler: 64

   
  harika bilgiler
 12. jnevin

  jnevin Hamiş Melek Kayıt: 3 Mayıs 2010
  Mesajlar: 627
  Beğeniler: 7

   
  Bence çok güzeldi emeğine sağlık
 13. ayşezeynep

  ayşezeynep Yeni Üye Kayıt: 16 Ekim 2010
  Mesajlar: 34
  Beğeniler: 0

   
  evet ben de bu yazdıklarına katılıyorum.paylaşımın için çok tşk.yupis
  Son düzenleme: 18 Aralık 2010
 14. $ul€

  $ul€ Yeni Üye Kayıt: 27 Ocak 2009
  Mesajlar: 7.211
  Beğeniler: 422

   
  emeğine sağlık canum
 15. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru Kayıt:
  Mesajlar: 0
  Beğeniler: 0

   
  ben katılmıyorum bazı erkekler ne yapsanızda aldatır.ben esimle okadar ilgileniyorum cok üstüne titriyorum yinede gözü dısarda...her ay farklı bir kadında nette sohbetlerini görüsme istegini iltifatlarını görüyorum.kavgalar oluyo haliyle ama düzelmiyo.kimileri böyle bozuk işte.
Kocanızı eve bağlamak sizin elinizde konusuna benzer içeriklerimiz
 1. kocanız eskidimi size bir öneri

  EN uygun :Dancing_furious:çöpe atın şekilde görüldüğü gibi
 2. El bağlamak..

  Rüyada el baglamak hayir ile yorum-lanmaz. Rüyada parmaklarini birbirine geçirmek suretiyle el bag-ladigini görmek, hayir degildir. Bazi yorumculara göre; parmakla-rini birbirine geçirerek el bagladigini görmek, insani zor duruma sokar. îbni Sirin'e göre ; Rüyasinda ne suretle olursa olsun el bagladigini gören kendi kismetini baglar. El baglamak, darlik ve zorlu-ga delalet eder. Bir baska...
 3. bağlamak

  Bir şeyi ya da canlıyı bir yere bağlamak tedbirli olmaya delalet eder. Bir yere bağlandığını görmek kent halkından ise geçici mahkumiyete, kırsal kesimden ise yolculuk ya da gurbete delalet eder.Birini bağlamak sizi kıskananların artmasına rağmen başarılı olacağınız anlamına gelir. Bir düşmanı bağlamak para kazanacaksınız anlamındadır. Ancak bu para gayri meşru yollardan da kazanılabilir....
 4. kocamın eli durmuyooooo

  off melekler off şuan öyle sinirliyimkii anlatamamm sağolsun kocammın eli hiç durmuyoo habire bişeyleri kurdalıyoo sürekli eşyalarım kayıp sayesindee:sinirli: yahu çöp atacam diye herbişeyi atıyo adammm sinir etti benii öldürücmm elimde kalacak yavvvv:sinirli: sanki çöpleri toplamak ona kalmış bırak ben kapıya koyuyorum zatenn ila sokacak o burnunu herşeyee offff amann delirdim haaa:samar:
 5. kocam evi terketti...

  arkdaslar bir coğunuzun bildiği gibi 15 gün önce 3. bebeğimi kaybettim hem de doğumdan sadece 10 dakka önce, sezeryanla doğum yaptım yani hala lohusayım, ben üzüntüden psikiyatrislere giderkeen kocam biri arkdasım diğeri de baska bir kızla bulusmus beni fiziken olmasa da gene de aldatmıstı. neyse buğün annem babam evdelerdi, anneme eşim ali demişki kızın biri bana mesaj attığı için özlem yani...

Sayfayı Paylaş