gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kokpitteki son sözler ne oldu?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Hollanda'da düşen THY uçağı ile kule arasındaki son görüşmelerde ortaya çıktı. İşte kokpitteki o son konuşmalar;

THY’nin 1951 sefer sayılı uçağı ile Amsterdam Schiphol Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi (ATC-Air Traffic Control) arasında yapılan son konuşmalar ortaya çıktı.

Pilotların en son 18 sağ pistine iniş için ILS olarak adlandırılan Aletli İniş Sistemi (Instrument Landing System) kullanarak ineceklerini bildirdikleri öğrenildi.

Amsterdam ATC: THY 1951, 7 bin feet (2 bin 600 metre) yüksekliğe alçalabilirsiniz.

THY 1951: Anlaşıldı 7 bin feet’e alçalıyoruz.

Amsterdam ATC: THY 1951, 4 bin feet’e (bin 300 metre) alçalabilirsiniz.

THY 1951: Anlaşıldı, 4 bin feet’e alçalıyoruz.

Amsterdam ATC: 4 bin feet’te 18 sağ pistine ILS kullanarak yaklaşabilirsiniz. Papa Lima noktasını rapor edin.

THY 1951: Papa Lima noktası 4 bin feet rapor edilecek.

Amsterdam ATC: 180 derece başa dönün yaklaşmaya serbestsiniz.

THY 1951: Sağa, 180 derece başa döndük. 18 sağ pistine ILS yaklaşması yapıyoruz.

Amsterdam ATC: Anlaşıldı. Kule ile temasa geçebilirsiniz. Kule frekansı 118.27, bye bye.

Kokpitteki son sözler ne oldu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peygamberimizin (a.s.m.) son sözü, "namaz" oldu

Peygamberimizin (a.s.m.) son sözü, "namaz" oldu

Resul-i Ekrem’in (a.s.m.) vefat edeceği gün sabah vakti, kendisinde bir hafiflik görüldü. Yanındakiler sevinerek, iyidir diye ayrılıp işlerine gittiler. Yanında yalnız kadınlar kaldı. Böyle ümitle ferahlık arasında iken Resul-i Ekrem (a.s.m.): – Kadınlar çıksın, bu melek yanıma girmek istiyor, dedi. Herkes çıktı, yalnız Hz. Aişe kalmıştı. Resul-i Ekrem’in (a.s.m.) başı onun kucağındaydı....
  2. Ona son sözünüz ne olurdu?

Ona son sözünüz ne olurdu?

Ona son sözünüz ne olurdu ikinizde çok seviyorsunuz ama şartlar öle geliştiki ayrılmak zorundasınız. deli gibi seviyorsunuz ama yetmedi. ayrılırken ona son sözünüz ne olurdu?
  3. 'Baba beni öpmeyecek misin ? sözü son söz oldu

'Baba beni öpmeyecek misin ? sözü son söz oldu

Konya'da kız öğrenci yurdundaki feci patlama, yürekleri dağlayan hikâyeleri de ortaya çıkardı. Küçük Sema kendisini kursa bırakan babasının peşine seslendi: Türkiye'yi derinden üzen olayda iki kız kardeşi ölüm ayırdı. Tatil için Mersin'den babaannelerinin yanına gelen kardeşlerden Rukiye Sema Demirtaş hayatını kaybederken, ablası Zeynep Büşra Demirtaş yaralı olarak kurtuldu. Kızları...
  4. en son ne zaman mutlu oldun

en son ne zaman mutlu oldun

ben ne zaman gerçekten mutlu olduğumu hatırlamıyorum. her şeyi unutup kahkahalarla hiç güldüm mü acaba bilemiyorum. benim gibi olan başkaları da var mı bilmiyorum. ben hep mutsuz hüzünlü dertli canı sıkkın biriyim ya siz.......?
  5. Adnan Menderes'in son sözleri ne olmuş ?

Adnan Menderes'in son sözleri ne olmuş ?

Biliyorsunuz yakında Adnan Menderesin hayatıyla ilgili bir dizi başlayacak.Çok ilginç bir hayat hikayesi araştırdığıma göre.Merak ettiğim acaba idam sehpasında Menderesin son sözleri neler olmuş ?

Sayfayı Paylaş