gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kolay Aşure Tarifi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kolay Aşure Tarifi için yazdım ben size eşim aşureyi çok seviyor bende öyle ama biraz acemiyim o yüzden sizden kolay olan tarifi rica ediyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kolay Aşure Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşure yapımını merak edenler buyrun aşure gününe özel aşure tarifi

Aşure yapımını merak edenler buyrun aşure gününe özel aşure tarifi

Malzemeler: Yarım kg buğday, 1 su bardağı nohut, 1 su bardağı kuru fasulye, 1 çay bardağı pirinç, 100 gr kuru kayısı, yıkanmış ve ufak ufak doğranmış, 50 gr kuş üzümü, 100 gr çekirdeksiz kuru üzüm, Dilerseniz ufak ufak doğranmış kuru incir, 1 kg toz şeker Yapılışı: Aşureyi pişirmeye başlamadan 8-9 saat önce, buğdayı büyükçe bir tencereye alıp üzerini 4-5 parmak geçecek kadar kireçsiz su...
  2. AŞure Tarİfİ

AŞure Tarİfİ

Malzemeler: 2 su bardağı Buğday 1 su bardağı Nohut 1 su bardağı Kurufasulye 1 su bardağı kuru Üzüm 1 su bardağı İncir 1 su bardağı kuru Kayısı 1/2 su bardağı fıstık 4 su bardağı Şeker 1 yemek kaşığı karanfil 10 - 15 su bardağı Su Süsleme için: 1 su bardağı kuş üzümü Çekilmiş ceviz içi, Antep fıstığı Tarçın, nar taneleri Yemeğin Tarifi Buğday, fasulye, nohut ve üzümü yıkayıp ayrı kaplarda...
  3. ŞIPIDIK'ın aşure tarifi...

ŞIPIDIK'ın aşure tarifi...

Aşure nasıl yapılır Aşure tarifi. Melekler size annemle birlikte yaptığımız aşurenin resmini ve tarifini ekliyorum. Şimdiden afiyet olsun :) MALZEMELER Yarım kilo buğday 750 gr toz şeker (tatlı sevenler arttırabilirsiniz) 150 gr nohut 150 gr kuru fasulye 1 kahve fincanı pirinç 150 gr kuru incir 150 gr kuru üzüm 150 gr kuru kayısı 1 portakal 1 ayva 4 adet karanfil Bir fiske tuz 50 gr...
  4. Resimli Kolay Aşure Yapılışı

Resimli Kolay Aşure Yapılışı

Kolay Aşure Nasıl Yapılır Resimli Kolay Aşure Yapılışı Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda benim gibi aşureyi çok seven yapmayı bilmeyen arkadaşalrımız için, Oktay Usta'dan kolay aşure tarifi sunuyoruz arkadaşlarım. Kolay Aşure yapabilmek için gerekli olan malzemeler: Yarım kilogram buğday 1 fincan pirinç (çay fincanı) 200 gram kuru fasulye 200 gram kuru ceviz 200 gram fındık 100...
  5. Aşure nasıl yapılır?

Aşure nasıl yapılır?

Muharrem’de çeşitli tahılların bir araya getirilerek yapıldığı aşure tatlısı yapılır.Hadiselerin hatırlanması manasında muharrem ayında yapılan aşure eşe dosta dağıtılır.Dinimizde aşure yapılmasını emreden yada nehy eden bir durum söz konusu değil. Bir gelenekten ötürü yapılan eylemdir.Hz nuhun gemisi karaya çıktığı zaman ;gemisinde geride kalan çeşitli tahılların bir arada pişirilerek...

Sayfayı Paylaş