gebe
  1. sugibi

sugibi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kolay BROKOLİ ÇORBASI bayılıcaksınız

Konu, 'Çorbalar' kısmında sugibi tarafından paylaşıldı.

Kolay BROKOLİ ÇORBASI brokoli çorbası kolay brokoli çorbası tarifi kolay corbası çocuklar için basit
    Malzemeler

500 gr brokoli
    2 çorba kaşığı tereyağ
    1 çorba kaşığı un
    1 tablet tavuk bulyon
    2 bardak süt
    tuz

Brokoliyi 7 su bardağı su ile haşlayın Brokoli yumuşayınca kaynama suyuyla birlikte blendır ile püre haline getirin Başka bir tencerede tereyağ ile unu kavurun Brokoli püresi ve tavuk bulyonu ekleyip kaynatın.Biraz kaynadıktan sonra sütü ilave ederek karıştırın. en son tekrar blendırdan geçiriin çorbanız hazırTuzunu ekleyip üzeri için isteğe bağlı tereyağında pul biberi eritin(ben tercih etmiyorum)Çorba koyu olursa kaynamış su ekleyebilirsiniz (alışınca göz kararı yapmaya başlıyosunuz.Biz iki kişi olduğumuzdan ilk seferinde artmıştı bilginize)

Ben brokoliyle arası çok iyi olmayan biri olaraak bu çorbayı öğrendiğimden beri brokoli evin vazgeçilmesi.Eşimin farklı çorba istemi üzerine bi sitede rastlamıştım korkarak yaptım ama gerçekten güzel oldu.Farklı tat arayanlara tavsiye ederim.Bence bu çorbanın olmazsa olmazı tavuk bulyon muhakkak ekleyin derim.

Son düzenleme: 30 Ocak 2010
  2. -bernaa

-bernaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle çok güzel bi çorba..

3. y.caymazer

y.caymazer Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tarif süper oldu..canım saol...ama eğer istersen içine çok az sarımsak tozu atarsan harika oluyo denedim tavsiye ederim öpüldün ellerine sağlık:..:)

4. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    ayy brokili hiçç yemedim ama bu ara yemem lazım çünkü brokili hafızayı güçlendiriyormuşş...
    benim için tam zamanında vermiş gibi oldun bu tarifi saol canım...bende kara kara nası yapacagım diyorum yardım ettiğin için tşkler balım...

Kolay BROKOLİ ÇORBASI bayılıcaksınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Brokoli çorbası

Brokoli çorbası

MALZEMELER 1/2 su bardağı Amerikan pirinci 250 gr. kuşbaşı tavuk 20 gr. margarin 200 gr. konserve bezelye 200 gr. brokolinin çiçek kısımları 5 yemek kaşığı limon suyu 2 adet havuç 1 adet kereviz 4 bardak su HAZIRLANIŞI İlk olarak havuçları temizleyin ve halka halka dilimleyin. Kerevizi kare şeklinde parçalara ayırın. Dört bardak su ile tavuk etlerini pişirin....
  2. brokoli çorbası!

brokoli çorbası!

Malzemeler: 4 kişilik ½ Kg Brokoli 100 gr sebze (pırasa, kereviz sapı) 1 su bardağı Krema 1 su bardağı Tavuk Suyu Zeytinyağı 3 yemek kaşığı kıyılmış Maydanoz, Dereotu, Kekik ince kıyılmış 3 adet Arpacık Soğanı Hazırlanışı: Tuz, Karabiber Brokolileri yıkayın ve buket buket ayırın. Saplarını kestikten sonra başlarını ince ince kıyın. Pırasa ve kereviz saplarını yıkayın ve zar...
  3. Brokoli Çorbası

Brokoli Çorbası

Malzemeler 50 gram brüksel lahanası yarım kg brokoli 4 adet patates 2 adet tavuksuyu tableti zeytinyağı, su tuz karabiber kırmızıbiber Hazırlanışı Patateslerin kabuğunu soyduktan sonra küçük parçalar halinde doğrayın. Brokoli ve brüksel lahanalarıyla birlikte bir tencereye aktarın. Yeterince zeytinyağı ekleyerek, kavurun. Üzerini geçecek kadar su ekleyin. Tavuksuyu tabletlerini, yeterince...
  4. Kolay Deniz Ürünleri Çorbası

Kolay Deniz Ürünleri Çorbası

deniz ürünleri çorbası deniz urunleri corbasi mahsülleri çorbası 500 g balık filetosu , 1 Tatlı kaşığı tuz , bir tutam karabiber , 2 Tatlı kaşığı susam yağı , 600 ml su , 125 ml sherry veya Tatlı şarap , 1 çorba kaşığı kök zencefil (rendelenmiş) , 1 çorba kaşığı soya sosu , 1 çorba kaşığı biber salçası , 2 çorba kaşı Balığı 2,5 cm'lik küpler halinde kesin. Tuz, karabiber ve susam yağına...
  5. Kolay Kelle Paça Çorbası

Kolay Kelle Paça Çorbası

kelle paça çorbası nasıl yapılır kelle paça çorbası paca nasıl yapılır Bir nevi yalancı kelle paçada denebilir..Çabuk hazırlanıyor ve çok lezzetli...Deneyen biri olarak süper olduğunu söyleyebilirim:) Malzemesi: Malzemeler: Yarım tencere su Yarım paket makarna 3 kepçe ilikli dana kemiği suyu(evde hazırlanmış) 2yemek kaşığı sıvı yağ 1tatlı kaşığı tuz 2yemek kaşığı un 2diş sarmısa Yarım...

Sayfayı Paylaş