gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Kolanın zararları OKUYUN

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

hamilelikte kolanın zararları hamilelikte kolanin zararlari gebelikte kolanın zararları Kola içTikten sonra bir saatte olanlar""
    İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.

20 dakika: Kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yüksek miktarda insülin patlamasına neden olur. Karaciğeriniz vucudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir. Bu sadece bir kaç dakika içinde olur

40 dakika: Kafein absorbsiyonu tamamlanır. Göz bebeklerniz büyür. kan basıncınız yükselir, karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar. Beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur.

45 dakika: Beyninizde dopamin salgısı artar. Bu tıpkı eroinin vücuttta yaptığı tepkimelere benzer.

60 dakika: Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı).Buda vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinkonun da beraberde dışarı atılması demek.

Kolanın zararları OKUYUN konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir bardak kolanın dakika dakika zararları...

Bir bardak kolanın dakika dakika zararları...

Bir bardak kolanın dakika dakika zararları.. Kolayı çoğumuz düşünmeden tüketiyoruz Peki, kola içtikten sonra vücudumuzda ne gibi değişiklikler olur? (Prof Dr Ayşe Akın) İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar) Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller 20 dakika: Kan...
  2. Kolanın içinde ki fosforun inanılmaz zararı

Kolanın içinde ki fosforun inanılmaz zararı

fosfor zararları fosforun zararları fosfor resmi Kola içmeyen yoktur adım gibi eminim.Şahsen bende bol bir miktarda tüketiyorum hatta tüketiyor-dum....Kola ile ilgili o kadar çok yazı okudum ki beni inanılmaz derece de etkiledi.Bu etkiler sayesinde artık kola içmiyorum.Meyve suları tercih ediyorum.İyi de yapıyorum.Bence sizde bir an önce kola sevdanızdan vazgeçin. Çünkü;kolanın içinde bulunan...
  3. Bir Bardak Kolanın Vücudumuza Zararları

Bir Bardak Kolanın Vücudumuza Zararları

bir bardak kolanın zararları bardak çekmenin zararları Her nekadar uzmanlar asitli içecekleri içmemizin vücudumuza zararlı olduğunu söylesede kola içmekten vazgeçemiyoruz...Ama şimdi bir bardak kolanın vücudumuza bir saat içinde ne kadar zarar verdiğini okursak içmekten vazgeçebiliriz :tik: İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, bir bardak kolanın 60 dakikada vücuda verdiği...
  4. SİGARANIN CİLDE ZARARLARI!!Mutlaka okuyun

SİGARANIN CİLDE ZARARLARI!!Mutlaka okuyun

sigaranın cilde zararları Sigara, Cildi Yaşlandırır! Hayatımızda ki en kötü bağımlılık olan sigara,sadece vucudumuza değil,cildimize de düşman..Ne kadar yasaklanmış olsa da insan zihninde asla yasaklanamayan sigaranın bakın aslında dostunuz değil düşmanınız olduğunu görün.SİGARAYA HAYIR!!(Bende kullanmıyorum)Sizde kullanmayın.. Sigara, Cildi Yaşlandırır! Cildinizde akne, sivilce,...
  5. Kolanın zararları neler ?

Kolanın zararları neler ?

Kızlar istemeden de olsa çok fazla kola içiyorum ve zararları nelerdir öğrenmek istiyorum, belki okuyunca bırakabilirim bu kadar içmeyi :S

Sayfayı Paylaş