gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Kokunu emanet bırak yastığıma

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Seni unutmama izin verme,Evet yanlış duymadın sevgili… Aniden çekip gitmeye karar vermiş olsan bile,kokunu emanet bırak yastığıma ve izin verme seni unutmama asla! Hadi bakışlarını bırak bana; Hani o içimi eritip, sıcacık eden yüreğimi… O bakışların… O bakışların var ya hani! Bırak onları bana ve ben saklayayım gözlerini, usanmadan yüreğimin saklı kalmış yamaçlarında. Aniden çekip gitmeye karar vermiş olsan bile sevgili.İzin verme asla unutmama seni! Kokunu, Evet,evet… Kokunu emanet bırak yastığıma mesela.. Dokunuşunu hatırlaması için son kez dokun yanağıma yada… Ama, ne olursa olsun seni unutmama izin verme asla! Ayaküstü , alelacele bir öpücük kondur n’olur.. N’olur, gidişindeki sebepsizlik gibi sebepsiz hatıralar bırak bana.Gitme diyemeyen yüreğime emanet et gülümsemeni mesela, Yada…
    Yada, son kez sarıl sımsıkı sarıl boynuma.. Ve ben hep hatırlayayım sıcaklığını yastığımda. Gitmenle birlikte şarkıları ezberler oldu dilim sevgili?
    Her şarkıda tutulan dileklerin verdiği umutları öğrendi gidişinin ardından yüreğim.. Sahi sen hiç çakıl taşlarını saydın mı öyle bakarken toprağa? Ben, çakıl taşlarını pek bir sever oldum gidişinle mesela.. Sen unutulmak için , sebepsiz ve aniden giderken yanımdan usulca..

Ben, bir avuç çakıl taşından beklediğim umutla; İzin vermiyorum unutmasına seni yüreğimin oysa… Oysa saçma bahanelerin ardına sakladığın gidişinle, unutulmak isteyen olsan bile sevgili..

Ben, tüm bahaneleri unutup, Şarkılardan seni diliyorum otobüs yolculuklarımda… Aniden çekip gitmeye karar vermiş olsan bile sevgili,
    Kokunu emanet bırak yastığıma, ve izin verme seni unutmama asla!
    N’olur… N’olur, gitme diyemeyen yüreğime son kez dokun ellerinle… Gülüşünü emanet et mesela,ya da bakışlarını bırak…
    Kokunu....
    Gözlerini…
    En azından, Sabahları bakarak bana, Söylediğin günaydınları toplasın yüreğim geçmişin sayfalarından… İzin ver onlar sıyrılıp girsin geceleri koynuma… Yada… Yada, son kez sarıl, Sımsıkı sarıl boynuma.. Ve ben hep hatırlayayım sıcaklığını yastığımda.

Kokunu emanet bırak yastığıma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Emanet..

Emanet..

Birine emanet bir şey bırakmak sırlarını ona açmaya, Kişinin kendi eşine emanet bir şey vermesi ve eşinin onu saklaması hamile kalmasına, aldığı emaneti iade etmesi halime kalmamasına, Emanet bazen insanoğluna, onun yaratılış gayesine; emanete ihanet etmmek kulluğun bilincinde olmamaya, ahdini yerine getirmemeye; emanete sahip çıkmak, İslam dininin prensiplerine göre tanzim edilen bir hayat...
  2. koku

koku

Koku Güzel koku görmek erkek için hayırla anılmaya ve övülmeye, kocasız kadın için evlenmeye, işlerinin sonucunun çok iyi olmasına ya da iyi bir hayata, Çirkin koku iç sıkıntısı ve üzelecek bir gelişmedir. (Ayrıca Bakınız; Güzel Koku.)Güzel koku, özellikle kadınlar için çok hayırlı bir rüyadır. Rüyada güzel kokular duyan bir kadın sonunda hayatının aşkını bulacak demektir.Rüyada koku...
  3. kutsal emanetler

kutsal emanetler

KUTSAL EMANETLER bugün kainatın efendisinin ölüm yıldönümü Bugün 8 Haziran... Miladi takvime göre Efendimiz (sas) Hazretleri’nin 632’de Medine’de vefat ettiği gündür. BİZİ BİZ YAPAN HAYAT KAYNAĞIMIZ GERÇEK SANATÇININ ESERLERİ blogcu.com
  4. Koku

Koku

Baştan sona sizi meraka sokacak şaşkına çevirecek bir kitap.Sonuna geldiğinizde vayy be diyeceksiniz... Patrick Süskind’in, Almanya’da ilk yayımlanışında tam anlamıyla olay yaratan, aylarca liste başlarında kalan Koku adlı bu romanı, gerçekte alışılagelmiş çok satılanların oldukça dışında kalan, toplum eleştirisini sergileyen bir kitap. Romana konu olan olay, 18′inci yüzyılda Fransa’da...
  5. Allah'ın Emaneti

Allah'ın Emaneti

Hz.Ümm-i Süleym, gayet temiz ahlak sahibi bir hatun idi. Çocuğu vefat ettiği zaman, sabır ve metanetle bizzat kendisi yıkadı ve kendisi kefenledi ve bir tarafa bırakıp, komşularına dönerek: - Babasına haber vermeyin. Hz. Ebu Talha orada bulunmamaktaydı. Akşam eve döndüğünde, çocuğu sordu, hanımı: - Gördüğünden şimdi çok iyidir, der. Sonra yemek yediler, oturdular, birlikte oldular. Bir...

Sayfayı Paylaş