Kocanızı eve bağlamak sizin elinizde

Konu, 'Tavsiye Al' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

 1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye

  kocayı kendine bağlamak için dua kocayi eve baglama duasi kocayı bağlamak için dua kocanın karısına bağlanması eve Meleklerim kocanızın gözü dışarda mı? O halde kocanızın gözünün dışarıda olmasını engellemek, sizin elinizde. Uzman tavsiyelerine uyarak, kocanızı eve bağlamanız mümkün… İşte evlilik terapistleri ve psikologlardan kocalarını eve sağlamak isteyen kadınlara altın öneriler…Dikkatle okuyunuz hanımlarr:meçhul:

  [​IMG]

  Kocanızı eve bağlamak sizin elinizde

  Evliliğinde aradığı, özlediği sevgi ve şefkati bulamayan erkek, mutluluğu başka bir kadında arayabilir. Kocanızı kaybetmek istemiyorsanız, dırdır etmek yerine onun üzerine titreyin…
  Kocanıza şefkat gösterin
  Araştırmalar, son yıllarda aldatmanın hızla arttığını gösteriyor. Özellikle de erkeklerin daha çok ihanet ettiği düşünülürse, kadınların aldatma paranoyası yaşaması kadar doğal bir şey olamaz. Peki, aldatılmayı nasıl önlersiniz?
  Aldatılan kadın da sorumlu
  Uzmanlar, aldatılanın da aldatan kadar sorumlu olduğu görüşünde birleşiyor. Aslında her ihanetin altında bir neden yatıyor.
  Araştırmalar, karısı tarafından ilgi görmeyen, cinsel açıdan doyuma ulaşamayan, her yaptığı eleştirilen erkeklerin, aldatmaya daha yakın olduğunu gösteriyor. Bu durumda, erkeklerin ihanetini sadece ‘biyolojik özellikleri’ olarak açıklamak da mümkün değil.
  Hormonları ve salgıladıkları adrenalin ile ihanete meyilli olabilirler. Ancak onların başka kadınlara yönelmesinde eşlerinin payı da oldukça büyük. Uzmanlara göre, bir ilişkide doyumsuzluk sorunu varsa, bir taraf kendi özgüvenini kaybetmişse, aksesuar ilişki denilen bir başka ilişki gündeme geliyor.
  Erkek, evlilik içindeki sorunları çözmek yerine, problemleri örtüyor. Öte taraftan dışarıda onu onaylayan, beğenen ve seven biriyle karşılaşabiliyor. Böylece evliliğinde aradığı, özlediği sevgi ve şefkati bulamayan erkek, başka bir kadın aracılığıyla sevildiğini test etmiş oluyor.
  Onunla baş başa kalın
  Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden Doç. Dr. Armağan Samancı, aldatmanın, kadınlarda yüzde 10, erkeklerde ise yüzde 30′lu oranlar çıktığını söylüyor.
  Evlilik terapisti Samancı, “Bir kadının aldatılmasını engellemesi ve kocasını eve bağlaması, biraz da karşısındaki erkek modeline bağlı. Aldatma potansiyeli olan bir erkekle evlenmek, aldatılmayı kabul etmekle eşdeğer. Etkileyici, çabuk bağlanan, çabuk kopabilen, genelde çoğul ilişkileri olan, sosyal olarak iyi bir konumda olan erkeklerin aldatma riski yüksektir. İhanet eden erkekler de bu özellikleri taşır” diyor.
  [​IMG]


  Samancı kadınlara şu önerilerde bulunuyor

  - Kadın, evlendikten sonra da ilişkisini iyi tutmalı. Ülkemizde, evliliğin tüm yükü, kadınların omzunda. Ev işleri, çocuk bakımı derken, kadın bunalıyor. Bir de çalışıyorsa, iyice tükeniyor. Maddi hedefleri yerine getirmek için para biriktirme kaygısı nedeniyle, kadın ilişkiyi boşluyor. Erkek de duygusal olarak boşta kalıyor. Bu uzaklaşmayı başka bir kadın doldurabilir. Kadın, ilişkisine özen göstermeli.
  - İlişkiyi enerjik tutmak çok önemli. Sadece belirli ekonomik hedefleri düşünmeyin. Ev ya da araba almak, para biriktirmek kadar, eğlence ve iyi zaman geçirmek de önemli. Çocukları ailenize bırakın ve haftada bir gün baş başa yemek yiyin. Özel kaçamaklar yapın.
  - Eşinizle aranızdaki uyumsuzlukları fark edin ve bunların derinleşmemesini sağlayın. Örneğin, erkek çok müsrif, kadın tutumlu olabilir. Bu nedenle sık sık çatışmaya girmek yerine, eşinize belirli toleranslar sağlayın.
  Kaynana ile çatışmayın
  Doç. Dr. Armağan Samancı, mutlu evlilik reçetesini ise şu şekilde açıklıyor:
  - Kayınvalideyle çatışmaya girmeyin. Bir erkek için en zor durum, annesi ve karısının kavgasıdır. Bu durum, erkeğin başka bir kadına yönelmesi için zemin hazırlar.
  - Erkek üzerinde aşırı bir yük oluşmamalı. Kadının beklentileri çok yüksek olmamalı. Çünkü omuzlarındaki bu yük, erkeği başka arayışlara itebilir.
  - İlişkiyi gelişigüzelliğine bırakmayın. Hissedilen problemi ortaya koyup, geciktirmeden çözmelisiniz.
  - Evlilik sorunları olan arkadaşlarınızdan uzak durun.
  - Kıskançlıktan mümkün olduğunca kaçının. Erkeği gereksiz kıskançlıklarla bunaltırsanız ihanet kaçınılmaz olabilir.


   
  aşkkelebeği bunu beğendi.
 2. kalem&yaprak

  kalem&yaprak Yeni Üye

  katılıyorum ne yazık ki kadınlar evlendikten sonra biraz rahatlık salıyor
   
 3. Huri

  Huri Yeni Üye

  bence de bizim elimizde hatta %100 katılıyorum
   
 4. çatlak

  çatlak Yeni Üye

  bence hata iki taraflı neden tek bizde onlardada var bence tek taraflı düşünmüyorum şahsen
   
 5. ebraryksl

  ebraryksl Yeni Üye

  Kesinlikle katılıyorum çok mantıklı bilgiler.Özellikle evlilik sorunları olanlardan uzak durmak ve herşeyi ailelerde paylaşmak kötü sonuçlar doğuruyor.
   
 6. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye

  Bende katılıyorum ayrıca sorunlar aile içinde çözülmeli büyütülmemeli yuvayı dişi kuş kurarmış değilmi kızlar:D
   
 7. dilegimm

  dilegimm Yeni Üye

  ben de kıskançlık konusuna çok katılıyrum kıskançlık erkeği sizden soğutabilir
   
 8. Misafir Melek

  Misafir Melek Forum Okuru

  Ben katılmıyorum

  Bir erkek karısına ilgi göstermezse kadın ne yapsın kızlar elinden gelenide yapsa evde durmayınca durmuyor işte olan yine kadınlara oluyor.
   
 9. yeşilelma

  yeşilelma Üye

  eet ya bende ebraryksl e katılıyorum.evlilik 2 kişi arasındadır.
   
 10. tuğba88

  tuğba88 Yeni Üye

  güzel bi paylaşım tşk ederim
   
 11. aysegül87

  aysegül87 Hamiş Melek

  harika bilgiler
   
 12. jnevin

  jnevin Hamiş Melek

  Bence çok güzeldi emeğine sağlık
   
 13. ayşezeynep

  ayşezeynep Yeni Üye

  evet ben de bu yazdıklarına katılıyorum.paylaşımın için çok tşk.yupis
   
  Son düzenleme: 18 Aralık 2010
 14. $ul€

  $ul€ Yeni Üye

  emeğine sağlık canum
   
 15. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  ben katılmıyorum bazı erkekler ne yapsanızda aldatır.ben esimle okadar ilgileniyorum cok üstüne titriyorum yinede gözü dısarda...her ay farklı bir kadında nette sohbetlerini görüsme istegini iltifatlarını görüyorum.kavgalar oluyo haliyle ama düzelmiyo.kimileri böyle bozuk işte.
   
Kocanızı eve bağlamak sizin elinizde konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Kendinizi güzellestirmek sizin elinizde

  Sırf sivilceleri yüzünden hoşlandığı çocuğa ilgisini belli edemeyen bir arkadaşım vardı. Bu haliyle kimsenin ondan hoşlanmayacağını sanırdı. "Görmüyor musun, onun da sivilceleri var ve sen ondan hoşlanıyorsun" desem de fayda etmezdi. Ama diğer yandan bu durumu değiştirmek için çaba da sarf etmezdi. Tıpkı arkadaşım gibi, kendimizi sivilcelerden, çilerden ya da benlerden ibaret...
 2. Çekici olmak sizin elinizde

  ilgi çekici olmak çekici olmak olmanın yolları okulda olmanın yolları cazibeli . Kıyafette değil içinizde çekicilik Çekicilik, tanımlanamayan, giyimle sınırlanamayan, kişinin doğasından gelen bir olgu..Cazibe bir bakışta, saçını arkaya savuruşta, yürüyüşte belki de gülüşte saklı... . Çekiciliğin ön plana çıktığı günümüzde derin göğüs dekolteli kıyafetler ve transparan giysilerin...
 3. Görüşmede ipler sizin elinizde

  Geleceğinizi doğrudan etkileyen görüşme aşaması işe alım sürecinin en önemli durağı ve görüşmeye hazır bir şekilde giderek olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Burada amacınız kendinizi işverene olduğunuzdan farklı tanıtmak ve işi kazanabilmek için yanıltıcı cevaplar vermek olmamalı. İş görüşmesinin asıl amacı, özgeçmişinizdeki bilgilerin kontrol edilmesi, kişisel başarılarınızı ve özelliklerinizi...
 4. Kilo Kontrolünü Elinizde Tutmak sizin elinizde....

  kilo kontrolü nasıl yapılır, kilo kontrolü nasıl, Aslinda zaten biliyoruz bunlari, ama nedendir bilmem uygulamiyoruz... Dile kolay uygulamaya zor geliyor... Nedendir aceba? Kilo Kontrolünü Elinizde TutunAkşam yemeklerinizde doğanın bütün renklerine yer verin. Yani akşam yemekleriniz, sebze ve meyve ağırlıklı olsun. Çantanızda kuru veya taze meyve bulundurun. İki ara öğünde tüketin....
 5. Yaşlanmayı Geciktirmek Sizin Elinizde

  yaşlanma,yaşlanmayı nasıl durdururum,yaşlanmayı nasıl gecikiririm,yaşlanmayı ne önler,yaşlanmayı nasıl önlerim,yaşlanma nasıl geciktirilir, Stres aynı zamanda bir savaş hormonu olarak bilinen adrenalini körüklüyor. Bu durum, kanın ciltten kaslara doğru yönlendirilmesine neden oluyor. Solgun görünüm işte bu yüzden ortaya çıkıyor. Kronik stresse, yüz kaslarını hareketlendiriyor, mimik...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. gözü dışarıda olan erkek için dua

  ,
 2. karisindan ilgi görmeyen erkek

  ,
 3. kocaya cekici gorunmenin yollari

  ,
 4. birkadlnkocaslnlkendinenasllbaglar,
 5. kadın kocasını kendine nasıl bağlar,
 6. aldatan koca eve nasıl bağlanır,
 7. Aldatilan kadin kocayi kendine nasil baglar,
 8. kocayi eve nasil baglanir,
 9. eşlerin birbirlerine bağlanması için dua,
 10. giden kocayi uzaktan nasil baglariz